Офіційний сайт управління охорони здоров'я Сумської ОДА

Розділи сайту
Календар
«    Май 2016    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
Архіви

Зворотній зв'язокЗв'язок з адміністрацією


Опитування

Чи вважаєте Ви за потрібне щорічно проходити медичний огляд?
Так, це допоможе зберегти моє здоров'я
Ні, мені це не потрібно
Ще не визначився
Хмара тегів
Популярне
build_links(); ?>
Кориснi посиланняДля громадян, що змушені покинути свої оселіРеформи в галузі охорони здоров’я продовжуються
Реформи в галузі охорони здоров’я продовжуються26 травня в облдержадміністрації відбувся брифінг начальника управління охорони здоров’я Сергія БУТЕНКА. Він розповів про основні здобутки медичної галузі області, зокрема, про створення 14 закладів первинної медико-санітарної допомоги, відкриття 6 відділень хронічного гемодіалізу, реорганізацію служби екстреної (швидкої) медичної допомоги тощо. Особливо детально посадовець зупинився на основних напрямках розвитку охорони здоров’я на найближчу перспективу, а саме: оптимізація ліжкового фонду, в першу чергу, акушерсько-гінекологічної та психоневрологічної служб; створення в області госпітальних округів; подальше удосконалення та розширення мережі закладів служби екстреної (швидкої) медичної допомоги; впровадження високоспеціалізованої медичної допомоги в кардіологічній, онкологічній та травматологічній службах; подальше впровадження локальних протоколів; удосконалення хоспісної допомоги; розширення мережі лікарняних кас, як прототипів страхової медицини у майбутньому.  

 

   Посадовець дав вичерпні відповіді на запитання журналістів, у тому числі детально розповів про акцію протесту працівників медичного закладу «Лінійна поліклініка станції Ромни СТГО «Південна залізниця»». Розповівши всю історію цього резонансного питання, зазначив, що він неодноразово разом із представниками влади різного рангу, в тому числі, головою облдержадміністрації Миколою КЛОЧКОМ, та останній раз з представниками Міністерства охорони здоров’я зустрічався з мітингуючими, кожен раз їм пропонувались різні варіанти виходу із кризової ситуації, що склалася, але вони то погоджувалися, то раптом знову висували нові вимоги. Наразі стоять на тому, аби відмінити Постанову Кабінету Міністрів про реорганізацію лінійних поліклінік, яка для 98 закладів в Україні законна, а для 8 осіб, що залишаються у Києві, ні.

 

   Останній раз було запропоновано, що Міністерство охорони здоров’я сформує незалежну комісію з фінансистів, юристів, депутатів обласної ради, яка виїде у м.Ромни, вивчить докладніше ситуацію і, можливо, надасть ще якийсь варіант вирішення даної проблеми. Протестуючі спочатку погодилися, але згодом, під впливом керівника вільної профспілки, відмовились. Складається враження, що вони самі не знають, чого хочуть. Сергій БУТЕНКО бачить в акції протесту політичний підтекст. 

 

   Прикро, що в це питання втручаються громадські організації і політичні сили, намагаючись своїми діями розхитати ситуацію у державі в цілому, - зазначив керівник медичної галузі.