Офіційний сайт управління охорони здоров'я Сумської ОДА

Розділи сайту
Календар
«    Апрель 2017    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Архіви

Зворотній зв'язокЗв'язок з адміністрацією


Опитування

Чи вважаєте Ви за потрібне щорічно проходити медичний огляд?
Так, це допоможе зберегти моє здоров'я
Ні, мені це не потрібно
Ще не визначився
Хмара тегів
Популярне
build_links(); ?>
Кориснi посиланняДля громадян, що змушені покинути свої оселі7 квітня – Всесвітній день здоров’я

7 квітня – Всесвітній день здоров’яВсесвітній день здоров'я 2017 присвячений проблемі депресії - другого за поширеністю фактору, що призводить до непрацездатності або втрати здоров'я.


Депресія є основною причиною поганого стану здоров'я та інвалідності в усьому світі. За останніми оцінками Всесвітньої організації охорони здоров'я на сьогоднішній день більше 300 мільйонів людей у світі живуть з депресією, що означає зростання більш, ніж на 18% за період з 2005 по 2015 роки. Через відсутність підтримки і побоювань стигматизації багато людей з психічними розладами не звертаються за лікуванням, необхідним для того, щоб вони могли жити здоровим і продуктивним життям.


  Кампанія проведення у цьому році Всесвітнього дня здоров'я під гаслом «Депресія: давай поговоримо» спрямована на те, щоб більша кількість людей з депресією всюди у світі зверталася за медичною допомогою і отримувала її. Адже практика показує, що у багатьох країнах люди з розладами психічного здоров'я якщо і отримують якусь підтримку, то дуже незначну. Навіть у країнах з високим рівнем доходу близько 50% людей з депресією не отримують лікування. В середньому з державних бюджетів охорони здоров'я в охорону психічного здоров'я інвестується лише 3% (від 1% в країнах з низьким рівнем доходу до 5% в країнах з високим рівнем доходу).


  Бездіяльність обходиться дорого. За результатами проведеного ВООЗ дослідження низькі рівні визнання і доступу до медичної допомоги щодо депресії й іншого поширеного психічного розладу, такого як тривожний розлад, призводить до глобальних економічних втрат. Ці втрати несуть сім'ї, роботодавці й уряди. Сім'ї несуть фінансові втрати, коли люди не можуть працювати. Роботодавці страждають від того, що їх працівники стають менш продуктивними і не здатними працювати. Уряди змушені підвищувати витрати на охорону здоров'я і соціальне забезпечення.


  ВООЗ виявила міцні зв'язки між депресією та іншими неінфекційними розладами і захворюваннями. Депресія підвищує ризик розвитку розладів, викликаних вживанням психоактивних речовин, і таких хвороб, як діабет і хвороби серця; і навпаки, люди з цими порушеннями здоров'я піддаються підвищеному ризику розвитку депресії. Крім того, депресія є важливим чинником ризику самогубства з цієї причини щорічно обриваються сотні тисяч людських життів.


   Депресія це поширене психічне захворювання, для якого характерні стійкі зневіра і втрата цікавості до того, що зазвичай приносить людям задоволення, супроводжувані нездатністю виконувати повсякденні справи протягом 14 або більше днів.


   Крім того, для людей з депресією, зазвичай, характерні деякі з таких ознак: занепад сил, зміна апетиту, більш-менш тривалий сон, тривожний стан, зниження концентрації, нерішучість, збуджений стан, почуття нікчемності, провини або безнадійності, а також думки про заподіяння собі шкоди або самогубство.


   Всесвітній день здоров’я – це зайвий привід згадати про себе та своїх рідних, скорегувати спосіб життя та замислитися про можливі наслідки своїх дій. Будьте здоровими!