Офіційний сайт управління охорони здоров'я Сумської ОДА

Розділи сайту
Календар
«    Июль 2015    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
Архіви
Февраль 2020 (27)
Январь 2020 (24)
Декабрь 2019 (13)
Ноябрь 2019 (23)
Октябрь 2019 (9)
Сентябрь 2019 (11)

Зворотній зв'язокЗв'язок з адміністрацією


Хмара тегів
Популярне
build_links(); ?>
Кориснi посиланняДля громадян, що змушені покинути свої оселі


Для громадян, що змушені покинути свої оселіДії хворого при гострому болю у серці
Дії хворого при гострому болю у серціБіль у ділянці серця або за грудиною, як правило, з’являється після фізичного навантаження або нервового перенапруження. Характеризується почуттям стискання за грудиною, часто віддає у ліву руку, плече, спину, навіть, у нижню щелепу, може супроводжуватися тахікардією, аритмією, підвищенням артеріального тиску, пітливістю, страхом смерті, задишкою. Біль при стенокардії, як правило, триває від 5 до 15 хвилин, зникає після припинення фізичного навантаження та (або) прийому таблетки нітрогліцерину. Якщо біль не припиняється, то є небезпека, що це інфаркт міокарда.

 

   Подібний стан може бути викликаний не тільки хворобою серцево-судинної системи, а , наприклад, гострим панкреатитом, запаленням легенів, міжреберною невралгією. Якщо хворий не впевнений у походженні болю, не можна ставити зігрівальний компрес на грудну клітину!

 

   Долікарська допомога при стенокардії полягає в негайному припиненні фізичного навантаження. Необхідно зупинитися: сісти або лягти (якщо хворий знаходиться вдома). Розстебнути стискаючий одяг: ремінь, комірець. Забезпечити прилив свіжого повітря. Покласти під язик таблетку валідолу чи корвалтабу (корвалменту), накапати 30 крапель валокордину або корвалолу. Якщо біль не зник – покласти під язик таблетку нітрогліцерину. Звернути увагу на час початку болю. Якщо після зазначених заходів біль зберігається, прийняти повторно таблетку нітрогліцерину та викликати швидку допомогу! При можливості, поміряти кров’яний тиск. Необхідно звернути увагу на пульс, його частоту та рівномірність. Підвищений артеріальний тиск може супроводжуватись болями у ділянці серця, тому необхідно прийняти гіпотензивні ліки: таблетку фенігідину або каптоприлу покласти під язик. 

 

   Якщо людина хворіє на гіпертонію довгий час, то може прийняти свої гіпотензивні препарати в подвійній дозі. Частіше за все біль, причиною якого є артеріальна гіпертензія, не знімається нітрогліцерином. Якщо вдалося втамувати біль та стабілізувати тиск самостійно, не треба продовжувати фізичну роботу, що викликала приступ, а необхідно, все-таки, звернутися до лікаря і перевірити стан свого здоров’я. Спеціаліст зможе виявити ускладнення, якщо вони мали місце, та скорегувати лікування, щоб у подальшому уникнути подібних станів.