Офіційний сайт управління охорони здоров'я Сумської ОДА

Розділи сайту
Календар
«    Апрель 2016    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
Архіви

Зворотній зв'язокЗв'язок з адміністрацією


Опитування

Чи вважаєте Ви за потрібне щорічно проходити медичний огляд?
Так, це допоможе зберегти моє здоров'я
Ні, мені це не потрібно
Ще не визначився
Хмара тегів
Популярне
build_links(); ?>
Кориснi посиланняДля громадян, що змушені покинути свої оселіУ Юнаківці відкрито пункт постійного базування бригад екстреної медичної допомоги
У Юнаківці відкрито пункт постійного базування бригад екстреної медичної допомоги6 квітня 2016 року завдяки спільним зусиллям обласної державної адміністрації, управління охорони здоров’я, обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, Юнаківської сільської ради та за підтримки місцевої громади в селі Юнаківка Сумського району на базі амбулаторії загальної практики сімейної медицини відкрито пункт постійного базування бригад екстреної медичної допомоги, який буде працювати в цілодобовому режимі.

 

   Створення пунктів постійного базування бригад екстреної медичної допомоги у сільській місцевості – це планова робота Сумської облдержадміністрації та управління охорони здоров’я, - наголосив під час відкриття Сергій БУТЕНКО. Вона не приурочується до певної дати чи події, а спрямована на те, щоб зробити екстрену медичну допомогу доступнішою до населення, - зазначив посадовець. Так, на прохання мешканців Слободи Буринського району сьогодні вивчається питання щодо позапланового відкриття пункту постійного базування в цьому селі на базі дільничної лікарні.


    Начальник управління охорони здоров'я подякував усім, хто долучився до відкриття Юнаківського пункту ЕМД. Окремо висловив вдячність голові Сумської районної ради Вадиму Акпєрову та Юнаківської сільської ради Григорію Склярову за виділення коштів на придбання нового автомобіля для потреб пункту. 


   Географічне розташування Юнаківки – одного з найвіддаленіших сіл Сумського району – спонукало до створення там «швидкої» допомоги, аби наблизити до селян догоспітальні послуги медиків. Для села із населенням 1 740 осіб створення такого пункту давно стало нагальною потребою, адже відстань від обласного центру - понад 40 кілометрів. Зазвичай радіус обслуговування населення медиками становить 35 кілометрів. Насамперед медичну допомогу отримають мешканці сусідніх прикордонних сіл (Садків, Локні, Червонопрапорного, Басівки, Новомиколаївки, Біловодів, Писарівки, Олексіївки, Андріївки, Могриці, Корчаківки, Нової Січі, Храпівщини, Володимирівки, Водолагів) з кількістю населення близько 6 тисяч осіб. 

 

   Новостворений пункт у Юнаківці – структурний підрозділ Сумської станції екстреної (швидкої) медичної допомоги Комунального закладу Сумської обласної ради «Сумський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф». 

 

   Юнаківська сільська рада виділила Центру для облаштування пункту приміщення площею 21,8 кв. метра та гараж площею 24,66 кв. метра. Сесія обласної ради від 29.01.2016 року виділила на його облаштування кошти в сумі 523 035 грн. Силами працівників Сумської станції екстреної (швидкої) медичної допомоги та амбулаторії загальної практики сімейної медицини у приміщенні проведено косметичний ремонт, створено затишок, придбане необхідне діагностичне обладнання (кардіограф, пульсоксиметр і глюкометр) і побутова техніка.

 

   У штаті пункту – 4 фельдшери та 4 водії. З ними проведено інструктаж. Працівники вже готові приступати до роботи.


     Усього в структурі Комунального закладу Сумської обласної ради «Сумський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» тепер працює 5 станцій, 13 підстанцій та 40 пунктів постійного базування бригад екстреної медичної допомоги на базі сільських медичних закладів. У Сумському районі до сьогодні працювало 3 пункти невідкладної допомоги, а відкриття пункту у с.Юнаківка є четвертим. 

 

   Сьогоднішня подія дозволить не лише наблизити надання екстреної медичної допомоги сільським жителям, а у скрутну хвилину допоможе врятувати життя мешканців «глибинки», - підсумував керівник медичної галузі.