Офіційний сайт управління охорони здоров'я Сумської ОДА

Розділи сайту
Календар
«    Апрель 2017    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Архіви
Январь 2020 (4)
Декабрь 2019 (12)
Ноябрь 2019 (23)
Октябрь 2019 (9)
Сентябрь 2019 (11)
Август 2019 (11)

Зворотній зв'язокЗв'язок з адміністрацією


Опитування

Чи вважаєте Ви за потрібне щорічно проходити медичний огляд?
Так, це допоможе зберегти моє здоров'я
Ні, мені це не потрібно
Ще не визначився
Хмара тегів
Популярне
build_links(); ?>
Кориснi посиланняДля громадян, що змушені покинути свої оселіЯк попередити професійне вигорання фахівців?

Як попередити професійне вигорання фахівців?До Всесвітнього дня здоров'я, що у 2017 році звучить як «Депресія: давай поговоримо», дві «Клініки, дружні до молоді» – обласної та міської дитячих лікарень – провели спільний захід, присвячений профілактиці професійного вигорання фахівців, які працюють з молоддю «Светя другим…» («Aliis inserviendo consumor»).


Запрошені: працівники установ, з якими співпрацюють «Клініки, дружні до молоді», а саме Сумський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, психологи Сумського міськрайонного відділу з питань пробації Північно-Східного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань, нарколог Сумського обласного наркологічного диспансеру, який надає допомогу підліткам та фахівці «Клінік, дружніх до молоді».


  Існує так звана «група ризику» працівників, які найбільш схильні до вигорання – це ті, хто працює у сфері «людина-людина» і в силу своєї професії змушені багато та інтенсивно спілкуватися з іншими людьми.


  Тренер Яна Штагер говорить: «Тільки спеціаліст, який перебуває у стабільному психо-емоційному стані, може надавати якісну, повноцінну допомогу. А найкраще зрозуміти переживання, пов’язані з роботою, здатні саме колеги. Фахівці «допомагаючих» професій обов’язково мають отримувати підтримку, щоб залишатися ефективними».


  «Даний тренінг був продуктивним та корисним для всіх без винятку. Особлива подяка тренеру, Яні Штагер, яка дала корисну інформацію управління власним психо-емоційним станом, навички позитивного самосприйняття. Досвід, що розвивається у подібних тренінгах, необхідний для професійної діяльності всіх категорій фахівців, які надають допомогу людям: лікарі, соціальні працівникичи психологи. Людина вже звертається до них з проблемою – хворобою, складними життєвими обставинами, психологічними проблемами.


  Маємо намір запланувати проведення подібних зустрічей з певною періодичністю, – сказала завідувач відділення «Клініка, дружня до молоді» Владлена Концевич.


Довідково:


  Починаючи з 7 квітня 1950 року, в день створення Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), щорічно відзначається Всесвітній день здоров'я. ВООЗ кожного року присвячує цей захід глобальним проблемам охорони здоров'я і проводить різноманітні рекламні та пропагандистські заходи. Україна також відзначає це свято проведенням тематичних фестивалів здоров'я, акцій, спартакіад, майстер-класів тощо, під час яких пропагується здоровий спосіб життя.


  Мета міжнародного дня – привернути увагу громадськості до питань охорони здоров'я, скоординувати спільні дії, спрямовані на захист здоров'я. Традиційно Генеральний директор ВООЗ і Генеральний секретар ООН присвячують Всесвітньому дню спеціальні послання. Щороку обирається нова тема до Дня здоров'я, яка має висвітлювати одну з пріоритетних проблем громадської охорони здоров'я в світі. У 2017 році цей день відзначається під гаслом «Депресія: давайте поговоримо».


  Депресивний розлад – поширене явище. До 7% українців перебувають у цьому стані. І це лише офіційна статистика. Депресія піддається лікуванню, – наголошують психотерапевти. Вони дають поради, як розпізнати депресію і допомогти тому, хто страждає.


  «Ніщо не є для людини таким сильним навантаженням і таким сильним випробуванням, як інша людина». Цю метафору можна покласти в основу досліджень психологічного феномену – синдрому професійного вигорання.


  Вперше синдром емоційного вигорання був описаний американськими психологами у 70-х роках минулого століття. Головною причиною появи синдрому вважається психологічна перевтома. Дуже яскраво синдром може виявитися в осіб, які за службовим обовязком працюють з людьми, особливо у тому випадку, коли ці особи знаходяться у складних життєвих обставинах або у стані хвороби.


  На початку 70-х років американський психолог X. Фрейденбергер вперше спожив словосполучення «психічне вигорання» у звязку з аналізом вимог, що предявляються до соціальних професій, основний зміст яких складає міжособову взаємодію. Спочатку автор описав це явище як погіршення психічного і фізичного самопочуття у представників таких професій.


  Останніми роками у світі дедалі частіше говорять не тільки про професійний стрес, але і про синдром професійного вигорання працівників.


  За даними дослідження американського Національного інституту проблем здоров'я і професійної безпеки в наш час більше 35 млн. людей у всьому світі страждають клінічною формою синдрому хронічної втоми.


  Факторами, що впливають на вигорання, є індивідуальні особливості нервової системи і темпераменту. Швидше «вигорають» працівники з слабкою нервовою системою і ті, хто має інтровертований характер, індивідуальні особливості яких не поєднуються з вимогами професій типу «людина-людина».


  Процес вигорання виникає в результаті внутрішнього накопичення негативних емоцій без відповідної «розрядки» і розвивається поступово. Спочатку у «вигораючого» починає зростати напруга у спілкуванні. Далі емоційна перевтома переходить у фізичну, людина не відчуває в собі сил для виконання навіть дріб'язкових справ, доводиться докладати багато зусиль, щоб примусити себе почати працювати. Така втома може провокувати стан пригніченості, апатію, спалахи роздратування, відчуття постійної напруги, дискомфорту.


  Стає дедалі важче зосередитися на виконуваній роботі, дедалі частіше з голови вилітають важливі справи. Людина вже не завжди здатна стримати викликане оточуючими роздратування, виникає потреба усамітнитися, обмежити контакти. Якщо ж це не вдається, то спрацьовує певна захисна реакція організму, яка може виражатися у байдужості до людей, цинізмі і навіть агресії.