Офіційний сайт управління охорони здоров'я Сумської ОДА

Розділи сайту
Календар
«    Май 2016    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
Архіви

Зворотній зв'язокЗв'язок з адміністрацією


Опитування

Чи вважаєте Ви за потрібне щорічно проходити медичний огляд?
Так, це допоможе зберегти моє здоров'я
Ні, мені це не потрібно
Ще не визначився
Хмара тегів
Популярне
build_links(); ?>
Кориснi посиланняДля громадян, що змушені покинути свої оселіАктуальні питання дитячої стоматології та ортодонтії

Актуальні питання дитячої стоматології та ортодонтії   Нещодавно на базі Сумської обласної дитячої клінічної стоматологічної поліклініки відбувся обласний семінар-нарада «Актуальні питання дитячої стоматології та ортодонтії», в якому взяли участь представники кафедри стоматології та терапевтичної стоматології ХМАПО, головні лікарі стоматологічних поліклінік, районні стоматологи, асистент кафедри стоматології та терапевтичної стоматології ХМАПО та асистент секції «Стоматологія» СумДУ.


   Обласний дитячий стоматолог Галина Смірнова проаналізувала роботу дитячої стоматологічної служби області. Вона відмітила, що допомогу дитячому населенню області у 2016 році надавали 42 лікарі-стоматологи дитячих та 15 лікарів-ортодонтів. Стаціонарну стоматологічну допомогу діти Сумщини отримують у стоматологічному відділенні обласної клінічної лікарні (3 дитячих ліжка). У І кварталі 2016 року показники лікувально-профілактичної роботи серед дитячого населення по області стабільні, на достатньо високому рівні. Питома вага санованих дітей зменшилась на 0,8, адже кількість відмов від лікування в організованих дитячих колективах постійно збільшується (з 77,1% до 77,9% ).


   Як результат недостатньої профілактичної роботи в деяких районах області та в обласному центрі знизився показник вилікуваних зубів з приводу ускладненого карієсу на 1000 планово оглянутих до 27,0 проти 23,9. За звітний період знизився рівень (2691) герметизації постійних зубів у дітей (І квартал 2015 р. – 3074 ), що пов’язано зі зменшенням кількості коштів на придбання профілактичних засобів, що не може не турбувати, адже герметизація фісур – ефективний метод профілактики карієсу.


   Галина Смірнова наголосила, що створення Програми профілактики та лікування стоматологічних захворювань в області на 2017-2022 роки допоможе ввести диференційований дитячий стоматологічний та ортодонтичний прийоми в Краснопільському, Білопільському, Буринському, В.-Писарівському, Кролевецькому, Лебединському, Липоводолинському, Недригайлівському, Путивльському, Середино-Будському, Сумському, Ямпільському районах та збільшити рівень фінансування дитячої стоматологічної служби в області, що дозволить покращити матеріально-технічну базу стоматологічних закладів, впровадити сучасні стоматологічні технології.


   Про показники ортодонтичної служби проінформувала обласний ортодонт Людмила Галич. Вона відзначила, що робота ортодонтичної служби в області покращилась. Так, кількість пацієнтів, взятих на лікування брекет-системою, збільшилась і склала 94 проти 65 у І кварталі 2015 року. Кількість виготовлених ортодонтичних апаратів у день становить 2,3, що на 0,5 більше, ніж в І кварталі 2015 року.


   Значна увага в області приділяється обліку та ортодонтичній реабілітації дітей з вродженими вадами щелепно-лицьової ділянки та іншими спадковими хворобами зубо-щелепного апарату, що призводять до інвалідності. Станом на 1 квітня 2016 року на диспансерному обліку з такою патологією знаходиться 180 дітей. З вродженою патологією щелепно-лицьової ділянки народилося у І кварталі 2016 року 5 дітей.


   Завідувач стоматологічним відділенням обласної клінічної лікарні Анатолій Чередниченко підкреслив, що на даний час вирішено питання забезпечення консультативною та лікувально-діагностичною допомогою дітей з вродженими вадами щелепно-лицьової ділянки. У грудні 2015 року сумські лікарі-стоматологи-хірурги стоматологічного відділення обласної лікарні та фахівці стоматологічного факультету медичного інституту СумДУ разом із завідувачем кафедри дитячої стоматології, щелепно-лицьової хірургії та імплантології ХМАПО, проф. Олександром Любченком та асистентом кафедри анестезіологом Романом Єгоровим провели оперативне втручання трьом дітям, один із яких є вихованцем обласного спеціалізованого будинку дитини, а інший – Косівщинської школи-інтернату. В квітні 2016 року прооперовано ще 3 дітей, один із них з Сумського будинку дитини та проконсультовано 3 дітей для подальшого оперативного втручання.


   Людмила Галич виступила з доповіддю «Місце шкідливих звичок у стоматологічному здоров’ї дітей». Вона зупинилась на класифікації таких звичок як смоктання, порушення функцій та неправильних позатонічних рефлексів. Дуже часто після року дитина продовжує смоктати соску, їсти кашу з пляшки, смоктати язик, щоку, палець. Якщо своєчасно не втрутитись, у дитини можуть сформуватися неправильні функції ковтання (язик відштовхується при ковтанні не від альвеолярного відростка, а від зубів), жування (відкушує їжу не передніми, а боковими зубами), дихання (ротове дихання) тощо. Дуже важливо, щоб у дитини сформувались правильні позатонічні рефлекси: насамперед правильна постава та правильне положення голови під час сну. Шкідливі звички швидко призведуть до виникнення щелепно-лицьових аномалій, – наголосила Людмила Галич.


   Кожних 2 роки в області створюється реєстр стоматологічної захворюваності. Це дозволяє оцінити розповсюдженість та інтенсивність карієсу, захворювань тканин пародонту, зубо-щелепних аномалій, некаріозних уражень, стан гігієни порожнини рота, визначити потребу в лікуванні дітей, а також визначити якість санації, порівняти стан захворюваності в різних регіонах, розрахувати потребу та засоби, що необхідні для лікувально-профілактичної роботи.


   Обласний дитячий стоматолог Галина Смірнова проаналізувала стоматологічну захворюваність у різних вікових групах (3, 6, 12 та 15 років) та зазначила, що питома вага патології прикусу у 3-річних та 6-річних дітей збільшилась. Причиною цього може бути недостатня увага стоматологів до виявлення шкідливих звичок та їх усунення у дітей цих вікових груп, у першу чергу тому, що за останні роки відбувається недостатній обсяг проведення планової санації дітей дошкільних навчальних закладів, частіше під час канікул, коли відвідують дитячі садки приблизно 50% дітей. У 12-ти річних та 15-ти річних дітей питома вага патології прикусу незначно зменшилась.


   На обласному семінарі за сумлінну працю та вагомий внесок у розвиток та удосконалення стоматологічної служби області подяками Сумського обласного осередку АСУ були нагороджені районний стоматолог Лебединського району Софія Пилипенко, лікар-стоматолог дитячий Конотопської стоматологічної поліклініки Ольга Шило, лікар-стоматолог Ворожбянської АЗПСМ Лебединського району Лілія Крапива.