Офіційний сайт управління охорони здоров'я Сумської ОДА

Розділи сайту
Календар
«    Февраль 2016    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
 
Архіви
Февраль 2020 (25)
Январь 2020 (24)
Декабрь 2019 (13)
Ноябрь 2019 (23)
Октябрь 2019 (9)
Сентябрь 2019 (11)

Зворотній зв'язокЗв'язок з адміністрацією


Хмара тегів
Популярне
build_links(); ?>
Кориснi посиланняДля громадян, що змушені покинути свої оселі


Для громадян, що змушені покинути свої оселі«Змішані тривожні та депресивні розлади»

«Змішані тривожні та депресивні розлади»Психогенні захворювання – це велика й різноманітна група хвороб, що виникають у результаті впливу гострих або тривало діючих психічних травм, проявляються психічними, сомато-неврологічними порушеннями, мають, як правило, оборотний характер.

 

   Серед психогенних захворювань розрізняють невротичні, пов’язані зі стресом розлади, гострі й затяжні реактивні психози, соматоформні та психосоматичні порушення, а також змішані тривожні та депресивні розлади.

 

   Змішаний тривожний та депресивний розлади діагностуються при наявності ознак тривоги та депресії. При цьому ні один із цих синдромів не є домінуючим настільки, щоб виправдати самостійний діагноз. Ці порушення супроводжуються вегетативними розладами і виникають у психогенних ситуаціях.

 

   Причиною виникнення є психічна травма, тобто події, що стосуються важливих аспектів існування людини та призводять до глибоких психологічних переживань. Це можуть бути субєктивно значущі події, тобто такі, що є патогенними для більшості людей.

 

   Несприятливі психогенні впливи на людину призводять до стресу, тобто неспецифічної реакції на фізіологічному, психологічному та поведінковому рівні.

 

   Стрес може мати позитивний, мобілізувальний вплив, а може призводити до дезорганізації діяльності організму. Стрес із негативним впливом називають дистресом.

 

   1)Розвивається тривожно-депресивний розлад в особистостей з ригідністю, безкомпромісністю, які зовні намагаються не проявляти свої емоції, а переживають неприємності "у собі. Хворі намагаються пригнічувати в собі негативні емоції, приховують їх від оточуючих.

На початку хвороби зявляються вегетодистонічні симптоми: порушення сну, головний біль, біль у ділянці серця. Надалі приєднується астенія з погіршенням настрою і тривожністю. Турбує відчуття насуваючої небезпеки, занепокоєння, дратівливість, внутрішня напруженість, нездатність розслабитись, коливання тиску, запаморочення, тремор кінцівок, головні болі, зниження сексуальної функції.

 

   2)У деяких хворих розвиваються ідеї самозвинувачення та самоприниження, що призводять до суїцидальних думок, а нерідко і дій. Суїциди можуть мати важкі наслідки, що спричиняють необхідність реанімації хворих.

 

   3)Нерідко хворі намагаються заглушити душевний біль підвищеною активністю під час виконання професійних і домашніх обов’язків, незважаючи на слабкість і стомлюваність. У деяких пацієнтів з’являється сльозливість з будь-якого приводу. У разі тривалого перебігу - невластива пацієнтам раніше багатомовність, коли вони починають "виливати душу навіть малознайомим людям.

 

   Для лікування використовують фармакотерапію, психотерапію, короткочасні курси транквілізаторів, ноотропи, антидепресанти.

 

   Необхідно пояснити пацієнту, що реакція на стрес проявляється у вигляді різноманітних психічних та соматичних симптомів, які не пов’язані з проявом слабкості або ліні. При наявності симптомів психічного та фізичного навантаження необхідно рекомендувати релаксаційні методи лікування (дихальні вправи, аутогенне тренування, прогресивну м’язову релаксацію). Рекомендовано обмежене вживання напоїв, що містять кофеїн або алкоголь, збалансована дієта. Важливо оцінити ризик суїциду та при необхідності вчасно скерувати пацієнта на консультацію до психіатра.