Офіційний сайт управління охорони здоров'я Сумської ОДА

Розділи сайту
Календар
«    Апрель 2017    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Архіви
Октябрь 2019 (3)
Сентябрь 2019 (12)
Август 2019 (11)
Июль 2019 (29)
Июнь 2019 (22)
Май 2019 (12)

Зворотній зв'язокЗв'язок з адміністрацією


Опитування

Чи вважаєте Ви за потрібне щорічно проходити медичний огляд?
Так, це допоможе зберегти моє здоров'я
Ні, мені це не потрібно
Ще не визначився
Хмара тегів
Популярне
build_links(); ?>
Кориснi посиланняДля громадян, що змушені покинути свої оселіНебезпека кліщів

Небезпека кліщівЗ настанням теплої пори року спілкування з природою стає досить частим явищем. Прогулянки у парках, лісах, риболовля, полювання це улюблені заняття, які приносять людині багато задоволення. Проте, природа несе безліч небезпек для здоров’я людини, і одна з них — кліщі. Вони поширені всюди, і немає ніяких гарантій того, що прогулюючись міським парком, вам вдасться уникнути укусу кліща.


Чим небезпечні кліщі?


   Найбільш відомі – іксодові кліщі. Вони є переносниками багатьох інфекцій, зокрема: кліщового енцефаліту, бореліозу (хвороби Лайма), висипного тифу та інших. Бореліоз – небезпечне захворювання, при якому, у першу чергу, уражаються серце, нервова система та опорно-руховий апарат. Якщо вчасно не пройти курс лікування, то хвороба Лайма може призвести до інвалідизації і навіть смерті хворого.

 

 

   Звичайно ж, це зовсім не означає, що укус кліща неминучий і веде до захворювання. У разі, якщо кліщ не заразний, то і небезпеки для здоров’я він не несе.


Де водяться кліщі?


   Кліщі зустрічаються повсюди, проте існують місця, де їх чисельність особливо велика. Так як всі кліщі люблять вологу, то часто вони зустрічаються у місцях з хорошою зволоженістю. Найчастіше це затінені місця з листяною рослинністю і густою травою. Також багато кліщів водиться на луках, берегах водойм, узліссях та в лісових ярах.

 

 

   Важливо знати, що в лісах кліщі у великій кількості концентруються на стежках, узбіччях, де росте трава. Це пов’язано з тим, що кліщів дуже приваблює запах тварин і людей, які часто пересуваються по цих стежках.


Кліщі не падають з дерев!


   Вельми поширена думка про те, що кліщі з гілок дерев стрибають на своїх потенційних жертв. Однак це не більше, ніж омана. Міф про стрибаючих кліщів виник неспроста. Часто кліщів помічають на верхніх частинах тулуба (плечі, шия), що і наводить на думку про те, що вони падають на людей з дерев. Насправді, кліщі — істоти вельми приземлені, в прямому сенсі цього слова, і перший пункт призначення для кліща нижні кінцівки людей і тварин. А далі вони піднімаються вгору по тулубу у пошуках відповідного місця для укусу. До речі, перед тим, як вкусити, кліщ може 1-2 години перебувати на тілі. Тому не нехтуйте оглядом свого тіла після прогулянки на природі. Ваша пильність допоможе вам уникнути багатьох проблем.

 

Найкращий захист — правильне екіпірування


   Найголовніший засіб від укусів кліщів — це одяг,що надійно закриває тіло людини. З цього приводу шорти для походу в ліс суворо протипоказані. Для таких цілей краще всього використовувати довгі брюки з резинками внизу, щоб кліщ не зміг залізти під штанину. Верхній одяг також має бути з довгими рукавами з резинкою. Намагайтеся одягатися в одяг світлих тонів, на ньому найлегше помітити кліща. Із взуття надавайте перевагу чоботям або черевикам, куди можна закласти штанину. На голову вдягайте кепку або хустку.

   

   Наявність захисного одягу зовсім не означає, що ви можете більше не турбуватися про кліщів. Оглядайте тіло кожні 15-30 хвилин, особливо такі місця, як шия, пахви, пах і вушні раковини. Найчастіше саме ці ділянки тіла кусають кліщі, адже шкіра в цих місцях тонка і ніжна, що спрощує паразитам роботу.


Захисні засоби


   Захисний одяг, а також відкриті ділянки тіла потрібно обробити спеціальними речовинами. Існує кілька груп спеціальних захисних засобів від кліщів:

 

   Репеленти — речовини, що відлякують кліщів. Практично у всіх відомих репелентах міститься речовина діетілтолуамід. Цей засіб можна наносити на одяг, а також відкриті ділянки тіла. При контакті з репелентом кліщ починає йти у протилежний бік і врешті покидає тіло. Одяг, оброблений репелентами, зберігає захисні властивості до 4-5 діб. Перед тим, як наносити засіб, уважно читайте інструкцію!

 

   Акарицидні засоби — речовини, що вбивають кліщів. До складу акарицидних препаратів входять нервово-паралітичні речовини, при контакті з яким у кліща виникає параліч кінцівок, і він падає з одягу. Акарицидні засоби від кліщів токсичні для людини, і тому наносити їх можна тільки на одяг, але не на відкриті ділянки тіла.

 

   Комбіновані засоби. До складу комбінованих засобів від кліщів входять як діетилтолуамід, так і альфаметрин. Наносити такі засоби можна тільки на одяг.