Офіційний сайт управління охорони здоров'я Сумської ОДА

Розділи сайту
Календар
«    Сентябрь 2015    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
Архіви

Зворотній зв'язокЗв'язок з адміністрацією


Опитування

Чи вважаєте Ви за потрібне щорічно проходити медичний огляд?
Так, це допоможе зберегти моє здоров'я
Ні, мені це не потрібно
Ще не визначився
Хмара тегів
Популярне
build_links(); ?>
Кориснi посиланняДля громадян, що змушені покинути свої оселіРух – це життя
Рух – це життя12 вересня Україна відзначає День фізичної культури та спорту. Провідним медичним закладом, який опікується здоров’ям осіб, що займаються фізичною культурою і спортом є Сумський обласний клінічний лікарсько-фізкультурний диспансер.

 

   Головним напрямком роботи диспансеру є медичне забезпечення осіб, які займаються фізичною культурою і спортом, а також населення області з метою відновлення здоров’я і працездатності засобами фізичної реабілітації. Діяльність закладу направлена на досягнення високих спортивних результатів, а також проведення відновлюючих лікувальних заходів спортсменам та учасникам АТО. 

 

   Протягом багатьох років обласний лікарсько-фізкультурний диспансер вирішує питання, пов’язані зі збереженням здоров’я спортсменів, підвищенням їх спортивної майстерності в умовах максимальних та надмаксимальних навантажень, всебічно сприяє розвитку фізичної культури як засобу зміцнення здоров’я населення.

 

   Пріоритетними напрямками роботу диспансеру є: здійснення комплексу профілактичних, діагностичних, лікувальних заходів спортсменам і особам, які займаються фізичною культурою, особливо тим, кого віднесено до підготовчої або спеціальної медичної групи для занять фізичною культурою; проведення відновлювального лікування (реабілітації) спортсменів, осіб, які займаються фізичною культурою після захворювань, травм, операцій; організація та забезпечення медичного обслуговування фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів; визначення впливу фізичної культури на стан та фізичний розвиток дітей визначення стану здоров’я та адаптаційного потенціалу спортсменів; вивчення, узагальнення та поширення новітніх методів роботи  з лікувальної фізкультури та спортивної медицини. Важливим аспектом діяльності фахівців диспансеру є формування позитивної мотивації засад здорового способу життя, оздоровчого впливу фізичної культури для населення та гігієнічних навичок серед осіб, які займаються фізичною культурою і спортом.

 

   Показники роботи закладу у першому півріччі 2015 року лишаються стабільними. Кількість відвідувань до лікарів диспансеру склала 18599, кількість проведених поглиблених медичних оглядів на 1 зайняту посаду лікаря зі спортивної медицини - 614,0. 3070 спортсменів пройшли поглиблене медичне обстеження. З них взято на диспансерний облік 2996. Кількість осіб, у яких виявлена патологія – 356, з них проліковано – 339.  

 

   У 2015 році медичними працівниками диспансеру забезпечене медичне обслуговування 133 спортивних змагань різного рівня, у яких взяли участь 12172 особи. Під час спортивних заходів за медичною допомогою звернулися 1156 спортсменів, з низ з приводу травм - 620 осіб, троє потребували госпіталізації. Забезпечено проведення 4 навчально-тренувальних зборів з числом учасників 75 осіб.  

 

   Фахівцями диспансеру підготовлено та направлено у лікувально-профілактичні заклади області 26 інструктивних матеріалів та інформаційних листів. Впроваджено в практику роботи закладу 2 нововведення у відділенні спортивної медицини, а саме: «Формування позитивної мотивації до правильної харчової поведінки осіб, які займаються фізичною культурою з використанням соціально-просвітницького тренінгу» та «Кріотерапія при лікуванні травматичних пошкоджень на змаганнях та в період тренувань».

 

   Користуючись нагодою, вітаємо усіх спортсменів та фізкультурників зі святом. Бажаємо міцного здоров’я, мирного неба, нових перемог та здобутків на спортивній арені, адже рух – це життя, а фізична культура і спорт – найкращі помічники у боротьбі із хворобами!