Офіційний сайт управління охорони здоров'я Сумської ОДА

Розділи сайту
Календар
«    Июль 2016    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Архіви
Октябрь 2019 (3)
Сентябрь 2019 (12)
Август 2019 (11)
Июль 2019 (29)
Июнь 2019 (22)
Май 2019 (12)

Зворотній зв'язокЗв'язок з адміністрацією


Опитування

Чи вважаєте Ви за потрібне щорічно проходити медичний огляд?
Так, це допоможе зберегти моє здоров'я
Ні, мені це не потрібно
Ще не визначився
Хмара тегів
Популярне
build_links(); ?>
Кориснi посиланняДля громадян, що змушені покинути свої оселіЯК ПОПЕРЕДИТИ ТА ЯК ВИЯВИТИ ВИНИКНЕННЯ ІНФАРКТУ МІОКАРДА

ЯК ПОПЕРЕДИТИ ТА ЯК ВИЯВИТИ ВИНИКНЕННЯ  ІНФАРКТУ МІОКАРДАОстанні десятиліття характеризуються несприятливою динамікою показників серцево-судинної захворюваності, збільшенням смертності населення. До того ж, 90% усієї смертності від серцево-судинних захворювань припадає на ішемічну хворобу серця і судин головного мозку.

 

Тому ішемічну хворобу серця з частими ускладненнями, а саме, гострим інфарктом міокарда, називають головним «убивцею» століття.


   Найбільша небезпека при інфаркті міокарда – раптова смерть. Адже досить часто ця хвороба виникає вдома, коли людина залишається сама і не має змоги покликати на допомогу.


   Найпершим важливим симптомом гострого інфаркту міокарда є біль. Він, як правило, раптовий, нестерпний, розпираючого, пекучого, здавлюючого характеру, виникає у ділянці грудної клітки, за грудиною, у ділянці серця. Біль хвилеподібний: то наростає, то спадає, рецидивує, повторюється тощо.


   Переважно біль віддає у нижню щелепу, в міжлопаткову ділянку, ліве плече, ліву руку або в обидві руки, до рівня ліктів. Часто біль супроводжується такими симптомами, як виражена загальна слабкість, задишка, прискорене серцебиття, перебої у роботі серця, почуття «страху смерті», запаморочення, інколи – втрата свідомості. Виникає виражена блідість шкірних покривів, виступає холодний піт.


   Усі ці симптоми виникають на фоні значних психоемоційних чи фізичних навантажень, стресового стану. Людина може бути збудженою або загальмованою. Часто біль при інфаркті міокарда супроводжується підвищенням температури тіла, у такому випадку сприймають ці симптоми як застуду, лікуються самостійно і не поспішають звернутися до лікаря.


   Останнім часом все частіше спостерігають безбольові або малосимптомні форми гострого інфаркту міокарда, коли хворий відчуває лише слабкість, задишку, підвищення температури тіла. Часто спостерігаються також абдомінальні форми інфаркту міокарда.


   Абдомінальна формаце коли біль локалізується в ділянці шлунку, супроводжується частими диспепсичними явищаминудотою, блювотою, часто імітує шлунково-кишкове захворювання, харчове отруєння. Такі атипові форми інфаркту міокарда частіше виникають у жінок, чоловіків старшого віку або зовсім молодих, у хворих на цукровий діабет. У жінок перебіг інфарктуміокарда значно важчий, ніж у чоловіків, і часто має летальні наслідки. Тому знати основні симптоми і причини захворювання – це обов’язок кожної людини, особливо після 50 років, щоб якомога швидше звернутися до лікарів і отримати адекватну кваліфіковану медичну допомогу.


  Якщо виникають перераховані вище симптоми, не варто шукати знайомих лікарів, консультуватися по телефону і даремно витрачати час. Потрібно негайно викликати швидку допомогу.


   В основі ішемічної хвороби судин серця чи мозку лежить атеросклероз хронічне захворювання, ураження судин. Як правило, початок атеросклерозу, який нам дарує цивілізація, разом із малорухомим способом життя, курінням, стресами, розвивається з дитячого віку, якщо дитину неправильно годують, обмежують у фізичних навантаженнях, звільняють від фізкультури ушколі.


   Доведено, що уражені атеросклерозом артерії під дією шкідливих факторів ущільнюються, втрачають еластичність. До факторів ризику появи атеросклерозу відносяться: підвищений рівень артеріального тиску, куріння, надмірне вживання алкоголю, високий вміст холестерину у крові, цукровий діабет, малорухомий спосіб життя, стреси, надмірна маса тіла. Не варто забувати і про генетичну спадковість, коли інфаркт чи інсульт був у прямих родичів.


   Інфаркт міокарда можестатися навіть при мінімальних морфологічних змінах судин, внаслідок тривалого спазму судин, на фоні розумового чи фізичного перенавантаження, алкогольної, наркотичної чи нікотинової інтоксикації і тривалих негативних емоцій.


   Пацієнтам, які мають підвищений рівень артеріального тиску, а це – більше 140/90 мм рт. ст., варто попередити ці ускладнення, частіше звертатися до лікаря, щоб запобігти виникненню гіпертензивного кризу.


  Як правило, гіпертензивний криз перебігає таким чином: у хворого виникає раптовий, інтенсивний біль голови розпираючого, пекучого, стискаючого, характеру або болить одна половина голови. Хворі відчувають «випираючий» чи тиснучий біль у ділянці орбіти очного яблука. Біль супроводжується запамороченням, затерпанням руки, ноги, половини обличчя, супроводжується нудотою, позивами до блювоти тощо. Це небезпечні симптоми, якіігнорувати не можна, адже будь-яке запаморочення – це симптом ішемії мозку. Може виникнути інсульт або некроз частини мозку. Тому гіпертензивні кризи є дуже небезпечними і потребують негайного виклику швидкої допомоги і термінового втручання медиків.


   Якщо хворому не знизити артеріальний тиск, не надати допомогу, то через декілька годин у нього може розвинутися ішемічний інсульт, а це небезпечно для життя.


   Профілактику інфаркту міокарда і гіпертензії треба розпочинати, як правило, з ранніх років. Важливим є ведення здорового способу життя, рухова активність. Гіпертонікам, людям із підвищеним артеріальним тиском, важливо ретельно дотримувалися призначеної схеми прийому антигіпертензивних препаратів.


  Якщо хворі на цукровий діабет, не дотримуються дієти або не приймають цукрознижуючі препарати, не тримають рівень глюкози укрові на оптимальних рівнях, то артеріальний тиск дуже важко контролювати і у таких хворих частіше виникають інсульти та інфаркти.


   Дуже важливо кинути палити та надміру вживати алкоголь, адже ці фактори є дуже шкідливими для судин.


   Медики відмічають: найважче сьогодні коригувати депресивні стани, негативні емоції пацієнтів. Зараз дуже важливою є поінформованість пацієнтів про симптоми виникнення захворювання. Наше життя та здоровя залежать, у першу чергу, від нас самих, тому потрібно бути дуже уважними і не пропустити початок виникнення хвороби.