Офіційний сайт управління охорони здоров'я Сумської ОДА

Розділи сайту
Календар
«    Июнь 2017    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
Архіви

Зворотній зв'язокЗв'язок з адміністрацією


Опитування

Чи вважаєте Ви за потрібне щорічно проходити медичний огляд?
Так, це допоможе зберегти моє здоров'я
Ні, мені це не потрібно
Ще не визначився
Хмара тегів
Популярне
build_links(); ?>
Кориснi посиланняДля громадян, що змушені покинути свої оселіВипадок захворювання на ботулізм зареєстровано у Сумській області

У 38-річного жителя смт. Недригайлів зареєстровано випадок ботулізму, пов’язаний із вживанням в’яленої риби домашнього приготування, яку він з’їв вдень 4 червня. Симптоми хвороби почали проявлятися ввечері того ж дня, і постраждалий самостійно звернувся до Недригайлівської центральної районної лікарні, де йому встановлено діагноз: «Харчовий ботулізм». Захворювання розвивалося миттєво: у пацієнта з’явилися скарги на в’ялість, порушення зору, сухість у роті, ускладнене ковтання при вживанні рідкої та твердої їжі, потім розвинулося порушення дихання, після цього його перевели на штучну вентиляцію легень.

 

   Після консультації бригадою лікарів у складі інфекціоніста, анестезіолога, невропатолога призначено лікування у відповідності до локальних протоколів. Цього ж дня введена доза лікувальної сироватки, яка раніше надійшла в регіон у якості благодійної допомоги (виробництво Польща) та зберігалася в Сумській обласній дитячій клінічній лікарні. Ввечері 5 червня, після стабілізації стану, хворого евакуйовано у Сумську обласну клінічну інфекційну клінічну лікарню ім. З.Й.Красовицького.

 

   Стан хворого був стабільно важкий, повторно тричі вводилася сироватка, лікування проводилося у повному обсязі, пацієнт перебував на штучній вентиляції легень, але, незважаючи на всі вжиті реанімаційні заходи, вночі 8 червня він помер.

 

   Одночасно з постраждалим небезпечний щодо наявності ботулотоксину продукт вживали 4 особи, які знаходяться під наглядом (3 в Недригайлівській ЦРЛ, 1 – в СОІКЛ), їм проводяться заходи щодо профілактики захворювання, у тому числі – введення профілактичної сироватки, яка придбана родичами в достатній кількості.

 

   Довідково. Ботулізм досить важке захворювання токсико-інфекційного характеру, особливості перебігу якого призводять до ураження нервової системи, спинного і довгастого мозку. Ботулізм, симптоми якого проявляються при потраплянні в організм ботулотоксину, який містититься у продуктах і воді, в результаті комплексу процесів призводить до розвитку гострої та прогресуючої дихальної недостатності. В якості основних причин ботулізму виділяють вживання в їжу шинки, копченої та солоної вяленої риби. У результаті відсутності належного лікування ботулізму не виключається настання летального результату.