Офіційний сайт управління охорони здоров'я Сумської ОДА

Розділи сайту
Календар
«    Апрель 2014    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
Архіви
Июль 2018 (11)
Июнь 2018 (20)
Май 2018 (21)
Апрель 2018 (26)
Март 2018 (37)
Февраль 2018 (24)

Зворотній зв'язокЗв'язок з адміністрацією


Опитування

Чи вважаєте Ви за потрібне щорічно проходити медичний огляд?
Так, це допоможе зберегти моє здоров'я
Ні, мені це не потрібно
Ще не визначився
Хмара тегів
Популярне
build_links(); ?>
Кориснi посиланняДля громадян, що змушені покинути свої оселіАктуальні питання клінічної неврології

Актуальні питання клінічної неврологіїСаме така важлива для медиків тема розглядалася на науково-практичній конференції, яка, згідно плану основних організаційних заходів управління охорони здоров’я, відбулася в актовій залі обласного спеціалізованого диспансеру радіаційного захисту населення. В роботі конференції взяли участь головний позаштатний невролог МОЗ України, д.м.н., професор Тамара Міщенко, головний терапевт області Інеса Савенко, а також неврологи, нейрохірурги, кардіологи, лікарі загальної практики сімейної медицини районних, міських та обласних лікувальних закладів.


Учасників науково-практичної конференції привітав у своєму виступі обласний невролог, Заслужений лікар України Володимир Джепа. Він детально поінформував присутніх про нинішній стан медичної допомоги хворим на судинну патологію в Сумській області. За його словами основні напрямки роботи неврологічної служби були направлені на виконання наказу МОЗ України щодо удосконалення медичної допомоги хворим з цереброваскулярною патологією, що дозволило покращити процес лікування та видужання хворих. Середня тривалість лікування з приводу цереброваскулярних захворювань становить 12,4 дні (Україна-12,5). В загальній структурі захворювань дорослого населення області захворювання системи кровообігу становлять 38,7%, із них 16,2% хвороби цереброваскулярної патології.


За минулий рік смертність від інсультів в області знизилася з 68,4 до 67,9 на 100 тис. населення. І все ж основними причинами летальності, загалом, є недостатній диспансерний нагляд за хворими, супутні захворювання, зокрема, цукровий діабет та артеріальна гіпертензія, зловживання алкоголем та тютюнопалінням, невчасна госпіталізація хворих на інсульти, особливо сільської місцевості, недостатнє матеріально-технічне та медикаментозне забезпечення лікувально-профілактичних закладів.


З приводу проблем в наданні медичної допомоги хворим з геморагічними інсультами в області виступив лікар-нейрохірург обласної клінічної лікарні Євгеній Шабанов. Міський невролог Лариса Бражник у своєму виступі розповіла присутнім про стан медичної допомоги хворим із судинною патологією головного мозку по м.Суми. Лікар-радіолог відділення променевої діагностики ДУ "Науково-практичний центр дитячої кардіології та нейрохірургії”, к.м.н. Таммо Раад (м.Київ) повідомив про діагностичні можливості 1,5 Т магнітно-резонансного томографу. Професор, д.м.н., головний позаштатний невролог МОЗ України Тамара Міщенко у своєму виступі поінформувала учасників конференції про сучасні аспекти лікування та профілактики ішемічного інсульту.


По закінченні науково-практичної конференції Володимир Джепа високо оцінив доповіді виступаючих, їх наукову теоретичну та практичну значимість для присутніх лікарів. Саме такі конференції надають змогу лікарям використовувати досягнення сучасної медичної науки в їх повсякденній практичній діяльності в процесі діагностики та лікування населення.

 

Актуальні питання клінічної неврології
Актуальні питання клінічної неврології
Актуальні питання клінічної неврології
Актуальні питання клінічної неврології