Офіційний сайт управління охорони здоров'я Сумської ОДА

Розділи сайту
Календар
«    Февраль 2016    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
 
Архіви

Зворотній зв'язокЗв'язок з адміністрацією


Опитування

Чи вважаєте Ви за потрібне щорічно проходити медичний огляд?
Так, це допоможе зберегти моє здоров'я
Ні, мені це не потрібно
Ще не визначився
Хмара тегів
Популярне
build_links(); ?>
Кориснi посиланняДля громадян, що змушені покинути свої оселіРак шлунку
Рак шлункуРак посідає друге місце за смертністю жителів планети після серцево-судинної патології.

 

   У Сумській області щороку вперше реєструються – 4,7 тис. випадків злоякісних новоутворень, а помирають – 2,3 тис. хворих.

 

   Злоякісні новоутвори шлунково-кишкового тракту займають перші місця у структурі онкозахворюваності.

 

   Приблизно 90-95% пухлин шлунку злоякісні, а з усіх злоякісних пухлин 95% складають карциноми. Ця форма злоякісних пухлин є однією з найголовніших, як серед чоловіків, так і серед жінок, зустрічаючись серед перших удвічі частіше.

 

    Найчастіше хворіють особи після 40-45 років, хоча іноді рак шлунка виникає в осіб 30-35-річного віку і навіть у молодших. У чоловіків карциному шлунка виявляють зазвичай у віці 50-75 років.

 

   У розвитку раку шлунка велику роль відіграють передракові стани: хронічний атрофічний гастрит, виразка шлунку, перніціозна анемія, стан після резекції шлунка (особливо через 8 років після резекції по Більрот-II), поліпи шлунка, інфікування Helicobacter pylori. Тому, найважливішим методом профілактики раку шлунка є своєчасне радикальне лікування цих захворювань.

 

   Досить важливе значення мають зовнішні канцерогенні фактори: надмірно жорстка, копчена, жирна, пересмажена чи гостра їжа, неправильний режим харчування та зловживання алкоголем. Очевидно, ці фактори сприяють, у першу чергу, виникненню гастриту, що надалі служить середовищем для появи раку.

 

   Клініка:

 

   Клініка раку шлунка на початкових стадіях захворювання є малосимптомною.

 

   Синдром малих ознак:

 

1) зміна самопочуття хворого – загальна слабкість, зниження працездатності, швидка втомлюваність;
2) невмотивоване стійке зниження апетиту або повна втрата його аж до відрази до їжі;
3) явища "шлункового дискомфорту”: втрата фізіологічного почуття задоволення від прийняття їжі, відчуття переповнення шлунку, навіть після невеликої кількості їжі, а також почуття тяжкості, розпирання, іноді болючості в надчеревній ділянці, зрідка нудота й блювота;
4) безпричинне прогресуюче схуднення, що супроводжується блідістю шкірних покривів, не пов’язане з іншими захворюваннями;
 5) психічна депресія – втрата радості в житті, інтересу до навколишнього, до праці, апатія, відчуженість.

 

   Лише при розповсюдженому раку шлунка з’являються яскраві його ознаки: постійний біль, нерідко великої інтенсивності, що віддає у спину, стійка блювота, різка загальна слабкість, що прогресує, схуднення й анемізація.

 

   У пацієнта можна спостерігати блідість шкіри, на пізніх стадіях вона набуває землистого відтінку, хоча у багатьох хворих, особливо на ранніх стадіях, зовнішній вигляд не змінюється.

 

   Тому при будь-яких вищезазначених скаргах слід звернутися до лікаря. Своєчасне звернення та лікування – запорука Вашого здоров’я.