Офіційний сайт управління охорони здоров'я Сумської ОДА

Розділи сайту
Календар
«    Апрель 2015    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
Архіви

Зворотній зв'язокЗв'язок з адміністрацією


Опитування

Чи вважаєте Ви за потрібне щорічно проходити медичний огляд?
Так, це допоможе зберегти моє здоров'я
Ні, мені це не потрібно
Ще не визначився
Хмара тегів
Популярне
build_links(); ?>
Кориснi посиланняДля громадян, що змушені покинути свої оселіАктуальні питання дитячої стоматології та ортодонтії
   
Нещодавно на базі обласної дитячої стоматологічної поліклініки відбувся обласний семінар з актуальних питань дитячої стоматології та ортодонтії. В роботі семінару взяли участь головні лікарі стоматологічних поліклінік, районні стоматологи, науковці кафедри стоматології та терапевтичної стоматології Харківської медичної академії післядипломної освіти.
         
   З аналізом роботи стоматологічної служби за І квартал 2015 року перед присутніми виступив головний стоматолог управління охорони здоров’я, к.м.н. Володимир Савченко. Доповідач відмітив, що стоматологічна служба має свої особливості  і фактично,  функціонує як окрема галузь охорони здоров’я, що відповідає практиці більшості європейський країн. Фахівці стоматологічної служби працюють над виконанням затвердженої Програми економічного та соціального розвитку Сумської області на період 2007-2015 років. 
 
   На сьогодні мережа стоматологічної служби області, як і в попередні роки, функціонує без змін, стоматологічну допомогу населенню надають 6 стоматологічних поліклінік (із них 1 дитяча), 110 стоматологічних та 23 ортопедичних  відділень і кабінетів у складі обласних, міських та районних лікувально-профілактичних закладів області. Стаціонарна стоматологічна допомога жителям  області надається у стоматологічному відділенні  обласної клінічної лікарні на 30 ліжок, у т.ч. – 3  дитячі ліжка.
       
   Забезпеченість населення області лікарями - стоматологами та зубними лікарями залишається на рівні 2014 року і становить  3,4 на 10 тис. населення.  Ортодонтичну допомогу дітям надають 12 лікарів–ортодонтів  ( 6 лікарів в районах області та 6 в обласній дитячій клінічній стоматологічній поліклініці). Найбільш ефективною формою стоматологічної допомоги жителям області, зокрема дітям, є пересувний стоматологічний комплекс, який дає змогу одночасно провести діагностичні (рентгенографія) та лікувально–профілактичні заходи. 
       
   Важливим і відповідальним заходом стоматологічної служби області є  робота з пільговим контингентом. Велика увага приділяється дітям – сиротам, дітям – чорнобильцям, дітям – інвалідам тощо. Всього  на обліку  в області перебуває 3627 дітей–інвалідів загального профілю,  із них  409 вперше отримали інвалідність у 2014 році. 
     
   Незважаючи на складну економічну ситуацію, стоматологи Сумщини продовжують надавати медичну допомогу населенню  районів, де спеціалісти відсутні. Переважна більшість лікувально–профілактичних показників стоматологічної служби області за І квартал 2015року стабільні та мають високий рівень. Питома вага санованих від потребуючих лікування серед дорослого населення склала 78,7% (І квартал 2014 року – 76,2%), дитячого – 77,9% (І квартал 2014 року – 76,4%). Про високий рівень кваліфікації стоматологів області свідчить показник питомої ваги односеансного лікування ускладненого карієсу постійних зубів, який протягом останніх років складає 33,8%. Не залишається без уваги впровадження в практику нових лікувальних технологій.
     
   Про стан стоматологічної дитячої служби Сумської області доповіла обласний дитячий стоматолог  Ірина Смірнова. Усі види спеціалізованої стоматологічної допомоги дітям надають в обласній дитячій клінічній стоматологічній поліклініці. Крім цього, в м.Шостка та м.Ромни на базі стоматологічних поліклінік існують дитячі стоматологічні відділення, де надаються усі види стоматологічної допомоги, а на базі Конотопської та Охтирської стоматологічних поліклінік працюють дитячі стоматологічні кабінети. А загалом в області працює 53 шкільних стоматологічних кабінети, забезпеченість лікарями становить 2,2 на 10 тис. населення.
       
   Показники ортодонтичної служби проаналізувала обласний ортодонт  Віра Мельник. Ортодонтична допомога дітям надається в 10 районах області та обласній дитячій клінічній стоматологічній поліклініці. Значна  увага  приділяється обліку та ортодонтичній реабілітації дітей з вродженими вадами та спадковими хворобами зубо-щелепного апарату, які призводять до інвалідності. Станом на 01.04.2015 року на диспансерному обліку з патологією зубощелепного апарату перебуває 179 дітей. Із вродженою патологією щелепнолицьової ділянки в І кварталі  поточного року народилося 7 дітей.
     
   В ході семінару, з науковими досягненнями в галузі стоматології перед присутніми виступила асистент кафедри стоматології та терапевтичної стоматології ХМАПО, к.м.н. Лідія Карпець.        
     
   За сумлінну працю та вагомий внесок у розвиток і вдосконалення стоматологічної служби області подяками Сумського обласного осередку Асоціації стоматологів України були нагороджені лікар-стоматолог міської дитячої клінічної лікарні ім. Святої Зінаїди Марина Зінченко,  завідувач лікувально–профілактичним відділенням Охтирської міської стоматологічної поліклініки Катерина Дзюба, завідувач лікувально–профілактичним відділенням Роменської  стоматологічної поліклініки Віра Крига, завідувач стоматологічним відділенням №2 обласної дитячої клінічної стоматологічної поліклініки Галина Смірнова. 
       
   По завершенні семінару присутні поділилися думками, були підведені підсумки діяльності стоматологічної служби області, поставлені завдання на наступні місяці 2015 року.