Офіційний сайт управління охорони здоров'я Сумської ОДА

Розділи сайту
Календар
«    Сентябрь 2015    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
Архіви

Зворотній зв'язокЗв'язок з адміністрацією


Опитування

Чи вважаєте Ви за потрібне щорічно проходити медичний огляд?
Так, це допоможе зберегти моє здоров'я
Ні, мені це не потрібно
Ще не визначився
Хмара тегів
Популярне
build_links(); ?>
Кориснi посиланняДля громадян, що змушені покинути свої оселіГромадські слухання
Громадські слухання15 вересня начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Сергій БУТЕНКО взяв участь у засіданні громадської ради при обласній державній адміністрації. Посадовець поінформував присутніх про стан охорони здоров’я у Сумській області.

 

   Керівник коротко окреслив основні етапи реформування медичної галузі. Окремої уваги заслуговує розвиток екстреної медичної допомоги на Сумщині. На сьогодні у нашому регіоні обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф є єдиним. Він представлений 5 станціями, 13 підстанціями та 41 пунктом постійного/тимчасового базування бригад Е(Ш)МД і 11 пунктами невідкладної допомоги при амбулаторно-поліклінічних закладах сільської місцевості. Крім цього, швидку медичну допомогу надає 1 психоневрологічна бригада, що залишається у складі обласного клінічного психоневрологічного диспансеру. 

 

   З метою покращення доступності медичної допомоги необхідно продовжувати роботу над відкриттям пунктів постійного базування ЕМД. Протягом останнього року такі пункти уже успішно відкрито у Роменському (с. Глинськ та Хмелів) та Кролевецькому районах (с.Ярославець), що допомогло врятувати не одне життя. За рахунок введення додаткових посад вдалося забезпечити цілодобове чергування бригад екстреної медичної допомоги. Важливим є оновлення на 80% автопарку ЕМД у районах.

 

   Триває робота щодо реорганізації закладів первинної ланки. Маємо позитивні приклади у Конотопському і Роменському районах, де функціонують юридично самостійні центри первинної медико-санітарної допомоги.  

   

   Станом на 01.07.2015 зареєстровано 14 юридично самостійних центрів ПМСД. Прийнято рішення органами місцевого самоврядування про створення ще 7 таких закладів.

   В області функціонують 117 сімейних амбулаторій, 15 відділень сімейної медицини, всього – 349 дільниць. В поточному році розпочали роботу 4 дільниці загальної практики-сімейної медицини. Продовжуємо перепрофілювання сімейних лікарів. Проблемним питанням протягом багатьох років залишається брак кадрів. У деяких районах - величезне навантаження на сімейних лікарів. Молоді фахівці не хочуть їхати у віддалені райони або у сільську місцевість. Єдиним виходом можуть бути місцеві стимули, в тому числі забезпечення житлом.  

 

   Продовжується оптимізація ліжкового фонду області, який зменшився до 9 581 ліжок. Перепрофільовано з урахуванням потреби населення 34 ліжка, так у Конотопській ЦРЛ розпочали діяльність відділення анестезіології та інтенсивної терапії на 6 ліжок та відділення хронічного гемодіалізу на 5 апаратів, де проведено 500 сеансів гемодіалізу 12 хворим. У Путивльській ЦРЛ відкрито хоспісне відділення на 15 ліжок, на яких проліковано 26 хворих (всього в області функціонують відділення паліативної допомоги у 4 закладах, де розгорнуто 60 ліжок).

 

   В амбулаторно-поліклінічних закладах активно впроваджуються стаціонарозамінні форми надання медичної допомоги – денні стаціонари, ліжковий фонд яких становить 2 242 ліжка або 20,0 на 10 тис. населення, що вище середньодержавного рівня на 39%.  

 

   Протягом І півріччя 2015 року приділялась увага профілактичній роботі. З метою раннього виявлення туберкульозу збільшилась кількість профілактичних флюорографічних оглядів та охоплення туберкулінодіагностикою дитячого населення. Завдяки проведеним організаційним заходам по диспансерному спостереженню відбулося зниження малюкової смертності, рівня первинної інвалідності дитячого населення, захворюваності на злоякісні новоутворення, онкозанедбаності серед вперше виявлених хворих (у тому числі при раку молочної залози). 

 

   Пріоритетним питанням на сьогодні є медичне забезпечення учасників антитерористичної операції та членів їх сімей, яке здійснюється першочергово і безоплатно.

 

   Окремо посадовець зупинився на виконанні у нашому регіоні державних програм, яких наразі десять.

 

   Незважаючи на складний економічний стан у державі, у лікувальних закладах проводяться ремонтні роботи за рахунок додатково отриманих коштів. Керівники ЛПЗ докладають зусиль задля покращення умов перебування пацієнтів, а також використовують енергозберігаючі технології для подальшого зменшення витрат на оплату комунальних послуг. Гостро стоїть проблема браку коштів на індексацію заробітної плати. Сподіваємося на її вирішення за рахунок отримання субвенції. 

 

   Після змістовного виступу Сергій Бутенко відповів на цілий ряд запитань, які надійшли від громади міста Суми. Начальник управління подякував присутнім за активну участь у вирішенні проблем медичної галузі і закликав до подальшої плідної співпраці задля покращення здоров’я громадян Сумщини.