Офіційний сайт управління охорони здоров'я Сумської ОДА

Розділи сайту
Календар
«    Март 2016    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
Архіви

Зворотній зв'язокЗв'язок з адміністрацією


Опитування

Чи вважаєте Ви за потрібне щорічно проходити медичний огляд?
Так, це допоможе зберегти моє здоров'я
Ні, мені це не потрібно
Ще не визначився
Хмара тегів
Популярне
build_links(); ?>
Кориснi посиланняДля громадян, що змушені покинути свої оселіМайстер-клас від Європейської ради реаніматологів
Майстер-клас від Європейської ради реаніматологівУперше в Центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф відбулася знакова подія: до Сум приїжджали представники Європейської ради реаніматологів: доктор медичних наук, доцент кафедри медицини катастроф НМАПО ім. П.Л.Шупика, завідувач відділу підготовки інструкторів ДЗ «Український науково-практичний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф МОЗ України» (м. Київ) Віталій Крилюк та лікар-інструктор цього ж закладу Віктор Диховічний, які в нашому конференц-залі провели майстер-клас для працівників швидкої допомоги.

 

    Досвідчені фахівці поділилися практичними навичками з реанімації: забезпечення прохідності дихальних шляхів; техніка виконання внутрішньокісткових ін’єкцій у дорослих і дітей; методи зупинки зовнішньої кровотечі за допомогою сучасних засобів джгута «CAT»; тампонада ран кровоспинними бинтами тощо. Численним учасникам заходу були представлені навчальні фільми, презентація з останніми, 2015 року, рекомендаціями європейських реаніматологів, важливими змінами в наданні допомоги травмованим, що базуються на доказовій медицині. Основний акцент гості зробили на тактичній (військовій) медицині, поведінці медиків у зоні бойових дій. Жодне запитання своїх колег вони не залишили без відповіді.

 

   Цей захід видався досить насиченим і плідним: гості не тільки розповідали, а й показували на манекенах, що слід робити в тій чи іншій ситуації, в яку мало не щодня потрапляють наші працівники. А медикам, напевне, як і спортсменам чи музикантам, аби залишатися у професійній формі, необхідні постійні тренування та підвищення кваліфікації.

 

   Учасники майстер-класу вдячні за набутий досвід та практичні навички директорові Центру Анатолію Александренку та завідувачу навчально-тренувального відділу Оксані Скрипченко і сподіваються, що подібні зустрічі будуть організовуватися і в майбутньому.