Офіційний сайт управління охорони здоров'я Сумської ОДА

Розділи сайту
Календар
«    Сентябрь 2013    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
Архіви
Июль 2018 (11)
Июнь 2018 (20)
Май 2018 (21)
Апрель 2018 (26)
Март 2018 (37)
Февраль 2018 (24)

Зворотній зв'язокЗв'язок з адміністрацією


Опитування

Чи вважаєте Ви за потрібне щорічно проходити медичний огляд?
Так, це допоможе зберегти моє здоров'я
Ні, мені це не потрібно
Ще не визначився
Хмара тегів
Популярне
build_links(); ?>
Кориснi посиланняДля громадян, що змушені покинути свої оселіВажкі пацієнти – спільна турбота
Важкі пацієнти – спільна турботаУ Сумах пройшов семінар на тему «Інтегрований підхід у лікуванні пацієнтів замісної підтримувальної терапії (ЗПТ), які мають поєднані патології: ВІЛ/СНІД, туберкульоз, вірусні гепатити, опійна залежність». Захід провела обласна громадська організація «Клуб «Шанс» за фінансової підтримки програми «Громадське здоров’я» Міжнародного фонду «Відродження». До організації семінару активно долучилися обласний наркологічний диспансер, обласна інфекційна лікарня ім. З.Й. Красовицького, обласний протитуберкульозний диспансер та обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом. 

 

В області вже чимало зроблено для вирішення організаційних питань щодо застосування інтегрованого підходу до лікування споживачів ін’єкційних наркотиків (СІН). За словами керівника громадської організації «Клуб «Шанс» Олексія Загребельного, з початком впровадження в Сумській області ЗПТ для хворих на опійну залежність суттєво змінилися й підходи та методи надання допомоги наркозалежним. Участь у ЗПТ дає змогу пацієнтам паралельно розпочати лікування захворювань, супутніх вживанню ін’єкційних наркотиків. 

 

 Хворим надається широкий спектру послуг діагностики та лікування різних захворювань на базі одного профільного лікувального закладу. Як правило, базою для надання таких послуг є наркологічна служба. З організаційними засадами застосування інтегрованого підходу на базі лікувально-профілактичних закладів ознайомив присутніх координатор центрів інтегрованої допомоги (ЦІД) Сумської області Тарас Злиденний, лікар-нарколог обласного наркологічного диспансеру. 

 

Успішним досвідом впровадження інтегрованих послуг пацієнтам ЗПТ у Сумській області поділився обласний  нарколог Олексій Крупко, адже в регіоні, починаючи з 2011 року, успішно працюють три ЦІД пацієнтам ЗПТ в Сумах, Шостці та Конотопі. Кількість хворих, які щоденно відвідують такі центри вже налічує більш ніж 150. Вже цього року їх кількість значно збільшиться завдяки впровадженню ЗПТ ще в двох райцентрах області – Охтирці та Ромнах. 

 

Одним з суттєвих досягнень області в сфері надання інтегрованих послуг  є інтеграція ЗПТ в роботу протитуберкульозної служби, як ефективного інструменту для формування прихильності до лікування туберкульозу у СІН. «ЗПТ сьогодні доступна в стаціонарному відділенні обласного протитуберкульозного диспансеру, а найближчим часом в амбулаторному відділенні розпочне роботу кабінет контрольованого лікування туберкульозу, в якому хворі на туберкульоз-СІН, за призначенням нарколога, будуть отримувати відразу дві терапії – протитуберкульозну та замісну», – зазначив обласний фтизіатр Леонід Бондаренко. 

 

Одним з найбільш загрозливих викликів громадському здоров’ю в найближчі роки може стати неконтрольоване поширення серед населення вірусних гепатитів В та С. Найбільш уразливою до вірусних гепатитів групою є СІН. Це підтверджує сумна статистика обстежень пацієнтів ЗПТ – 93%  отримали позитивний результат тестів на наявність антитіл до вірусу гепатиту С.  Про сучасні підходи до діагностики та лікування вірусних гепатитів розповів присутнім завідувач обласного гепатологічного центру Володимир Рябіченко. Враховуючи специфіку семінару, окремим блоком була надана інформація щодо особливостей лікування хронічних вірусних гепатитів у СІН. 

 

Презентація обласного інфекціоніста Ірини Троцької «Вірусний гепатит С: життя під час хвороби» містила детальні рекомендації стосовно консультування пацієнтів, хворих на гепатити, що є дуже важливим та актуальним і має особливе значення в зв’язку з високою вартістю противірусного лікування.

 

У семінарі взяли участь інфекціоністи, фтизіатри, наркологи обласного центру та п’яти районних центрів області: Шостки, Конотопу, Охтирки, Ромен та Кролевця. Для багатьох з них це був перший досвід участі у заходах з подібної тематики. За відгуками учасників семінару, вони не тільки отримали нові знання та необхідні навички, а й налагодили тісну співпрацю для успішної та ефективної діяльності щодо впровадження інтегрованих послуг у своїй повсякденній роботі,  спрямованій на надання якісної медико-соціальної допомоги хворим з поєднаними патологіями.     

Важкі пацієнти – спільна турботаВажкі пацієнти – спільна турбота
Важкі пацієнти – спільна турботаВажкі пацієнти – спільна турбота