Офіційний сайт управління охорони здоров'я Сумської ОДА

Розділи сайту
Календар
«    Апрель 2016    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
Архіви

Зворотній зв'язокЗв'язок з адміністрацією


Опитування

Чи вважаєте Ви за потрібне щорічно проходити медичний огляд?
Так, це допоможе зберегти моє здоров'я
Ні, мені це не потрібно
Ще не визначився
Хмара тегів
Популярне
build_links(); ?>
Кориснi посиланняДля громадян, що змушені покинути свої оселіВідкриття відділення хронічного гемодіалізу в Роменській ЦРЛ
Відкриття відділення хронічного гемодіалізу в Роменській ЦРЛ5 квітня в Роменській ЦРЛ відбулось урочисте відкриття шостого в області відділення хронічного гемодіалізу. Захід відбувся за участі голови облдержадміністрації Миколи Клочка, начальника управління охорони здоров’я Сергія Бутенка, міського голови Сергія Салатуна, голови Роменської РДА Валерія Білохи, обласних та міських депутатів.

   У вітальному слові Микола Клочко наголосив, що 20 хворих з хронічною нирковою недостатністю, яким раніше доводилося тричі на тиждень їздити на лікування до міста Суми, будуть отримувати допомогу на базі місцевого відділення, що покращить якість їх життя. Відзначив активну участь міської влади та адміністрації Роменської ЦРЛ у проведенні ремонтних робіт, облаштуванні відділення, подарував телевізор для пацієнтів.

 

   Відкриття відділення гемодіалізу в м.Ромни є впровадженням обласної Програми надання медичної допомоги нефрологічним хворим методом гемодіалізу, та дозволить наблизити медичну допомогу хворим з термінальною нирковою недостатністністю м.Ромни, Роменського, Недригайлівського та Липово-Долинського районів. За останні роки такі відділення відкриті в Конотопі, Глухові та Охтирці, а в 2016 р. заплановано відкриття в м. Шостка. На сьогодні забезпеченість гемодіалізними ліжками в області перевищує загальнодержавний показник, а за кількістю відділень, відкритих за останній рік, ми поступаємося лише Івано-Франківщині, - наголосив Сергій Бутенко.

 

    Рішенням обласної ради на 2016 рік для надання медичної допомоги хворим методом гемодіалізу в м. Ромни виділені кошти в сумі 4 млн. 743 тис. грн. для придбання медикаментів та розхідних матеріалів. Для проведення ремонту приміщення гемодіалізу та його обладнання міською радою - 300 тис. грн.  

 

   Головний лікар Роменської ЦРЛ Валентина Гунькова зазначила, що відділення вже розпочало повноцінну роботу та прийом перших пацієнтів.

 

   ТОВ «Укрфармгруп» надано безкоштовно в оренду 5 апаратів штучних нирок, 5 гемодіалізних ліжок та змонтовано станцію очищення води. Процедура гемодіалізу медикаментами та розхідними матеріалами забезпечується за рахунок коштів обласного і міського бюджетів. Керівник закладу представила присутнім завідуючу відділенням Юлію Кучеренко. 

 

    За рахунок внутрішніх резервів Роменської ЦРЛ відділення гемодіалізу укомплектоване 13,5 штатними посадами, у тому числі 3 штатними посадами лікарів, 5 середніх медичних працівників, 2 - інженерно – технічного персоналу, 3,5 молодших медичних працівників. Весь персонал пройшов спеціальну підготовку для роботи у відділенні.