Офіційний сайт управління охорони здоров'я Сумської ОДА

Розділи сайту
Календар
«    Октябрь 2015    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
Архіви

Зворотній зв'язокЗв'язок з адміністрацією


Опитування

Чи вважаєте Ви за потрібне щорічно проходити медичний огляд?
Так, це допоможе зберегти моє здоров'я
Ні, мені це не потрібно
Ще не визначився
Хмара тегів
Популярне
build_links(); ?>
Кориснi посиланняДля громадян, що змушені покинути свої оселі8 жовтня - Всесвітній день зору
8 жовтня - Всесвітній день зоруВсесвітній день зору відзначається у другий четвер жовтня за ініціативою Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ). Ця дата відмічена у календарі для залучення глобальної уваги до проблем сліпоти, порушення зору і реабілітації людей з порушенням зору. У проведенні Всесвітнього дня зору беруть участь усі партнери в області профілактики порушення зору та відновлення зору. День зору є також основною подією глобальної ініціативи з профілактики сліпоти "Бачення 2020: право на зір”, створеної ВООЗ та Міжнародним агентством з профілактики сліпоти. 

 

   Відповідно до Міжнародної класифікації хвороб -10, існує чотири рівні зорової функції: 1) нормальний зір, 2) помірне порушення зору, 3) тяжке порушення зору, 4) сліпота.

 

   Помірні і важкі порушення зору об’єднуються у поняття "знижений зір”, а знижений зір разом зі сліпотою представляють всі порушення зору.

 

   Провідні причини хронічної сліпоти включають катаракту, глаукому, вікову дегенерацію жовтої плями, помутніння рогівки, трахому і захворювання очей у дітей. У світі все ширше зустрічається сліпота, що розвивається з віком, а також сліпота, що викликається неконтрольованим діабетом.

 

   За даними Міжнародного агентства з профілактики сліпоти, приблизно 284 мільйони осіб мають проблеми із зором, з них 39 - не бачать зовсім. Хвороби очей вражають більше 19 мільйонів дітей. На глобальному рівні основною причиною порушень зору є нескориговані аномалії рефракції. Незворотньо сліпими на все життя є 1,4 мільйона дітей. Близько 80% випадків сліпоти можна було б уникнути в разі своєчасного лікування. 

   В області постійно проводиться санітарно-освітня робота, спрямована на ознайомлення населення з проявами очних хвороб та ризиком їх виникнення; цільова підготовка середнього медичного персоналу; диспансерний нагляд; виконання впровадження та неухильного дотримання протоколів лікування хворих на патологію очей на всіх рівнях надання медичної допомоги; проведення тематичного інформування медичних працівників (лікарів-терапевтів, сімейних лікарів загальної практики, середнього медперсоналу) з питань виявлення, лікування хвороб очей, впливу окремих лікарських засобів на перебіг захворювань; впровадження сучасних методик лікування і обстеження, забезпечення чіткої системи наступності медичної допомоги і заходів медико-соціальної реабілітації.

 

   Завдяки проведеним заходам збільшилась кількість виявлених хворих на патологію очей та чисельність груп диспансерного нагляду, поліпшилася результативність офтальмологічного скринінгу і показники первинної інвалідності внаслідок хвороб очей.