Офіційний сайт управління охорони здоров'я Сумської ОДА

Розділи сайту
Календар
«    Апрель 2016    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
Архіви

Зворотній зв'язокЗв'язок з адміністрацією


Опитування

Чи вважаєте Ви за потрібне щорічно проходити медичний огляд?
Так, це допоможе зберегти моє здоров'я
Ні, мені це не потрібно
Ще не визначився
Хмара тегів
Популярне
build_links(); ?>
Кориснi посиланняДля громадян, що змушені покинути свої оселіЩо таке нордична або скандинавська ходьба?
Що таке нордична або скандинавська ходьба?Нордична або скандинавська ходьба – це новий популярний у світі і надзвичайно ефективний різновид фітнесу. Був винайдений у Фінляндії у семидесяті роки, його дуже люблять європейці. Наразі стає популярним і в Україні.

 

   Винахідниками такої ходьби є фінські спортсмени-лижники. Для того, щоб бути у формі постійно протягом року лижники вигадали спосіб імітувати прогулянки на лижах. Таким чином спортсмени-професіонали почали відпрацьовувати свою техніку у літній період, коли зникав сніг. Згодом цей вид фітнесу перетворився на варіант популярного активного відпочинку.

 

   Скандинавська ходьба - це вид тренувань, який проводиться на свіжому повітрі і в комфортному для людини ритмі. Принцип схожий на лижне катання. У цьому виді використовуються палиці, які аналогічні лижним. Вони потрібні для того, щоб при ходьбі працювали не тільки м’язи ніг, але і верхньої частини тулуба. Тренування виходить набагато інтенсивніше, так як задіяні додаткові групи м’язів. Навантаження розподіляється рівномірно. Дуже важливо, щоб нічого не утруднювало ваші рухи, якщо вам некомфортно, значить, палиці обрані неправильно. 

 

   Перевагами нордичної ходьби є, по-перше, можливість швидко схуднути, адже всім відомо, що лижний спорт – найшвидший і найефективніший спосіб позбавлення калорій (450 калорій за 1 годину). Серцеві удари частішають і тому цей вид спорту здатний тренувати серцево-судинну та дихальну системи. Якщо ви ведете малорухливий спосіб життя, м’язи у верхній частини тулуба працюють недостатньо. При скандинавській ходьбі, вони добре опрацьовуються і зміцнюються. Зменшується навантаження на нижні кінцівки, у тому числі на суглоби, що є вкрай важливим для пацієнтів із захворюваннями суглобів. Такі заняття допоможуть боротися з сутулістю і зробити красиву поставу, так як при ходьбі задіяно близько 90% всіх м’язів.

 

   Систематичні заняття ходьбою з палицями сприяють підвищенню імунітету, витривалості, координації рухів, зміцнюють м’язи і підтримують їх у тонусі. Зменшується ризик виникнення порушень обміну речовин. За рахунок збільшення щільності кісток – профілактика остеопорозу. Окрім стимуляції кровообігу і роботи внутрішніх органів, запобігає розвитку захворювань судин, інфарктів, уповільнює процес старіння організму. Поліпшується стан шкіри, адже завдяки цілющому впливу свіжого повітря клітини шкіри інтенсивно збагачуються киснем. Скандинавська ходьба рекомендується людям, які мають проблеми з опорно-руховою системою організму, після переломів і перенесення операцій, для лікування і профілактики стресу.

 

   Ходьбою з палицями можна займатися в будь-який зручний час. Це соціальний вид фітнесу, який може бути груповим, дозволяє активно спілкуватися з колегами під час його виконання. Техніку нордичної ходьби можна освоїти самостійно або з тренером, а інвентар купити в будь-якому спортивному магазині. Вона не вимагає особливих умов для тренувань: нею можна займатися в парках і скверах, в будь-який час року, самому або в компанії друзів. Заняття лікувальною нордичною ходьбою зазвичай проводять протягом 40 хвилин, потім виконується комплекс гімнастичних вправ. 

 

   Такий вид спорту - відмінна альтернатива звичайній ходьбі: ви не докладаєте багато зусиль і допомагаєте своєму організму бути здоровим.