Офіційний сайт управління охорони здоров'я Сумської ОДА

Розділи сайту
Календар
«    Июнь 2016    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
Архіви

Зворотній зв'язокЗв'язок з адміністрацією


Опитування

Чи вважаєте Ви за потрібне щорічно проходити медичний огляд?
Так, це допоможе зберегти моє здоров'я
Ні, мені це не потрібно
Ще не визначився
Хмара тегів
Популярне
build_links(); ?>
Кориснi посиланняДля громадян, що змушені покинути свої оселі26 червня – Всесвітній день боротьби з наркоманією

26 червня – Всесвітній день боротьби з наркоманієюНа сьогодні, як в Україні, так і в нашій області розгорнута боротьба з розповсюдженням та вживанням наркотичних речовин і алкогольних напоїв, особливо серед молоді. На Сумщині діє обласна програма щодо реалізації державної політики у сфері наркотиків на 2014-2016 роки, затверджена рішенням Сумської обласної ради від 15.08.2014 року. На її виконання обласний наркологічний диспансер активно співпрацює з правоохоронними органами, закладами освіти, молодіжними та громадськими організаціями, загально-медичною мережею.


  У наркологів області на диспансерному обліку знаходиться 1276 хворих на наркоманію. На профілактичному обліку – 1250 осіб, які вживають наркотичні речовини без ознак залежності.


  З метою зменшення шкоди, що надається наркотиками та запобігання поширенню ВІЛ/СНІДу серед споживачів ін’єкційних наркотиків (СІН), у Сумах та районах області (Конотопському, Охтирському, Роменському, Буринському, Кролевецькому, Лебединському, Шосткинському) впроваджена замісна підтримувальна терапія (ЗПТ).


  Наразі в області з 1005 хворих на опійну наркоманію учасників ЗПТ – 360 осіб, що складає – 35,8%, у т.ч. тимчасово переміщених – 16 осіб (Суми – 9, Конотоп – 7).


  План, затверджений Міністерством охорони здоров’я України, виконується на 100 %. Препарати ЗПТ надаються за рахунок благодійного фонду МБФ «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні».


  У програму ЗПТ, в першу чергу, серед споживачів ін’єкційних наркотиків входять: ВІЛ/інфіковані та хворі на СНІД, туберкульоз, вірусні гепатити В і С, а також особи резистентні до лікування наркоманії.


  Сумська область одна з перших по впровадженню ЗПТ. На базі всіх 8 сайтів проводиться інтегрована допомога із залученням лікарів інших спеціальностей. Для хворих працює медико-соціальний супровід. Усі пацієнти охоплені обстеженням на флюорографію, ВІЛ/інфекцію та гепатити.


  У результаті впровадження ЗПТ відмічається позитивна динаміка серед споживачів ін’єкційних наркотиків – зменшення кримінальної активності, відсутність передозування наркотиками, що призводить до летальних випадків, відсутність первинної інфікованості на гепатити В і С.