Офіційний сайт управління охорони здоров'я Сумської ОДА

Розділи сайту
Календар
«    Апрель 2015    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
Архіви
Декабрь 2019 (2)
Ноябрь 2019 (23)
Октябрь 2019 (9)
Сентябрь 2019 (12)
Август 2019 (11)
Июль 2019 (29)

Зворотній зв'язокЗв'язок з адміністрацією


Опитування

Чи вважаєте Ви за потрібне щорічно проходити медичний огляд?
Так, це допоможе зберегти моє здоров'я
Ні, мені це не потрібно
Ще не визначився
Хмара тегів
Популярне
build_links(); ?>
Кориснi посиланняДля громадян, що змушені покинути свої оселіПорушення пам`яті і мозковий інсульт
Порушення пам`яті і мозковий інсультСерйозне ураження головного мозку - інсульт може стати причиною таких глобальних проблем, як параліч кінцівок, втрата пам'яті, порушення мови.

 

   Відомо, що ушкодження тканин головного мозку, як результат порушення кровопостачання, впливає на зону, відповідальну за пам'ять. Майже всі пацієнти після перенесеного порушення мозкового кровообігу страждають втратою м'язового тонусу та розладами рухової активності. За допомогою спеціальних реабілітаційних програм ці прояви з часом можуть зменшуватись. У багатьох пацієнтів також відбувається порушення пізнавальних здібностей і виникає втрата пам'яті. Скронева частка мозку відіграє важливу роль у процесах пам'яті. У пацієнтів, у яких порушення мозкового кровообігу не вразило скроневу частку, ймовірно, не повинно бути і розладів пам'яті. На практиці ж відбувається зворотнє. Інсульт, що стався в будь-якій інший частині головного мозку, призводить до «пошкодження» і скроневої частки.

 

   Доведено, що найбільш інтенсивно процес відновлення після інсульту йде протягом першого року, а потім він сповільнюється, так як відбувається пристосування пацієнта до нових умов життя. Тому якість реабілітації залежить від терміну її початку. Відновлення пам'яті та інтелекту є одним з важливих моментів реабілітації. При негрубих розладах пам'яті, поліпшити її допомагають спеціальні вправи. Складність і тривалість таких вправ необхідно дозувати, поступово збільшуючи у міру поліпшення пам'яті. Дуже важливо зацікавити хворого в проведенні таких занять і допомогти йому повірити у свої можливості. 

 

   Хороший результат дають пальчикові ігри, що проводяться з хворим. Суть їх полягає у вимові простих дитячих віршиків разом із загинанням пальців, стисканням кулаків, плесканням в долоні, погладжуванням і розтиранням рук та іншими рухами. При повторенні віршів необхідно запам'ятати черговість руху рук: це зосереджує увагу хворого, а жести стимулюють відновлення мови і пам'яті.


   Вивчення простих віршів добре тренує пам'ять, але треба це робити поступово - в один день вивчити один рядок, другого дня - інший, і так далі.

 

   Умови мають бути ігровими та доброзичливими: якщо у хворого не виходить, це не повинно бути причиною вашого роздратування і нетерпіння, при прояві негативних емоцій хворий може замкнутися в собі, і всі ваші зусилля будуть марними.

 

   При більш серйозних порушеннях використовуються препарати, що покращують метаболічні процеси і кровообіг в головному мозку.

 

   Механізм пам'яті - складний. Часто незначні фрагменти можуть відновити всю забуту картину. Втрата пам'яті при інсульті та інші порушення, що сталися в організмі хворого - серйозне випробування, як для пацієнта, так і для оточуючих. Тому тільки терпіння, любов і увага оточуючих допоможуть реабілітації, в тому числі і відновленню пам'яті.