Офіційний сайт управління охорони здоров'я Сумської ОДА

Розділи сайту
Календар
«    Октябрь 2016    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
Архіви

Зворотній зв'язокЗв'язок з адміністрацією


Опитування

Чи вважаєте Ви за потрібне щорічно проходити медичний огляд?
Так, це допоможе зберегти моє здоров'я
Ні, мені це не потрібно
Ще не визначився
Хмара тегів
Популярне
build_links(); ?>
Кориснi посиланняДля громадян, що змушені покинути свої оселіПерехід на зимовий час з комфортом
Перехід на зимовий час з комфортомЩорічно стрілки наших годинників доводиться переводити, то на літній, то на зимовий час, і, звичайно, це приносить деякі незручності. Цьогоріч перехід на зимовий час припав на 30 жовтня.

 

   «Зсув» двічі на рік звичного розпорядку дня призводить до того, що більшість людей відчувають себе втомленими, млявими, скаржаться на проблеми з концентрацією уваги, страждають від порушень сну, стають більш дратівливими.

 

   Лікарі та вчені, які займаються дослідженнями фізіологічного та психологічного стану людини, виробили ряд простих рекомендацій, що допомагають більш гармонійно адаптуватися до нових часових умов і відчувати себе більш комфортно, а саме:

 

   Висипатися. Лягати спати необхідно на 30-40 хвилин раніше, ніж зазвичай, щоб отримати відчуття того, що ви виспалися. Швидше заснути ввечері допоможе теплий душ, а прокинутися вранці – контрастний.

Всі важливі справи робити ввечері. Під час адаптації організму до нового часу правило «ранок мудріший від вечора» не працює. Вранці організм буде надто втомлений для того, щоб вирішувати складні питання, а активізація сил буде приходити навпаки – ввечері.

 

   Викинути з голови негатив. Хоча даним правилом можна керуватися 365 днів на рік, найбільш корисним і обов'язковим до застосування воно є в перші два тижні після переведення стрілок годинника. Від усіх збудників психологічного стану (новини, алкоголь, сигарети, ТБ, Інтернет) слід тимчасово відмовитися. Або хоча б зменшити їх вплив, який прямо пов'язаний з нервовими потрясіннями і, як наслідок, порушеннями сну.

 

   Більше гуляти на свіжому повітрі. Скористайтеся переведенням часу, як приводом, аби підвищити якість свого дозвілля! Спокійні прогулянки чи фізична активність, спілкування з друзями або читання книг увечері, – все це допоможе сприятливо закінчити один день і при повних силах розпочати наступний.

 

   Менше пити каву. В адаптаційний період організму необхідно вживати більш спокійні напої. Найкраще підійде чай, наприклад, трав'яний з ромашки чи м'яти.