Офіційний сайт управління охорони здоров'я Сумської ОДА

Розділи сайту
Календар
«    Ноябрь 2013    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
Архіви
Июль 2018 (11)
Июнь 2018 (20)
Май 2018 (21)
Апрель 2018 (26)
Март 2018 (37)
Февраль 2018 (24)

Зворотній зв'язокЗв'язок з адміністрацією


Опитування

Чи вважаєте Ви за потрібне щорічно проходити медичний огляд?
Так, це допоможе зберегти моє здоров'я
Ні, мені це не потрібно
Ще не визначився
Хмара тегів
Популярне
build_links(); ?>
Кориснi посиланняДля громадян, що змушені покинути свої оселіЗрозуміти діабет та взяти над ним контроль

Зрозуміти діабет та взяти над ним контрольСаме  така основна ідея домінувала на черговій щорічній конференції по діабету, яка  відбулася 2 листопада в конференц-залі Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, присвячена Всесвітньому дню боротьби з діабетом.   Організатори конференції – Сумська обласна громадська організація "Діабетичне товариство Сумщини”. На конференцію були запрошені лікарі-ендокринологи, науковці медичного інституту Сумського державного університету, хворі на цукровий діабет та всі особи, зацікавлені сучасними проблемами діабету. 


Зрозуміти діабет та взяти над ним контрольВідкрила конференцію голова обласної громадської організації "Діабетичне товариство Сумщини”, лікар-ендокринолог, ветеран медицини  Людмила Миронцева. Як поінформувала присутніх доповідач, Україна відноситься до країн з високим рівнем захворювання населення на цукровий діабет. На даний час в нашій державі офіційно зареєстровано 1,3 млн. хворих, тобто, близько 2% від усього населення, але реальна кількість хворих у         2-3рази  більше. За даними Міжнародної діабетичної асоціації, за останні два десятиліття, кількість людей у світі, хворих на цукровий діабет, зросла з 30 до 245 мільйонів. А враховуючи приховані форми діабету реальна кількість хворих може становити 366 мільйонів (6,3% населення планети). Цілий континент. Лікарі 160 країн світу підіймають тривогу – людству загрожує справжня пандемія. Тиха, непримітна, але безпощадна хвороба загрожує сліпотою, ампутацією кінцівок та передчасною смертю. Щорічно, у світі, від ускладнень цукрового діабету помирає 3 мільйона людей. За прогнозами Всесвітньої організації охорони здоров’я, якщо в наступному році рівень росту захворюваності на діабет становитиме 45%, то в слаборозвинених країнах цифра зросте на 100%. Цукровий діабет входить у четвірку хронічних смертельних хвороб разом із серцево-судинними, онкологічними та хворобами дихальних шляхів і стають причиною 60% летальних випадків у світі.     


Зрозуміти діабет та взяти над ним контрольЗ порадами хворим на цукровий діабет та показовим уроком "Школи самоконтролю” перед присутніми на конференції виступила обласний ендокринолог Олена Подорога. Відомо, що 5-10%  хворих мають цукровий діабет 1-го типу пов'язаний з дефіцитом продукції інсуліну і потребують його щоденного введення. 90% пацієнтів хворіють на цукровий діабет 2-го типу, при якому відмічається як зниження в організмі продукції інсуліну, так і погіршення його фізіологічної дії на клітини. Схильні на захворювання цукровим діабетом 2-го типу особи чий вік перевищує 40-50 років, люди із зайвою вагою та малорухливим способом життя. Так основна небезпека хвороби в тому, що її симптоми довгий час не проявляються в організмі людини, тобто, не діагностуються. Саме тому, майже 50% хворих на цукровий діабет 2-го типу не відчувають симптомів своєї хвороби, а значить не виявляють потреби в самоконтролі крові на цукор, щоб попередити подальші ускладнення від цієї недуги.    


Співробітник фармацевтичної компанії "Фармак” (м.Київ) Ольга Галілейська  поінформувала присутніх про сучасні медичні препарати в лікуванні цукрового діабету 1-го та 2-го типу


В ході проведення конференції присутні також вислухали поради спеціалістів кабінету "Діабетичної стопи” та лікаря-дієтолога.