Офіційний сайт управління охорони здоров'я Сумської ОДА

Розділи сайту
Календар
«    Декабрь 2016    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
Архіви

Зворотній зв'язокЗв'язок з адміністрацією


Опитування

Чи вважаєте Ви за потрібне щорічно проходити медичний огляд?
Так, це допоможе зберегти моє здоров'я
Ні, мені це не потрібно
Ще не визначився
Хмара тегів
Популярне
build_links(); ?>
Кориснi посиланняДля громадян, що змушені покинути свої оселі3 грудня – Міжнародний день людей з інвалідністю
3 грудня – Міжнародний день людей з інвалідністюЩороку 3 грудня під егідою Організації Об'єднаних Націй проводиться Міжнародний день людей з інвалідністю. Люди з обмеженими можливостями щодня потребують нашої уваги та підтримки.

 

   Інвалідність – це відображення соціально-економічного розвитку країни, у тому числі, доступності, своєчасності та адекватності профілактики, медичної допомоги та реабілітації. 

 

   Управлінням охорони здоров’я визначена чітка стратегія і тактика медичного обслуговування людей з інвалідністю, які затверджені в «Обласній програмі соціального захисту населення на 2013-2016 роки».


   Питома вага осіб з інвалідністю у Сумській області становить близько 5,0% від усіх мешканців. За даними Головного управління статистики в області налічується 52461 інвалід, серед яких 46,9% осіб з тяжкою інвалідністю (І-ІІ групи), які потребують сторонньої допомоги або догляду. 

 

   Відповідно до категорій інваліди внаслідок загальних захворювань становлять 86,9%, інваліди з дитинства – 4,9%, інваліди війни – 6,5%, інваліди внаслідок аварії на ЧАЕС – 2,9%.

 

  Протягом останніх років рівень первинної інвалідності значно нижчий від загальнодержавного. За 9 місяців 2016 року вперше визнано інвалідами 2662 особи, у тому числі 84,9% – працездатного віку. Рівень первинного виходу на інвалідність дорослого населення становить 28,4 випадки на 10 тисяч населення (Україна 2015 р. – 43,7), працездатного – 34,8 випадків. (Україна 2015 р. – 48,8).

 

   За рахунок проведення диспансерного нагляду за хворими, виявлення захворювань на ранніх стадіях та своєчасного їх лікування зменшилась питома вага тяжких груп інвалідності (І-ІІ) з 50,2 до 49,8%.

 

   У структурі інвалідності по класах хвороб перші три місця незмінно займають хвороби системи кровообігу (20,8%), новоутворення (27,0%) та хвороби кістково-м’язової системи (10,9%).

 

   Законом України «Про реабілітацію інвалідів в Україні» визначено певні завдання та шляхи вирішення проблем, зокрема, медичної реабілітації людей з інвалідністю.

 

   Медичне забезпечення інвалідів здійснюється на підставі індивідуальної програми реабілітації, яка складається фахівцями медико-соціальних експертних комісій кожному інваліду. За 9 місяців 2016 року видано 8540 індивідуальних програм реабілітації, охоплення інвалідів програмами складає 99,9% (Україна 2015 р. – 97,1%).

 

   Реалізація програм базується на принципах індивідуальності, послідовності, комплексності, безперервності та проводиться у тісній співпраці з лікувально-профілактичними закладами, Департаментом соціального захисту інвалідів, центрами зайнятості, Фондом соціального захисту населення.

 

   За рахунок використання санаторно-курортного лікування та проведення реконструктивних хірургічних втручань питома вага реалізованих індивідуальних програм реабілітації інвалідів склала 100%.

 

   У кожному лікувальному закладі області ведеться облік інвалідів, потребуючих медичних та технічних засобів реабілітації. Протягом 9 місяців 2016 року такі засоби отримали 568 інвалідів (34,0% від потреби). Переважну більшість технічних засобів та виробів медичного призначення придбано за кошти лікувально-профілактичних закладів.

 

   Медичне обслуговування інвалідів проводиться в амбулаторно-поліклінічних умовах реабілітаційними комісіями, яких в області налічується 34, фахівці яких щороку оглядають близько 30 тисяч хворих. З метою якісного та своєчасного оздоровлення інвалідів у лікувальних закладах виділено 644 ліжка, що виконують функцію реабілітаційних. На них щорічно отримують відновне лікування більше 15000 хворих та інвалідів згідно рекомендацій медико-соціальних експертних комісій.

 

   У медичних закладах області функціонують пункти прокату засобів догляду за важко та хронічно хворими й інвалідами. Ці пункти укомплектовані милицями, палицями, інвалідними візками, ходунками, ролаторами тощо.

 

   Медична реабілітація є підготовчим періодом до проведення професійної та соціальної реабілітації інваліда, тобто повноцінної інтеграції в суспільстві. 

 

   Передумовою гарантій зайнятості для інвалідів є здобуття відповідної освіти і професії. Законодавство гарантує право інваліда на навчання і професійну підготовку. Обдаровані діти-інваліди мають право на безкоштовне навчання у вищих навчальних закладах.

 

   Під час проведення медико-соціальними експертними комісіями експертизи професійної придатності інвалідів, за необхідності, залучаються фахівці державної служби зайнятості.

 

   В центри зайнятості, управління праці та соціального захисту населення надсилаються копії індивідуальних програм реабілітації інвалідів з рекомендаціями їх раціонального працевлаштування.

 

   У 2016 році фахівцями медико-соціальних експертних комісій визначено рекомендації на працевлаштування 1068 інвалідів, професійне навчання – 267. Зросла питома вага працевлаштованих інвалідів з 19,7 до 27,1%.

 

   Контроль за працевлаштуванням інвалідів здійснюється медико-соціальними експертними комісіями: за 9 місяців 2016 року на перевірених 73 підприємствах області усі 2292 інваліди працевлаштовані раціонально.  

   

   Особлива увага приділяється інвалідам молодого віку: за висновками МСЕК у 2016 році навчалось 137 інвалідів, 16 із яких після навчання працевлаштовано.

 

   Незважаючи на цілу низку створених законів щодо захисту прав інвалідів, кожен з нас має глибоко усвідомлювати наскільки важлива наша підтримка інваліду.