Офіційний сайт управління охорони здоров'я Сумської ОДА

Розділи сайту
Календар
«    Июнь 2015    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
Архіви

Зворотній зв'язокЗв'язок з адміністрацією


Опитування

Чи вважаєте Ви за потрібне щорічно проходити медичний огляд?
Так, це допоможе зберегти моє здоров'я
Ні, мені це не потрібно
Ще не визначився
Хмара тегів
Популярне
build_links(); ?>
Кориснi посиланняДля громадян, що змушені покинути свої оселі«Нам вкрай необхідна реформа системи охорони здоров’я», - Сергій Бутенко

«Нам вкрай необхідна реформа системи охорони здоров’я», - Сергій БутенкоНа цьому начальник управління охорони здоров'я наголосив у «прямому ефірі»  обласного радіо.

 

    За словами Сергія Бутенка, Міністерство охорони здоров'я України окреслило 5 стратегічних напрямків модернізації галузі.


    «Найперше, йдеться про зміну підходів до фінансування системи охорони здоров'я. Ми фактично мусимо перейти від фінансування ліжкодня  – до оплати медичної послуги або надання медичної допомоги безпосередньо», – зауважив посадовець.

 

   За його словами, при нинішньому фінансовому забезпеченні галузі складно утримувати величезні будівлі закладів, які дуже часто в районах залишаються незаповненими. «Викидати кошти на вітер або використовувати їх не за призначенням сьогодні – розкіш, яку ніхто не може дозволити», – сказав Сергій Бутенко.

 

   Наступний напрямок реформування системи охорони здоров'я – доступність надання медичної допомоги, а отже – розбудова первинної її ланки, пояснив очільник галузі: «Тут ми маємо подбати про створення центрів первинної медико-санітарної допомоги. В області їх діє вже 14. До кінця року плануємо відкриття ще близько 8 таких центрів. Також триває підготовка і перепідготовка сімейних лікарів. Адже із 375 посад сімейних лікарів, заповнені лише 245», – наголосив Сергій Бутенко.

 

   «Госпітальний сектор – це третє стратегічне завдання. Закладам охорони здоров'я необхідно дати можливість легально заробляти кошти на утримання своєї інфраструктури, закупівлю обладнання, – зазначив Сергій Бутенко. – Платні послуги не повинні поширюватись на пенсіонерів, інвалідів, дітей, материнство, хоспісну і екстрену медичну допомогу, а також соціально-небезпечні хвороби, такі як СНІД і туберкульоз. Це все буде фінансуватися державою».

 

   Інші медичні послуги, як пояснив посадовець, будуть чітко калькульовані. Вводиться таке поняття як базовий мінімальний пакет послуг, утім розрахувати його наразі важко через складну економічну ситуацію в державі та постійне здорожчання ліків.

 

   Начальник управління охорони здоров'я торкнувся також профілактики захворювань, яка передбачає запровадження профілактичних оглядів, як мінімум один раз на рік.

 

   «Основне, що сьогодні турбує громадян – ціни на ліки та їх доступність. МОЗ шукає можливість знизити ціни на лікарські засоби. Є ініціатива, щоб препарати, які пройшли реєстрацію в Європі, не проходили її повторно в Україні, що дозволить уникнути бюрократії та підвищення ціни», – підсумував Сергій Бутенко.