Офіційний сайт управління охорони здоров'я Сумської ОДА

Розділи сайту
Календар
«    Июнь 2015    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
Архіви

Зворотній зв'язокЗв'язок з адміністрацією


Опитування

Чи вважаєте Ви за потрібне щорічно проходити медичний огляд?
Так, це допоможе зберегти моє здоров'я
Ні, мені це не потрібно
Ще не визначився
Хмара тегів
Популярне
build_links(); ?>
Кориснi посиланняДля громадян, що змушені покинути свої оселіПроти наркоманії – разом!
Проти наркоманії – разом!25 червня, напередодні Міжнародного дня боротьби зі зловживаннями наркотиками, на базі "Клініки, дружньої до молоді” Сумської міської дитячої клінічної лікарні Святої Зінаїди відбувся круглий стіл на тему: "Профілактика наркозалежності як засіб соціального виховання сучасної молоді”.
 
   Метою круглого столу було стимулювання діалогу, обміну досвідом між представниками державних установ та неурядових організацій з профілактики наркозалежності.
 
   В обговоренні сучасних науково-обгрунтованих підходів з профілактики вживання наркотиків взяли участь представники обласного наркологічного диспансеру, структурних підрозділів міської ради, кримінальної міліції у справах дітей, кримінально-виконавчої інспекції, громадських організацій.
 
   Відбулося продуктивне обговорення проблем профілактики вживання наркотичних речовин серед молоді міста. Наркоманія, скоєння правопорушень, алкоголізм, захворюваність на СНІД та венеричні захворювання – усе це соціальні проблеми. І, як правило, одна проблема  веде за собою іншу. Лише спільними зусиллями можна цьому протистояти, - впевнені учасники круглого столу. 
 
   Було запропоновано розширити саносвітню роботу для учнів шкіл та ПТУ міста на базі "Клініки, дружньої до молоді” із залученням волонтерів громадських організацій, із демонстрацією віддалених наслідків вживання наркотичних речовин, популяризувати прийом лікаря-нарколога на базі "КДМ” на засадах анонімності для підлітків міста, розробити брошури для молоді з контактами організацій, що допомагають побороти залежність. Особливу увагу в інформаційно-просвітницькій роботі слід приділити підліткам, які перебувають на обліку у Сумському міському відділі кримінально-виконавчої інспекції.
 
   Активізувати роботу громадських наркопостів шкіл.
 
   Довідково.
 
   На обліку в обласному наркологічному диспансері перебуває 692 сумчанина, у т.ч. 369 – хворі на наркоманію і 323 – епізодично вживаючі. На профілактичному обліку перебуває 9 підлітків. 
 
   Згідно даних анонімного опитування, яке проводила "Клініка, дружня до молоді” серед підлітків і молоді міста, кожен п’ятий спробував "легкі” наркотики, у т.ч. 15% спробували декілька разів у житті, 2% вживають постійно, 2% вважають себе наркоманами. 
 
   Наслідки вживання наркотиків вкрай різноманітні: від психосоціальних до медичних. Серед останніх слід назвати передозування, підвищений ризик суїцидів, психіатричні, стоматологічні, серцево-судинні захворювання, ускладнення вагітності тощо. Наркотизація населення призводить до зростання злочинності. „Щепленням” проти наркотиків може бути тільки бар’єр їхньої несприйнятливості, що виховується з дитинства.
 
   У м. Суми рішенням міськвиконкому затверджена "Концепція реалізації державної політики у сфері протидії поширенню наркоманії, боротьби з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів на 2011–2015 роки у м.Суми”. Проводяться перевірки розважальних закладів та місць проведення дозвілля (кафе, дискотеки, нічні клуби, тощо) з метою припинення фактів торгівлі або вживання наркотичних засобів чи психотропних речовин, профілактичні рейди:  "Вулиця”, "Вокзал”, "Канікули” з метою запобігання виникненню негативних явищ у молодіжному середовищі, інформаційно-просвітницька робота серед дітей, молоді та їх батьків, соціально-профілактична робота тощо.