Офіційний сайт управління охорони здоров'я Сумської ОДА

Розділи сайту
Календар
«    Февраль 2017    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
 
Архіви

Зворотній зв'язокЗв'язок з адміністрацією


Опитування

Чи вважаєте Ви за потрібне щорічно проходити медичний огляд?
Так, це допоможе зберегти моє здоров'я
Ні, мені це не потрібно
Ще не визначився
Хмара тегів
Популярне
build_links(); ?>
Кориснi посиланняДля громадян, що змушені покинути свої оселіВрятовані серця

Врятовані серцяУ грудні минулого року в Сумському обласному центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф почав працювати діагностичний телеметричний консультативний кабінет на базі телеметричного кардіологічного комплексу «UNET». Тож сьогодні вже можна говорити про ефективність впровадження цих новітніх технологій у роботу екстреної служби.

 

   Як відомо, основною причиною смертності в Україні є серцево-судинні захворювання. Майже дві третини українців (68%) помирають з цим діагнозом. Щорічно чисельність населення області скорочується приблизно на 10 тис. осіб. На жаль, з кожним роком хвороби серця «молодшають».

 

   Була проведена серйозна робота щодо залучення коштів на придбання необхідної вартісної апаратури та відкриття на базі Сумської станції екстреної (швидкої) медичної допомоги діагностичного телеметричного консультативного кабінету. Упродовж 2016 року за рахунок коштів обласного бюджету та субвенції з міських і районних бюджетів (крім Білопільського, Шосткинського, Недригайлівського) було придбано 65 електрокардіографів «Юкард-100» та базову станцію «UNET».

 

   Ці електрокардіографи розподілено на бригади підрозділів Центру, в залежності від кількості перерахованих коштів районними та міськими радами.

Отже, наприкінці минулого року розпочався відлік нового етапу в обслуговуванні бригадами Е(Ш)МД «сердечників». На першому поверсі Центру запрацював діагностичний телеметричний консультативний кабінет, в якому цілодобово чергують досвідчені лікарі-консультанти та фельдшери з медицини невідкладних станів, які надають діагностичні послуги загальнопрофільним лікарським і фельдшерським бригадам.

 

   «UNET» – сучасний кардіологічний комплекс для забезпечення віддаленої висококваліфікованої ЕКГ-діагностики, незалежно від місцезнаходження лікаря-консультанта та хворого. Відтепер фельдшер має можливість постійно підтримувати зв’язок із лікарем, який знаходиться у Сумах, і отримувати від нього кваліфіковану консультацію. Зняту за 1-2 хвилини ЕКГ фельдшер за допомогою «Юкарду» надсилає лікареві для розшифровування та отримання рекомендацій щодо надання невідкладної допомоги та подальшої тактики.

 

   Створення діагностичного телеметричного консультативного кабінету дозволилосуттєво поліпшити як діагностику кардіологічної патології, так і надання екстреної медичної допомоги кардіологічним хворим. З’явилася можливість не лише отримувати своєчасні професійні консультації, а й чітко планувати роботу з надання медичної допомоги пацієнтам, економити час, від якого часто залежить перебіг та прогноз кардіологічної патології. Збільшилася кількість діагностованих гострих інфарктів міокарда, ішемічних змін міокарда, порушень серцевого ритму і провідності тощо. Зростання кількості діагностованих гострих інфарктів міокарда у перші години захворювання дає можливість розширити проведення тромболітичної терапії на дошпитальному етапі, доцільність якої є беззаперечним фактом (кількість виконаних тромболізисів у 2016 році – 111, необхідність у їх проведенні становить 200-250).

 

   «UNET» має широкі можливості. За складних ситуацій лікар-консультант, отримавши від фельдшера електрокардіограму, зняту у віддалено населеному пункті, може «перекинути» її в обласний кардіологічний диспансер чи в Національний інститут серцево-судинної хірургії імені М.М. Амосова – для отримання кваліфікованої консультації. Можна також провести дистанційний консиліум. Потім спільне рішення передаватиметься в той же віддалений населений пункт для оперативних і відповідальних дій фельдшера, щоб до госпіталізації хворого вжити необхідних заходів. При цьому всі пам’ятають статистику: кожна зекономлена хвилина вартує 5% збережених у критичний момент життів.

 

   Важлива ще така деталь – «UNET» використовується не лише для вирішення поточних завдань, а й як своєрідна база даних. Тому лікарі-консультанти просять фельдшерів надсилати їм ЕКГ навіть тих хворих, які, на перший погляд, не викликають тривоги. Це робиться для того, аби при повторному виклику до людини можна було простежити за динамікою розвитку хвороби і не пропустити серйозних ускладнень.

 

   Тож, завдяки введенню в роботу телеметричного кардіологічного кабінету, вчасно та правильно наданій медичній допомозі збільшиться кількість врятованих сердець наших земляків.