Офіційний сайт управління охорони здоров'я Сумської ОДА

Розділи сайту
Календар
«    Февраль 2016    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
 
Архіви

Зворотній зв'язокЗв'язок з адміністрацією


Опитування

Чи вважаєте Ви за потрібне щорічно проходити медичний огляд?
Так, це допоможе зберегти моє здоров'я
Ні, мені це не потрібно
Ще не визначився
Хмара тегів
Популярне
build_links(); ?>
Кориснi посиланняДля громадян, що змушені покинути свої оселіСоціальні пільги для учасників АТО та членів їх родин
Соціальні пільги для учасників АТО та членів їх родинДнями в Сумській обласній державній адміністрації відбулося засідання «круглого столу» на тему: «Соціальні пільги для учасників АТО та членів їх сімей».

 

   За інформацією наданою районними військовими комісаріатами, відомчими закладами охорони здоров’я, зокрема, управлінням Міністерства внутрішніх справ та Служби безпеки України в Сумській області, чисельність учасників антитерористичної операції, які перебувають на обліку у вищевказаних закладах, по області становить 4 828, 2 768 – з числа демобілізованих, 2 060 – працівники відомчих структур. Статус учасника бойових дій мають 3 849 осіб, статус інваліда війни – 39. На обліку у лікувально-профілактичних закладах перебувають 157 осіб – членів сімей загиблих учасників АТО, з них – 37 дітей, – зазначила в.о. начальника госпіталю Тетяна Скоробагата.

 

   З початку року до закладів охорони здоров’я області за медичною допомогою звернулося 1 309 осіб, з них – 492 демобілізованих учасники АТО. 

 

   При зверненні за медичною допомогою демобілізовані учасники антитерористичної операції забезпечуються безкоштовним обстеженням та лікуванням. У лікувально-профілактичних закладах призначено лікарів та медичних сестер, відповідальних за організацію медичного забезпечення учасників АТО, – поінформувала керівник госпіталю.

 

   У доступних місцях (біля реєстратур, у холах, приймальнях головних лікарів, інформаційних стендах та ін.) розміщена інформація про пільги та відповідальних осіб за медичне забезпечення учасників антитерористичної операції, першочерговість прийому контингенту. Медичними працівниками проводиться широка інформаційно-роз’яснювальна робота з учасниками АТО та членами їх сімей щодо медичних пільг. У ЗМІ районних центрів (Білопілля, В-Писарівка, Краснопілля, Конотоп, С-Буда) надруковані статті щодо обсягів надання медичної допомоги, реабілітації, протезування учасників АТО.

 

   При наявності показів зазначена категорія осіб направляється на стаціонарне обстеження та лікування в заклади охорони здоров’я, у тому числі в обласний госпіталь, який є координаційним центром з організації та надання медичної допомоги учасникам АТО.

 

   В обласному клінічному госпіталі ветеранів війни проліковано 325 учасників АТО, з них 161 особа з числа демобілізованих. У 2016 році за медичною допомогою до закладу звернулося 47 бійців, з них 29 - з числа демобілізованих. Витрати в розрахунку на один ліжко-день на медикаменти становить 36,06 гривень, на харчування – 39,41 гривень. З приводу травм і поранень, отриманих при виконанні військового обов’язку, в закладі проліковано 76 осіб. У госпіталі військовослужбовці отримують консультації психотерапевта та психолога, – підкреслила Тетяна Скоробагата. 

 

   На обліку в лікувально-профілактичних закладах області перебуває 4 учасники АТО з обмеженими фізичними можливостями. 

 

   Медичну допомогу отримала 41 особа з числа членів родин загиблих учасників АТО, у лікувально-профілактичних закладах області оглянуто 22 пацієнтів. На диспансерний облік взято 4 особи. Амбулаторно оздоровлено четверо членів сімей загиблих учасників антитерористичної операції, двоє отримали санаторно-курортне оздоровлення, – підсумувала в.о. начальника госпіталю.