Офіційний сайт управління охорони здоров'я Сумської ОДА

Розділи сайту
Календар
«    Декабрь 2015    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
Архіви

Зворотній зв'язокЗв'язок з адміністрацією


Опитування

Чи вважаєте Ви за потрібне щорічно проходити медичний огляд?
Так, це допоможе зберегти моє здоров'я
Ні, мені це не потрібно
Ще не визначився
Хмара тегів
Популярне
build_links(); ?>
Кориснi посиланняДля громадян, що змушені покинути свої оселіМіжвузівська науково-практична конференція, присвячена Всесвітньому дню боротьби зі СНІДом
Міжвузівська науково-практична конференція, присвячена   Всесвітньому дню боротьби зі СНІДомУ Сумському державному університеті 1 грудня вперше відбулася Міжвузівська науково-практична конференція, присвячена Всесвітньому дню боротьби зі СНІДом. У заході брали участь понад 100 учасників (студентська спільнота, лікарі-інфекціоністи, викладачі вищої медичної школи та медичних училищ, представники неурядових організацій "Клуб "Шанс” та "Всеукраїнська мережа ЛЖВ”). На конференцію були запрошені представники з вищих навчальних медичних закладів Вінниці, Дніпропетровська та Харкова.

 

   Відкрив конференцію завідувач кафедри інфекційних хвороб з епідеміологією CумДУ, д. мед. н., професор Микола Чемич. Він відмітив, що Україна належить до країн зі стрімким рівнем поширення ВІЛ-інфекції серед населення та визнана епіцентром епідемії у східноєвропейському регіоні. Показник розповсюдження ВІЛ серед дорослих у державі вищий, ніж у будь-якій іншій територіальній одиниці Європи або Азії, і в силу цих обставин ВІЛ-інфіковані і хворі на СНІД будуть все частіше звертатися за медичною допомогою до закладів системи охорони здоров’я.

 

   Основною метою конференції є вдосконалення діяльності з діагностики, лікування та профілактики ВІЛ-інфекції, – зазначила к. мед. н., асистент кафедри інфекційних хвороб з епідеміологією Анна Піддубна. У своїй доповіді «ВІЛ-інфекція в Україні: лікування і догляд» вона розповіла про проблеми та перспективи надання медичної допомоги людям, які живуть з ВІЛ у нашій державі.

 

   Присутні заслухали доповіді іноземних студентів, які акцентували на актуальності соціального благополуччя як аспекту попередження поширення захворювання ВІЛ/СНІД, питань розповсюдження ВІЛ-інфекції у різних географічних регіонах світу, груп ризику щодо інфікування вірусом, механізмів і шляхів його передачі, пошуку і впровадження високоефективних методів профілактики трансмісії ВІЛ від матері до дитини, сучасних аспектах формулювання діагнозу та менеджменту пацієнтів з ВІЛ, клінічному перебігу захворювання, сучасних напрямках діагностики опортуністичних інфекцій, новітніх рекомендацій закордонних експертів щодо їх профілактики, підходів до лікування ВІЛ-інфекції, показів та протипоказів до призначення терапії.

 

   Працівники обласного центру профілактики і боротьби зі СНІДом організували для студентів університету безкоштовне анонімне тестування на ВІЛ з використанням швидких тестів, наданих громадською організацією "Клуб "Шанс”. Тестування пройшли 50 осіб, усі отримали негативний результат. Напередодні також проводилося дотестове консультування, під час якого молодь інформували про шляхи передачі і методи профілактики ВІЛ/СНІДу та закликали пройти тест на ВІЛ у кабінетах «Довіри» у поліклініках за місцем проживання.

 

   Форум ініційовано студентським науковим товариством СумДУ за сприяння кафедри інфекційних хвороб з епідеміологією, Сумського осередку "Всеукраїнська мережа ЛЖВ”, громадської організації Клуб "Шанс”.

 

   Учасники конференції отримали цінний досвід. Адже, окрім великої кількості інформації щодо сучасного стану проблеми, молодь та досвідчені спеціалісти мали змогу безпосередньо поспілкуватись та обмінятися думками і враженнями. Студенти власними силами підготували відеофільм, виготовили плакати, футболки з логотипом Дня солідарності з ВІЛ-позитивними людьми, створили сторінку у Facebook. 


 

   У межах конференції відбулася наукова дискусія щодо проблем стигми і дискримінації людей, що живуть з ВІЛ у суспільстві, на якій розглядались питання упередженого ставлення до ВІЛ-інфікованих осіб, для подальшого запобігання якого необхідно приділяти більше уваги питанням біоетики під час навчального процесу. Було запропоновано розробити рекомендації вдосконалення робочих програм та збільшення кількості годин з дисципліни "ВІЛ-інфекція/СНІД” для студентів вищих медичних навчальних закладів.