Офіційний сайт управління охорони здоров'я Сумської ОДА

Розділи сайту
Календар
«    Декабрь 2015    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
Архіви

Зворотній зв'язокЗв'язок з адміністрацією


Опитування

Чи вважаєте Ви за потрібне щорічно проходити медичний огляд?
Так, це допоможе зберегти моє здоров'я
Ні, мені це не потрібно
Ще не визначився
Хмара тегів
Популярне
build_links(); ?>
Кориснi посилання



Для громадян, що змушені покинути свої оселі



Тренінг-програма для лікарів

Тренінг-програма для лікарів16 грудня у концертному залі обласної філармонії відбулася Всеукраїнська тренінг-програма для лікарів «Мистецтво лікування: контроль, профілактика, якість життя». Захід пройшов за підтримки Міністерства охорони здоров’я України, Управління охорони здоров’я Сумської облдержадміністрації, Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця та Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика. На конференції виступили провідні спеціалісти, професори Національного медичного університету, Національної академії післядипломної освіти та медичного інституту СумДУ. До участі у заході були запрошені сімейні лікарі, терапевти, педіатри, кардіологи, гастроентерологи, імунологи, ендокринологи, пульмонологи, невропатологи Сумщини.

 

   Зважаючи на стан здоров'я населення області, тема наради є вкрай актуальною, – розпочала семінар головний терапевт області Інесса Савенко. На сьогодні, за матеріалами ВООЗ, у профілактичному забезпеченні населення виділяють два напрями: перший – профілактика захворювань, що охоплює заходи, спрямовані не тільки на попередження хвороб і зменшення чинників ризику, а й на зупинку розвитку хвороби та зменшення наслідків у разі захворювання, другий – зміцнення здоров’я – процес, що дозволяє людям підвищити контроль за своїм здоров’ям, модифікувати фактори ризику виникнення тих чи інших захворювань, – зазначила фахівець. Протягом року в області зареєстровано 7,5 млн. відвідувань до лікарів з приводу усіх хвороб, з яких 4 млн. – до лікарів терапевтичного профілю. Наразі лікарями області проводиться моніторинг за впровадженням у діагностику стандартів лікування внутрішніх органів, зокрема, гострого інфаркту міокарда, гіпертонічної хвороби, захворювань органів дихання, шлунково-кишкового тракту, – акцентувала Інесса Савенко.

 

   Семінар складався з практичної та теоретичної частини. Під час практичної частини присутні мали можливість безкоштовно відвідати кабінет профілактики аби здати зразок крові для аналізу за такими показниками як холестерин загальний, тригліцериди, ліпопротеїди високої, низької та дуже низької щільності, коефіцієнт атерогенності. Отримані результати дозволяють оцінити індивідуальний серцево-судинний ризик. Теоретична частина базувалась на лекціях провідних вчених-медиків різних спеціальностей.

 

   Учасники тренінгової програми отримали від науковців важливу інформацію щодо профілактики хронічних захворювань, адже професійний рівень медичних працівників – це основний резерв у досягненні успіху попередження і розвитку вже наявних хвороб пацієнтів.