Офіційний сайт управління охорони здоров'я Сумської ОДА

Розділи сайту
Календар
«    Август 2015    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
Архіви

Зворотній зв'язокЗв'язок з адміністрацією


Опитування

Чи вважаєте Ви за потрібне щорічно проходити медичний огляд?
Так, це допоможе зберегти моє здоров'я
Ні, мені це не потрібно
Ще не визначився
Хмара тегів
Популярне
build_links(); ?>
Кориснi посиланняДля громадян, що змушені покинути свої оселіГепатит виліковний!
Гепатит виліковний!24 липня, напередодні Всесвітнього дня боротьби з вірусними гепатитами, в Україні стартувала перша масштабна кампанія тестування на вірусний гепатит С серед військовослужбовців та представників інших силових структур, які беруть участь у проведенні антитерористичної операції 

 

   Сумщина не залишилась осторонь цієї події – до організації тестування захисників України активно залучилися управління охорони здоров’я Сумської облдержадміністрації та громадська організація «Клуб «Шанс».

 

   Наша область заслужено вважається провідною щодо ефективної протидії поширенню вірусних гепатитів серед населення. «Значна кількість осіб, які перебувають на диспансерному обліку в обласному гепатологічному центрі, свідчить про високий рівень налагодженої роботи серед населення по виявленню хворих», - запевнив начальник управління охорони здоров’я обласної державної адміністрації Сергій Бутенко.

 

   Він зазначив, що на Сумщині ще у 2007 році, за 6 років до прийняття державної прграми, була прийнята обласна програма «Антигепатит», одна з перших в Україні. На виконання регіональної Програми протягом 2008-2014 р.р. використано понад 5,5 млн.грн. Впровадження її дало можливість створити в області розгалуджену мережу гепатологічної служби.

 

   Обласний інфекціоніст Ірина Троцька відмітила, що у 2014-2015 роках в області впроваджувалась і Державна цільова соціальна програма профілактики, діагностики та лікування вірусних гепатитів. В рамках Державної програми на Сумщині розпочате лікування у 175 хворих, завершене – у 56, ефективність терапії склала 70,4%, що на рівні світового показника. Приблизна кількість хворих, які можуть бути проліковані відповідно до квоти 2013-2015 років, - 260-280 осіб.

 

   За словами керівника громадської організації "Клуб "Шанс” Олексія Загребельного, основною складовою цьогорічної акції в Україні є проведення скринінгу на гепатит С учасників АТО у військових госпіталях, реабілітаційних центрах, на полігонах під час ротації та майбутніх учасників АТО в учбових частинах. Окрім тестування цього року проводиться і дослідження, метою якого є виявлення способу інфікування та визначення, який зі шляхів передачі гепатиту С є наразі найбільш поширеним. Результати даного дослідження у подальшому будуть використані з метою забезпечення доступу загального населення як до тестування на гепатит С, так і до лікування хвороби.  

 

   За час дії акції, у період із 24 по 31 липня 2015 року, у Сумському міському об’єднаному військовому комісаріаті, військовій частині 3051, управлінні СБУ в Сумській області, Сумському обласному клінічному госпіталі для інвалідів Вітчизняної війни та клініко-діагностичній лабораторії обласної інфекційної клінічної лікарні ім. З.Й. Красовицького за допомогою швидких тестів на гепатит С безкоштовно пройшли тестування 200 учасників антитерористичної операції. 

 

   Тести для проведення скринінгу серед учасників АТО були надані МБФ "Міжнародній Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні”, який традиційно виступає ініціатором проведення інформаційно-просвітницьких кампаній по всій Україні.

 

   На жаль, не обійшлося без позитивних результатів – у трьох учасників дослідження медики виявили антитіла до вірусу гепатиту С. Гарна новина у тому, що після проведення ретельної діагностики, за умови клінічних показників, ці люди матимуть змогу найближчим часом розпочати лікування небезпечної хвороби препаратами, що надійшли в область у рамках квоти Державної цільової соціальної програми профілактики, діагностики та лікування вірусних гепатитів на період до 2016 року.