Офіційний сайт управління охорони здоров'я Сумської ОДА

Розділи сайту
Календар
«    Июль 2016    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Архіви

Зворотній зв'язокЗв'язок з адміністрацією


Опитування

Чи вважаєте Ви за потрібне щорічно проходити медичний огляд?
Так, це допоможе зберегти моє здоров'я
Ні, мені це не потрібно
Ще не визначився
Хмара тегів
Популярне
build_links(); ?>
Кориснi посиланняДля громадян, що змушені покинути свої оселі28 липня – Всесвітній день боротьби з гепатитами

28 липня – Всесвітній день боротьби з гепатитамиВсесвітній День боротьби з гепатитами відзначається щорічно в системі міжнародних днів ООН за участю Всесвітньої організації охорони здоров’я. На сьогодні загальна кількість хворих на вірусні гепатити у світі в 14-15 разів перевищує кількість ВІЛ-інфікованих та становить близько 50 млн. осіб.


Аби привернути увагу громадськості до проблеми вірусних гепатитів у Сумах провели інформаційно-просвітницьку акцію для населення.Організаторами заходу виступили: управління охорони здоров’я Сумської обласної державної адміністрації, БМФ «Альянс громадського здоров’я» та обласна громадська організація «Клуб «Шанс».


   Під час акції обласний інфекціоніст Ірина Троцька та завідувач обласного гепатологічного центру Володимир Рябіченко інформували населення про гепатити, надавали практичні рекомендації щодо профілактики та діагностики вірусних гепатитів, а також щодо алгоритму дій у разі виявлення інфекції.


 Представники громадської організації «Клуб «Шанс» розповсюджували тематичніінформаційні матеріали.


  Усі бажаючі моглибезкоштовно пройти експрес-тестування на гепатит С за допомогою швидких тестів.


   Враховуючи актуальність проблеми, на Сумщині ще у 2007 році прийнята обласна програма «Антигепатит», одна з перших в Україні. На виконання цієї Програми протягом 2008-2015 років було використано понад 6 млн.грн. З 2013 року впроваджується і Державна цільова соціальна програма профілактики, діагностики та лікування вірусних гепатитів.


  Протягом дії програм покращилися діагностичні спроможності медичної мережі з раннього виявлення вірусних гепатитів та доступності обстеження: за 5 років обстежено понад 300 тис. осіб.


   Сумщина займає 2-3 місце в державі за рівнем захворюваності на вірусні гепатити, що свідчить про значну роботу, яка здійснюється з метою раннього виявлення інфекції, та її результативність. У порівнянні з минулими роками виявляємість гепатитів зросла у 2-2,5 рази, що на перспективу прогнозує зниження інвалідності та смертності людей, особливо серед осіб працездатного віку.


 Впроваджено морфологічне дослідження біоптатів печінки, що є «золотим стандартом» діагностики. Придбано апарат для гемодіалізу з екстракорпоральною підтримкою печінки («Штучна печінка»); подібні апарати є лише у Запоріжжі та Миколаєві.


  Станом на 1 липня на диспансерному обліку у гепатологічному центрі обласної інфекційної лікарні перебуває 3131 хворий на хронічний вірусний гепатит.


   З 2013 року від Міністерства охорони здоров’я України у централізованому порядку до області надійшли препарати для надання медичної допомоги хворим на вірусний гепатит на загальну суму 9 млн. 11 тис. гривень, що становить 55,3% від визначеної для області квоти (понад 16 млн. гривень). До речі, завдяки активній позиції фахівців регіону, квоти, що виділені Сумщині, одні з найвищих в Україні, – зазначила Ірина Троцька.


   В рамках Державної програми лікування розпочато у 275 пацієнтів, завершено у 177. Оцінка стійкої вірусологічної відповіді (здійснюється через 3 місяці після терапії), вже проведена у 122 хворих, ефективність склала 87%, що вище світових показників. Приблизна кількість хворих, які можуть бути проліковані відповідно до квоти 2013-2015 років330-350 осіб. Крім того, у 2014-2016 роках додатково проведено лікування 59 осіб, які відносяться до уразливих груп, препаратами, отриманими від Міжнародного Альянсу з ВІЛ/СНІД в Україні, – інформував Володимир Рябіченко.


   На Сумщині активізовано вакцинацію населення та медичних працівників проти гепатиту В. Від 30 до 50 % усіх щеплень в Україні, що проводяться для профілактики гепатиту В у дорослих, здійснюється у Сумській області. За період 2014-2015 років проти вірусного гепатиту В щеплено 1150 медичних працівників. Додатково щеплено 80 осіб з групи медичного та епідемічного ризику.


  За час дії програм відмічається покращення ряду результативних показників, а саме: стабілізація захворюваності на гострий гепатит В, хронічний гепатит В, гострий гепатит С та хронічний гепатит С. А також збільшення відсотка пролікованих сучасними противірусними препаратами хворих на хронічні вірусні гепатити (з 7 до 20 % від потребуючих).

 

Довідково

 

  За підсумками тестування,  7,8% сумчан (8 із 102 протестованих) отримали позитивний результат тестування на гепатит С. Після проведення ретельної діагностики, за умови клінічних показів, ці люди матимуть змогу найближчим часом розпочати лікування небезпечної хвороби препаратами, що надійшли в область у рамках квоти Державної програми.


  Організатори запрошують усіх, хто не встиг долучитися до акції, пройти безкоштовне експрес-тестування у Сумському гепатологічному центрі, що знаходиться за адресою: м.Суми, вул. 20 років Перемоги, 15 протягом наступного тижня.


 

 

28 липня – Всесвітній день боротьби з гепатитами

 

28 липня – Всесвітній день боротьби з гепатитами