Офіційний сайт управління охорони здоров'я Сумської ОДА

Розділи сайту
Календар
«    Ноябрь 2015    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
Архіви

Зворотній зв'язокЗв'язок з адміністрацією


Опитування

Чи вважаєте Ви за потрібне щорічно проходити медичний огляд?
Так, це допоможе зберегти моє здоров'я
Ні, мені це не потрібно
Ще не визначився
Хмара тегів
Популярне
build_links(); ?>
Кориснi посиланняДля громадян, що змушені покинути свої оселіКардіологічна школа
Кардіологічна школа29-30 жовтня у конференц-залі наукової бібліотеки УАБС НБУ відбулася виїзна кардіологічна школа ДУ «ННЦ «Інституту кардіології ім. академіка М.Д. Стражеска» НАМН України на тему: «Малосимптомний пацієнт з високим кардіоваскулярним ризиком: від первинної ланки до високоспеціалізованого лікування». Захід пройшов під патронатом Міністерства охорони здоров’я України та за сприяння управління охорони здоров’я Сумської обласної державної адміністрації. У конференції взяли участь провідні кардіологи та наукові співробітники інституту кардіології; головний терапевт Інеса САВЕНКО та обласний кардіолог Ігор МАРЦОВЕНКО. До участі у заході були запрошені кардіологи, терапевти, сімейні лікарі, неврологи, ендокринологи, лікарі функціональної діагностики Сумщини.

 

   Зі вступним словом до присутніх звернувся начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації – Сергій БУТЕНКО. Моніторинг стану здоров’я на Сумщині показує, що рівень кардіологічної допомоги населенню – на достойному рівні. Та важливим для нашого регіону є направлення зусиль медичних працівників на профілактику серцево-судинних захворювань, – зазначив керівник управління. З метою підвищення якості медичної допомоги населенню в області прийнята Обласна цільова програма запобігання та лікування серцево-судинних і судинно-мозкових захворювань на 2013-2017 роки з загальним фондом понад 180 млн. гривень, – поінформував Сергій БУТЕНКО. Частково вирішене питання використання таких процедур, як коронарографія та стентування судин серця. На базі Сумського обласного кардіологічного диспансеру працює приватна рентгеноваскулярна лабораторія з сучасною агіографічною установкою. На сьогодні терапевтичною та кардіологічною службою області проводиться моніторинг за впровадженням у діагностику стандартів лікування хворих з артеріальною гіпертензією та гострим інфарктом міокарда, – зазначив посадовець. Зміцнюється і кадровий потенціал за рахунок молодих спеціалістів, забезпеченість лікарями-кардіологами практично доведена до загальнодержавної, – акцентував Сергій БУТЕНКО. Професійний рівень медичних працівників – основний резерв у досягненні успіху, а науковий потенціал та досвід роботи наших гостей допоможуть поповнити знання і визначити пріоритети у лікуванні хворих із серцево-судинною патологією, – підсумував начальник управління.

 

   У ході заняття провідні фахівці кардіологічної галузі України обговорили принципи раціональної медикаментозної терапії симптомних і малосимптомних пацієнтів з ішемічною хворобою серця; проблеми малосимптомних пацієнтів з високим кардіометаболічним ризиком; артеріальну гіпертензію при цукровому діабеті; сучасні підходи до лікування та профілактики емболічних ускладнень в кардіології.

 

   Проведення кардіологічної школи – вкрай важливий захід. Адже відбулася репрезентація найсучасніших рекомендацій щодо лікування кардіологічних захворювань, запропонованих Європою та адаптованих до української медицини. Результатом проведення такого заходу має стати підвищення професійного рівня лікарів-практиків та абсолютно правильне ведення кардіологічних хворих, яке ґрунтується на європейських засадах.