Офіційний сайт управління охорони здоров'я Сумської ОДА

Розділи сайту
Календар
«    Июнь 2013    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Архіви
Июль 2018 (14)
Июнь 2018 (20)
Май 2018 (21)
Апрель 2018 (26)
Март 2018 (37)
Февраль 2018 (24)

Зворотній зв'язокЗв'язок з адміністрацією


Опитування

Чи вважаєте Ви за потрібне щорічно проходити медичний огляд?
Так, це допоможе зберегти моє здоров'я
Ні, мені це не потрібно
Ще не визначився
Хмара тегів
Популярне
build_links(); ?>
Кориснi посиланняДля громадян, що змушені покинути свої оселіЗупинимо туберкульоз

Зупинимо туберкульозТуберкульоз є хронічним інфекційним захворюванням, яке може вражати усі органи людського тіла. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я щорічно в світі виявляється понад 8 мільйонів осіб, хворих на туберкульоз, 3 мільйони з яких помирають. В Україні смертність від туберкульозу складає майже 11 тисяч.

 

Привернути увагу громадськості до проблеми поширення туберкульозу, підвищити поінформованість різних верств населення прагнули і на круглому столі, який пройшов на базі Конотопської центральної районної лікарні 29 травня. Його учасниками стали представники фтизіатричної та пенітенціарної служб області, координатор програми «Зупинимо туберкульоз в Україні», яку реалізує фонд Рената Ахметова «Розвиток України», керівники громадських та благодійних організацій, адміністрація районної лікарні.

 

За словами обласного фтизіатра Леоніда Бондаренка, боротьба з туберкульозом – одне з пріоритетних завдань в області. «За останні вісім років на Сумщині захворюваність на туберкульоз стабільна і складає 560-680 хворих на рік, тобто щодня ми реєструємо близько двох осіб, хворих на туберкульоз», – відзначив обласний фтизіатр.

 

За минулий рік завдяки програмі «Зупинимо туберкульоз в Україні» було придбано лабораторне обладнання на загальну суму 800 тисяч гривень, 30 тисяч гривень витрачені на друк інформаційно-просвітницької літератури, яка була поширена серед мешканців області. За кошти державного бюджету отримано протитуберкульозних препаратів на суму більше 72 тисяч гривень. З 1 квітня 2013 року стартував новий проект для лікування хворих, які уникають лікування або самовільно його переривають. Уже відібрано 49 осіб, якими опікуються обласний протитуберкульозний диспансер та патронажні сестри обласної організації Товариства Червоного Хреста України.

 

Голова правління обласного відділення ВБО «Всеукраїнська мережа людей, що живуть з ВІЛ/СНІД» Ольга Беленецька розповіла, що в області зареєстровано 63 ВІЛ-інфіковані особи, які мають захворювання на туберкульоз. За рахунок Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією благодійна організація має можливість сплачувати кошти за складні форми діагностики туберкульозу.

 

Важливим питанням обговорення стало і захворювання та інфікованість на туберкульоз у дітей та підлітків. В.о. обласного дитячого фтизіатра Ольга Лаба відзначила високий рівень захворювання на туберкульоз у дітей. Відтак особливого значення та актуальності набуває своєчасне виявлення та профілактика захворювання. «У перші дні життя дитини проводиться протитуберкульозне щеплення. Крім того, для раннього виявлення туберкульозу у дітей систематично щороку проводиться туберкулінова проба Манту, – підкреслила Ольга Лаба. – Не варто забувати і про санаторне оздоровлення дітей групи ризику, яким видаються безкоштовні путівки». 

Окремою темою для дискусій стало проходження флюорографічного обстеження та лікування осіб, які перебувають у виправних центрах області, та процес удосконалення впровадження замісної підтримувальної терапії, забезпечення безперервності лікування пацієнтів ЗПТ у Сумській області.

 

Круглий стіл сприяв обговоренню існуючої проблеми, пошуку нових, ефективних шляхів її вирішення, вдосконаленню методів діагностики та профілактики захворювання на туберкульоз серед населення.