Офіційний сайт управління охорони здоров'я Сумської ОДА

Розділи сайту
Календар
«    Июль 2015    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
Архіви
Июнь 2019 (11)
Май 2019 (12)
Апрель 2019 (25)
Март 2019 (25)
Февраль 2019 (17)
Январь 2019 (20)

Зворотній зв'язокЗв'язок з адміністрацією


Опитування

Чи вважаєте Ви за потрібне щорічно проходити медичний огляд?
Так, це допоможе зберегти моє здоров'я
Ні, мені це не потрібно
Ще не визначився
Хмара тегів
Популярне
build_links(); ?>
Кориснi посиланняДля громадян, що змушені покинути свої оселіНа фасаді «Клініки, дружньої до молоді» з’явилось графіті, присвячене правам дітей і молоді
На фасаді «Клініки, дружньої до молоді» з’явилось графіті, присвячене правам дітей і молодіДля сучасної молоді високоінформативними є яскраві рекламні щити на вулицях міста. У зв’язку з вищезазначеним було вирішено, що привернення уваги молоді і дорослого населення до прав дитини буде доцільно шляхом розфарбування фасаду закладу графіті.

 

   В рамках проведення міжнародного мандрівного фестивалю документального кіно «Docudays» відбулося онлайн голосування за ескізи графіті, присвячені правам дітей і молоді. Конкурс пройшов під девізом «Право на захист власного здоров’я – як одне з найважливіших прав людини». Найбільшу кількість голосів (71) набрав ескіз, який відображає підлітків, що слухають музику в навушниках. Вони хоч і сидять віддалено, та все ж у них одна на двох музика. Малюнок символізує те, що молодь живе на своїй хвилі, а завдання дорослих – налаштуватися на цю хвилю, аби зрозуміти прагнення юного покоління, а за потреби, його підтримати та допомогти. Зокрема, у плані надання необхідної медичної допомоги.

 

   «Слоганом творчого конкурсу були вислови «Я обираю здоров’я» та «Кожна людина має право на медичну допомогу» (що прописано в Конвенції ООН про права людини). Ініціатори сподіваються, що підлітки прислухаються до цих слів. Свою згоду всі охочі можуть висловити наочно, залишивши свій автограф під нанесеним на стіну гаслом», - говорить Владлена Концевич, завідуюча відділенням «Клініка, дружня до молоді» Сумської міської дитячої клінічної лікарні. 

 

   Нанести ескіз на фасад «Клініки, дружньої до молоді» згодився талановитий художник Денис Бойченко. «Денис, як волонтер, допоміг зробити КДМ більш яскравою, сучасною та молодіжною», - говорить Юлія Тарасенко – офіційний представник Міжнародного мандрівного фестивалю документального кіно Docudays UA.

 

   Подібний досвід оформлення фасаду мають «Клініки, дружні до молоді» дитячої лікарні №6 м. Києва та м. Шостки.

 

   Нагадаємо, що Конституція України, стаття 19, частина 1 та Цивільний Кодекс України, стаття 284, частина 2 говорять: особа, що досягла 14 років, має право на надання медичної допомоги за її згодою. Медична допомога: звернення до лікаря, тестування, діагностика, медичні втручання (у тому числі, і оперативні). Основи законодавства України з охорони здоров’я, стаття 43 – особа, що не досягла 14 років, вважається малолітнім пацієнтом і має право на медичну допомогу за згодою її батьків або законних представників. У жодному Законі України немає прямої заборони на самостійне звернення за медичною допомогою з 14 років! Профілактично-просвітницька робота з дітьми 14 років і більше може проводитись без згоди батьків.