Офіційний сайт управління охорони здоров'я Сумської ОДА

Розділи сайту
Календар
«    Январь 2016    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Архіви

Зворотній зв'язокЗв'язок з адміністрацією


Опитування

Чи вважаєте Ви за потрібне щорічно проходити медичний огляд?
Так, це допоможе зберегти моє здоров'я
Ні, мені це не потрібно
Ще не визначився
Хмара тегів
Популярне
build_links(); ?>
Кориснi посиланняДля громадян, що змушені покинути свої оселіАпаратна нарада
Апаратна нарада18 січня відбулося перше у 2016 році засідання апаратної наради, яку провів начальник управління охорони здоров’я обласної державної адміністрації Сергій БУТЕНКО.

 

   На початку наради посадовець поінформував про епідситуацію в області, яка була одним із основних питань під час відеоселекторної наради в ОДА, проведеної першим заступником голови облдержадміністрації Олександром МАРЧЕНКОМ. Пороговий рівень захворюваності на грип та ГРВІ перевищений в 5 районах області та двох містах (Білопільський, Буринський, Краснопільський, Л.-Долинський, Путивльський райони, м.Ромни, м.Охтирка). На карантин закрито 26 навчальних закладів у Буринському і Недригайлівському районах, містах Шостка і Конотоп, - зазначив керівник медичної галузі.

 

   Показник захворюваності на ГРВІ в області ще 15 січня наблизився до епідпорогу та становив 57,03 на 10 тис. населення, що на 3,79% менше за пороговий рівень (60,82). Загальна кількість захворілих протягом другого тижня становить 6395 осіб, в т.ч. дітей – 3163 (49,5% від усіх захворілих) проти 3224 за попередній тиждень (збільшення у 2 рази). Кількість хворих на грип склала 393 (за попередній тиждень – 15).

 

   У стаціонари госпіталізовано 585 (9,1%) осіб, в т.ч. хворих на вірусні пневмонії – 47. На попередньому тижні кількість госпіталізованих склала 385 або 11,8%. Серед госпіталізованих 58,1% – діти (340 осіб). Вірусологічно обстежено 43 хворих, збудники грипу А виділені у 8 осіб.

 

   Моніторинг захворюваності на грип та ГРВІ серед населення області від 15.01.2016 показав, що лише за одну добу зареєстровано 1441 хворого на ГРВІ та грип (у т. ч. 1 померлий). Серед захворілих 16 вагітних та породіль. На карантин закрито 26 навчальних закладів у Буринському і Недригайлівському районах, містах Шостка і Конотоп.

 

   З початку 2016 року зареєстровано 6 випадків смерті від грипу. Усі хворі занадто пізно звернулися за медичною допомогою та не були щеплені від грипу.

 

   За словами Сергія БУТЕНКА медична галузь області завчасно готувалась до сезону грипу та ГРВІ. Координацію роботи у напрямку призупинення поширення вірусу здійснює оперативний штаб з профілактики та боротьби з грипом та ГРВІ при обласному управлінні охорони здоров’я. 

 

   В області функціонує 24 інфекційних відділення, загальна кількість інфекційних ліжок – 616 (344 для дорослих і 272 - для дітей). Сумщина забезпечена боксованими ліжками на 70% (Україна – 65%), що дозволяє здійснити достатню ізоляцію хворих та не допустити внутрішньолікарняного розповсюдження інфекції серед інших хворих і персоналу. На випадок ускладнення епідситуації з грипу, ГРВІ додатково можуть бути задіяні 45 відділень (384 палат) на 1 784 ліжок. Таким чином, загальна кількість ліжок, що реально можуть бути задіяні, становить 2 400 або більше 20% від загального ліжкового фонду області Інфекційні стаціонари у своєму складі мають палати інтенсивної терапії. 

 

   В області працює 68 інфекціоністів, у т.ч. 13 дитячих. Забезпеченість - 0,6 на 10 тис. населення. На сьогодні підготовленими спеціалістами укомплектовані практично всі інфекційні стаціонари і кабінети інфекційних захворювань, крім посади лікаря-інфекціоніста Недригайлівської ЦРЛ.

 

   Консультативна та невідкладна медична допомога в області забезпечена за рахунок амбулаторно-поліклінічної мережі та пунктів невідкладної допомоги (цілодобово), що розгорнуті на базі центральних районних лікарень.

 

   В області є резерв лікарських засобів та виробів медичного призначення. Разом з тим облдержадміністрація направила до Міністерства охорони здоров’я України заявку на виділення 680 упаковок Таміфлю та 1400 упаковок Релензи з гуманітарної допомоги, що надіслало до України на подолання вірусу Міністерство охорони здоров’я Литви.

 

   За підсумками проведеної селекторної наради керівники обласної клінічної, дитячої клінічної, інфекційної лікарень та обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф отримали відповідні доручення. На потреби вказаних закладів додатково виділили 320 тисяч гривень. 

 

   Сергій БУТЕНКО нагадав присутнім керівникам ЛПЗ про карантинні заходи у підпорядкованих закладах, зокрема, про обмеження відвідувань хворих, масковий режим та ін. 

 

   Посадовець акцентував, що внаслідок широкої інформаційно-роз’яснювальної кампанії, проведеною управлінням охорони здоров’я і представниками влади, у минулі вихідні до центру ЕМД та МК звернулася рекордна кількість сумчан – 372. Швидка просто захлиналась, обслуговуючи таку величезну кількість звернень. Слід зазначити, що замість 33 бригад, які мають бути у м. Суми за державними нормативами, маємо лише 16. Вирішено додатково виділити 1 млн. 200 тисяч гривень на додаткове укомплектування посад у Центрі.

 

   Начальник управління окремо зупинився на проблемі переохолоджень і обморожень населення області. Він повідомив, що 55 осіб постраждали, 5 загинули від переохолодження. Сергій БУТЕНКО дав доручення повторно поінформувати співробітників про місця розміщення пунктів обігріву у медичних закладах і забезпечити їх безперебійне функціонування. 

 

   На завершення начальник управління привітав присутніх зі святом Водохреща. Подякував за роботу медичним працівникам у складний для регіону час та побажав здоров’я, затишку в родинах, миру, злагоди і добробуту.