Офіційний сайт управління охорони здоров'я Сумської ОДА

Розділи сайту
Календар
«    Июль 2014    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
Архіви
Июль 2018 (14)
Июнь 2018 (20)
Май 2018 (21)
Апрель 2018 (26)
Март 2018 (37)
Февраль 2018 (24)

Зворотній зв'язокЗв'язок з адміністрацією


Опитування

Чи вважаєте Ви за потрібне щорічно проходити медичний огляд?
Так, це допоможе зберегти моє здоров'я
Ні, мені це не потрібно
Ще не визначився
Хмара тегів
Популярне
build_links(); ?>
Кориснi посиланняДля громадян, що змушені покинути свої оселіВсесвітній День боротьби з гепатитом на Сумщині пройшов успішно!

Всесвітній День боротьби з гепатитом  на Сумщині пройшов успішно!28 липня, щорічно, за участю Всесвітньої організації охорони здоров’я відзначається Всесвітній День боротьби з гепатитом (World Hepatitis Day). На сьогодні більше півмільярда людей у світі живуть з гепатитом В (350 млн.) і гепатитом С (170 млн.). Якщо своєчасно не займатися лікуванням цього захворювання, воно може призвести до цирозу печінки та інших патологічних ускладнень, в тому числі і раку печінки. На думку експертів ВООЗ наступні 20 років саме захворювання на гепатит стане найбільшим викликом людству у сфері охорони здоров’я.


У Всесвітній День боротьби з гепатитом, 28 липня, в м.Суми, на площі Незалежності, відбулася благочинна акція для населення обласного центру з безкоштовного тестування на гепатит С. Цю благочинну акцію організували активісти та волонтери Сумського громадського "Клубу "Шанс” (керівник Олексій Загребельний) за підтримки Міжнародного альянсу по боротьбі з ВІЧ/СПІД в Україні та лікарі обласної інфекційної клінічної лікарні ім.З.Й.Красовицького. А в переддень Всесвітнього Дня боротьби з гепатитом, подібна акція з тестування для населення проходила у міському парку культури та відпочинку ім. І.М.Кожедуба.


Під час проведення акції тестування на гепатит С на площі Незалежності для присутніх на цьому заході представників преси, радіо і телебачення був організований інформаційний брифінг, на якому виступив начальник управління охорони здоров’я обласної державної адміністрації Сергій Бутенко та обласний інфекціоніст Ірина Троцька. Вони поінформували присутність про важливість проведення акції тестування на гепатит С, особливо в нинішній час, коли захворюваність, незважаючи на протидію лікарів, поширюється.


За повідомленням Ірини Троцької, стан захворюваності на хронічні вірусні гепатити в Сумській області залишається досить високим. Щороку в області реєструється близько 400 нових випадків. У 30-40 відсотків хворих на хронічний вірусний гепатит трансформується цироз печінки і допомогти такому хворому досить складно, інколи, просто неможливо. Вважається, що близько 60-70 відсотків цирозу печінки є вірусними. А в 5% хворих на цироз розвивається рак печінки.


На обліку в гепатологічному центрі при обласній інфекційній клінічній лікарні ім.З.Й. Красовицького наразі перебуває 2603 хворих на гепатит, із них 717 осіб, хворих на гепатит В, 1764 хворих на гепатит С, 108 осіб – на гепатит В та С, 12 осіб – хворих на гепатит В і D. Серед хворих майже в півтора рази більше чоловіків, ніж жінок (1542 та 1061 відповідно), дітей на обліку – 46 осіб.


Лікування хронічних вірусних гепатитів – одна з актуальних проблем світової, в тому числі й вітчизняної медицини. Проте, основна проблема –

відсутність фінансової спроможності хворого самостійно забезпечити сучасне противірусне лікування. Враховуючи нагальну потребу у проведенні необхідного лікування хворих на гепатит уряд України, вперше за роки існування незалежної держави, прийняв Постанову від 29.04. 2013 року

№ 637, якою затверджена Державна соціальна програма профілактики, діагностики та лікування вірусних гепатитів. На виконання цієї програми в Сумській області ще в минулому році затверджена квота на противірусні засоби для хворих на гепати на загальну суму 2500 тис. гривень, що в перерахунку на кількість мешканців області є третім показником в Україні.


Протягом лютого-червня 2014 року, після отримання необхідних лікарських засобів, відбулося три засідання спеціально створеної при управлінні охорони здоров’я комісії, до складу якої ввійшли фахівці УОЗ, лікарі обласної інфекційної клінічної лікарні ім.З.Й.Красовицького, кафедри інфекційних хвороб Сумського державного університету, обласного центру боротьби зі СНІДом, обласного наркологічного диспансеру та представники громадських організацій. 62 хворим пацієнтам комісія УОЗ призначила сучасне противірусне лікування.


З урахуванням відповідних критеріїв та відсутності медичних протипоказань комісія взяла до уваги й соціальну спрямованість Державної програми. Так, до числа пацієнтів потрапили пільгові категорії хворих, в їх числі інваліди, учасники ліквідації аварії на ЧАЕС та учасники бойових дій, медичні працівники, ВІЛ-позитивні та малозабезпечені громадяни області, а також хворі з початковими проявами цирозу печінки. Всього протягом 2014 року планується провести лікування у 70 осіб, хворих на вірусні гепатити.


І все ж необхідно пам’ятати, що будь-яке захворювання легше попередити, ніж потім лікувати. Існує достатньо ефективна та безпечна профілактика гепатиту В, а саме – щеплення, при якому у 95% випадків формується стійкий імунітет до даної хвороби. Зусилля медичної спільноти, наукової галузі, неурядових організацій дозволяють проводити ефективну боротьбу з гепатитами та дають реальний шанс на одужання більшості пацієнтів.

 
Всесвітній День боротьби з гепатитом  на Сумщині пройшов успішно!
Всесвітній День боротьби з гепатитом  на Сумщині пройшов успішно!
Всесвітній День боротьби з гепатитом  на Сумщині пройшов успішно!
Всесвітній День боротьби з гепатитом  на Сумщині пройшов успішно!
Всесвітній День боротьби з гепатитом  на Сумщині пройшов успішно!