Офіційний сайт управління охорони здоров'я Сумської ОДА

Розділи сайту
Календар
«    Май 2016    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
Архіви

Зворотній зв'язокЗв'язок з адміністрацією


Опитування

Чи вважаєте Ви за потрібне щорічно проходити медичний огляд?
Так, це допоможе зберегти моє здоров'я
Ні, мені це не потрібно
Ще не визначився
Хмара тегів
Популярне
build_links(); ?>
Кориснi посиланняДля громадян, що змушені покинути свої оселі“Україна – це родина. Україна і дитина – понад усе”
“Україна – це родина. Україна і дитина – понад усе”Напередодні Міжнародного дня сім’ї та Дня матері в обласному центрі позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю відбулася прес-конференція на тему "Україна – це родина. Україна і дитина – понад усе”.

 

   У заході взяли участь заступник директора Центру Любов Бондар, в.о. головного лікаря обласної дитячої клінічної лікарні Ольга Гапієнко, завідувачка онкогематологічного відділення СОКДЛ Ліана Нікітенко, керівник соціально-освітнього проекту "Україна і дитина – понад усе” Людмила Говійна та керівник народного дитячого театру "Шпаківня” Світлана Загоняйко.

   

   Предметом розмови стали нові форми роботи Центру у напрямку досліджень родоводів Сумщини і адаптації хворої дитини у суспільному просторі. Любов Бондар розповіла про підсумки обласного конкурсу "Дерево роду”, що його щорічно проводить центр позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю. Вона поінформувала присутніх також про співпрацю з Сумською обласною дитячою клінічною лікарнею: на початку 2015-2016 навчального року між Центром і СОКДЛ було підписано угоду, відповідно до якої на базі лікарні почали працювати кілька гуртків різного напрямку для усіх вікових категорій дітей. 

   

   Ольга Гапієнко зазначила, що обласна дитяча лікарня є медичним закладом третинного рівня, тому там є багато маленьких пацієнтів, які досить тривалий час перебувають у стінах лікарні. Зокрема, пацієнти відділення онкогематології, яким доводиться лікуватися безперервно протягом багатьох місяців. Так виникла їдея облаштувати дітям дозвілля. Дітлахи разом із батьками із задоволенням відвідують усі гуртки, які проводять фахівці Центру. Це допомагає відволіктися від проблем, пов’язаних із хворобами, та поліпшує інтеграцію в суспільство. 

 

   Угода про співпрацю між Центром і СОКДЛ стала початком соціально-освітнього проекту "Україна і дитина – понад усе”, - повідомила Людмила Говійна. Одним із етапів його реалізації стане благодійна вистава у постановці народного дитячого театру "Шпаківня” за п’єсою сумської журналістки Богдани Александровської "Моя українська мама”. Вистава відбудеться 13 травня о 16 годині у театрі юного глядача. Кошти, зібрані під час заходу, підуть на лікування пацієнтів дитячої лікарні. 

 

   В основі вистави – реальні історії і події українського сьогодення. Головний герой – дитина-інвалід, яка уособлює собою не тільки хворих дітей, а й загалом майбутнє України. Світлана Загоняйко використала новаторський прийом – поєднала на одній сцені професійних акторів та самодіяльних дорослих акторів і дітей. 

 

   Безпосередньо вистава, де будуть задіяні майже 100 учасників творчих колективів центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю, Сумського міського палацу дітей та юнацтва, спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №9, - дія не тільки на сцені, але і в залі, де будуть присутні представники тих верств населення, про яких йдеться на сцені. І все ж, головні рушійні сили суспільства у створенні майбутнього – медики і педагоги, бо одні піклуються про тіло, а інші – про душу маленьких пацієнтів.

 

“Україна – це родина. Україна і дитина – понад усе” 

 

“Україна – це родина. Україна і дитина – понад усе”