Офіційний сайт управління охорони здоров'я Сумської ОДА

Розділи сайту
Календар
«    Март 2016    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
Архіви

Зворотній зв'язокЗв'язок з адміністрацією


Опитування

Чи вважаєте Ви за потрібне щорічно проходити медичний огляд?
Так, це допоможе зберегти моє здоров'я
Ні, мені це не потрібно
Ще не визначився
Хмара тегів
Популярне
build_links(); ?>
Кориснi посиланняДля громадян, що змушені покинути свої оселі“Глаукома. Нові тенденції в діагностиці і лікуванні”
“Глаукома. Нові тенденції в діагностиці і лікуванні”3 березня відбувся обласний семінар "Глаукома. Нові тенденції в діагностиці і лікуванні”. Захід організовано з нагоди Всесвітнього дня боротьби з глаукомою. Учасники зібрання – лікарі-офтальмологи, дитячі офтальмологи обласних, міських лікувально-профілактичних закладів та центральних районних лікарень.

 

   Форум відкрила зі словами вітання обласний офтальмолог Лариса Грицай. Вона підкреслила, що проблема діагностики і лікування глаукоми є дуже важливою, адже від своєчасно діагностованого захворювання залежить чи матиме пацієнт зір у майбутньому. Глаукома була і залишається однією з найактуальніших проблем сучасної офтальмології. Це захворювання очей, для якого характерно збільшення внутрішньоочного тиску. Хвороба починається підступно і має безсимптомний перебіг. У поточному році на Сумщині виявлено 554 хворих на глаукому, стали інвалідами 22 хворих на первинну глаукому. У структурі первинної інвалідності по зору глаукома займає в області 4 місце ( по Україні – друге) після аномалій рефракції, наслідків травм та вроджених вад зорового аналізатора. 

 

   Основним напрямком офтальмологічної служби залишається профілактична робота по ранньому виявленню глаукоми на первинній ланці. Проблемними питаннями залишається кадрове забезпечення, недостатнє забезпечення тонометричних пунктів первинної ланки тонометрами Маклакова, барвниками, анестетиками.

 

   На семінар завітали провідні науковці-офтальмологи. Серед них – завідуючий кафедрою офтальмології Харківського державного медичного університету, професор, д.м.н., Павло Бездітко. Він детально ознайомив присутніх із новітніми тенденціями у лікуванні післятравматичної глаукоми. 

 

   Про сучасний підхід у лікуванні синдрому сухого ока у хворих на глаукому розповіла доцент кафедри офтальмології ХДМУ, к.м.н., Олена Мужичук.

 

   Родзинкою форуму стала онлайн-доповідь обласного офтальмолога Запорізької області, професора кафедри офтальмології ЗМАПО, д.м.н., Ніни Луценко. Лікар докладно повідомила сумчанам-колегам про псевдоексфоліативний синдром, який відіграє надважливу роль у лікуванні хворих на глаукому.

 

   Наприкінці семінару Лариса Грицай привітала жінок-офтальмологів із Міжнародним жіночим святом та побажала усім міцного здоров’я, успіхів у їхній нелегкій відповідальній роботі, а також миру і родинної злагоди.