Офіційний сайт управління охорони здоров'я Сумської ОДА

Розділи сайту
Календар
«    Май 2016    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
Архіви

Зворотній зв'язокЗв'язок з адміністрацією


Опитування

Чи вважаєте Ви за потрібне щорічно проходити медичний огляд?
Так, це допоможе зберегти моє здоров'я
Ні, мені це не потрібно
Ще не визначився
Хмара тегів
Популярне
build_links(); ?>
Кориснi посиланняДля громадян, що змушені покинути свої оселіСемінар для медиків, які працюватимуть у дитячих оздоровчих закладах та наметових таборах влітку 2016 року
Семінар для медиків, які працюватимуть у дитячих   оздоровчих закладах та наметових таборах влітку 2016 року  24 травня у міській дитячій клінічній лікарні Святої Зінаїди пройшов семінар для медиків, які працюватимуть у дитячих оздоровчих закладах та наметових таборах влітку 2016 року. З вітальним словом до присутніх звернулася в.о. головного педіатра управління охорони здоров’я Сумської облдержадміністрації Оксана Сташко. Вона ознайомила медичних працівників із програмою заходу.

 

    Далі головний спеціаліст з гігієни харчування Валентина Фролова охарактеризувала проблемні питання харчування дітей в оздоровчих закладах. Вона наголосила, що перед відпочинком у таборах створюється спеціальна комісія для контролю санітарного стану в закладах, де перебуватимуть діти. Продукти, що направляються для харчування дітей, мають бути натуральними і не містити консервантів, ароматизаторів та синтетичних барвників. Щодо ковбасних виробів, то вони мають бути лише вищого ґатунку, – поінформувала спеціаліст. Використовувати консерви в таких закладах можна тільки у крайньому разі або як сухий пайок у походах. В оздоровчих закладах рекомендовано п’ятиразове харчування. Медичному працівнику, в першу чергу, треба дізнатися чи є діти, які потребують дієтичного харчування, – сказала Валентина Фролова. 

 

   Про організацію медичного обслуговування дітей в заміських оздоровчих закладах розповіла заступник головного лікаря з амбулаторно-поліклінічної роботи міської дитячої лікарні Святої Зінаїди Наталія Спічакова. Робота медичного працівника починається з прийому кабінету, в якому він працюватиме. Тому в ньому мають бути необхідні медикаменти та схема чи алгоритм дій при наданні невідкладної допомоги, – зазначила фахівець. Протипоказами до перебування дитини в оздоровчому таборі є такі хвороби як активна форма туберкульозу, короста, педикульоз, гострі хронічні захворювання. Для того аби пройти оздоровлення в літніх таборах треба надати довідки про епідоточення, щеплення та визначення групи занять з фізичної культури. Обов’язковим є створення списку дітей, які не вміють плавати, – акцентувала Наталія Спічакова.

 

   Як захистити дітей від нападу кровосисних комах та кліщів розповіла ентомолог Сумської паразитологічної лабораторії Евеліна Короза. На сьогодні в Києві офіційно зареєстровано 28 випадків хвороби Лайма. Оскільки у нашій місцевості кліщі також розповсюджені, необхідно перед заїздом дітей обстежити територію табору та прилеглу до нього територію, а також маршрути, якими діти ходитимуть на прогулянки. У випадку, якщо було виявлено кліщів, провести прибирання території – скосити траву та вивезти її, а також розчистити територію від гілок, – підкреслила ентомолог. Щодо використання у таборах репелентів, то список дозволених препаратів затверджує керівник оздоровчого закладу. 

 

    Дезінфекційні заходи, які проводяться в літніх оздоровчих таборах та пересувних таборах наметового типу окреслив лікар-епідеміолог Іван Кравченко. Не можна допускати дітей до прибирань та чергувань у їдальнях, обов’язково між змінами має бути 1 санітарний день для генерального прибирання. Всі оздоровчі табори перед заїздом мають провести камерне знезараження матраців, подушок та ковдр, – зазначив Іван Кравченко.

 

   Стосовно невідкладних станів у дітей та надання медичної допомоги при таких станах розповів дитячий анестезіолог міської дитячої лікарні Святої Зінаїди Олександр Хоменко. Він зупинився на тих реанімаційних заходах, яких треба вжити при зупинці дихання, анафілактичному шоці, укусах змій та утопленнях. Надав номери телефонів реанімаційних відділень міської та обласної дитячих лікарень аби медики, задіяні в роботі оздоровчих таборів, мали змогу проконсультуватися, а за необхідності – доставити пацієнта для надання кваліфікованої допомоги.

 

   Про надання невідкладної допомоги та транспортну іммобілізацію при травмах опорно-рухового апарату розповів дитячий ортопед-травматолог обласної дитячої клінічної лікарні Валерій Оводенко. Спеціаліст наголосив на необхідності проведення заходів щодо профілактики травматизму серед дітей. Він дав характеристику найпоширеніших видів травм та розповів як правильно надавати першу медичну допомогу при них. Валерій Оводенко рекомендував переглянути всі постанови та накази до того, як брати на себе відповідальність за здоров’я дітей у таборах відпочинку. 

 

   У ході заходу відбулося жваве обговорення нагальних питань. Наприкінці семінару присутні отримали посвідчення на право працювати у літньому оздоровчому таборі та пересувному таборі наметового типу.