Офіційний сайт управління охорони здоров'я Сумської ОДА

Розділи сайту
Календар
«    Апрель 2016    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
Архіви

Зворотній зв'язокЗв'язок з адміністрацією


Опитування

Чи вважаєте Ви за потрібне щорічно проходити медичний огляд?
Так, це допоможе зберегти моє здоров'я
Ні, мені це не потрібно
Ще не визначився
Хмара тегів
Популярне
build_links(); ?>
Кориснi посиланняДля громадян, що змушені покинути свої оселіСанаторно-курортне оздоровлення дітей та підлітків
Санаторно-курортне оздоровлення дітей та підлітківОсобливе місце у профілактиці туберкульозу займають діти і підлітки, адже первинна зустріч з туберкульозною інфекцією та інфікування мікобактеріями туберкульозу частіше трапляються у цьому віці. Вважається, що після 25-річного віку 90-95% населення вже інфіковане туберкульозом. Багаторічні спостереження вказують на те, що після проведення профілактичного курсу лікування дітей з груп ризику, в умовах спеціалізованих санаторних закладів, діти реагують відчутним зменшенням чутливості до туберкуліну (тобто, ці діти більш захищені від подальшого розвитку захворювання). Якщо ж лікування проводиться вдома, то часто туберкулінові проби залишаються високими і можна думати про те, що батьки нерегулярно дають дитині призначені ліки, або ж не лікують зовсім, слухаючи поради сусідів, співробітників або родичів замість лікаря. На жаль, у подальшому такі діти все частіше потрапляють до лікаря-фтизіатра вже не на профілактичне лікування, а з проявами захворювання і повинні довготривало лікуватися від туберкульозу в умовах протитуберкульозних лікарень.

 

   Для санаторного лікування та оздоровлення існують спеціальні дитячі протитуберкульозні санаторії та школи санаторного типу, як в нашій області, так і по всій території України. В таких санаторіях діти перебувають без батьків, всі заклади функціонують цілорічно, в них організований навчальний процес для дітей шкільного віку, які отримують оздоровлення та лікування в період навчального року. Путівки на санаторне лікування та оздоровлення надаються безоплатно, батьки повинні лише оформити необхідну медичну документацію у дитячого фтизіатра за місцем проживання та доставити і забрати дитину з санаторного закладу. Право на безоплатне санаторне оздоровлення в наших санаторних закладах мають всі діти віком від 4 до 18 років з груп підвищеного ризику захворіти туберкульозом як медичного, тобто мають збільшену пробу Манту 2ТО, контакт із хворим на туберкульоз, часто та довго хворіючі або інші, так і соціального ризику (мігранти, біженці, переселенці, малозабезпечені та інші). Санаторії державного значення розташовані у мальовничих місцях Карпатських гір (санаторій «Косів»), у прибережній зоні Одеської області та в самому м. Одеса (санаторій «Люстдорф» і «Затока» – для дітей з вищезазначених груп ризику та супутньою патологією опорно-рухового апарату; санаторій «Хаджибей» – для дітей з вищезазначених груп ризику з супутньою патологією органів зору). 

 

  В нашій області працює Шосткинський обласний дитячий протитуберкульозний санаторій та Конотопська загальноосвітня санаторна школа-інтернат, які розташовані в м. Шостка та м. Конотоп. Термін перебування в санаторії визначається індивідуально, в залежності від стану здоров’я, а в санаторній школі-інтернаті діти проходять оздоровлення протягом навчального року. В цих закладах працюють творчі та талановиті люди, які докладають багато зусиль для того, щоб діти мали можливість лікуватися та навчатися в гідних умовах. Для отримання безоплатної путівки на санаторне оздоровлення потрібно звертатися до лікаря-фтизіатра за місцем проживання.

 

Санаторно-курортне оздоровлення дітей та підлітків

Санаторно-курортне оздоровлення дітей та підлітків

Санаторно-курортне оздоровлення дітей та підлітків

Санаторно-курортне оздоровлення дітей та підлітків