Офіційний сайт управління охорони здоров'я Сумської ОДА

Розділи сайту
Календар
«    Апрель 2013    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
Архіви
Июль 2018 (14)
Июнь 2018 (20)
Май 2018 (21)
Апрель 2018 (26)
Март 2018 (37)
Февраль 2018 (24)

Зворотній зв'язокЗв'язок з адміністрацією


Опитування

Чи вважаєте Ви за потрібне щорічно проходити медичний огляд?
Так, це допоможе зберегти моє здоров'я
Ні, мені це не потрібно
Ще не визначився
Хмара тегів
Популярне
build_links(); ?>
Кориснi посиланняДля громадян, що змушені покинути свої оселіМедицина Сумщини - у трійці лідерів

За результатами моніторингу 2012 року, Сумщина посіла 3 місце в державі за показниками стану здоров'я населення, доступності та якості медичної допомоги, профілактичної роботи, ресурсного забезпечення закладів охорони здоров’я. Про це стало відомо на розширеному засіданні Колегії Міністерства охорони здоров’я України, присвяченій підсумкам діяльності та основним досягненням медичної галузі за минулий рік.

 

Підсумкова Колегія об’єднала представників Міністерства, медичну спільноту зі всієї країни, провідних науковців. На зустрічі активно обговорювалися проблемні питання галузі, зокрема, мова йшла про серцево-судинні захворювання, реорганізацію екстреної медичної допомоги, лікування цукрового діабету, онкологічну допомогу хворим, імунопрофілактику населення, лікування туберкульозу, протидію епідемії ВІЛ/СНІД, модернізацію первинної медико-санітарної допомоги.

 

Регіональні особливості діяльності галузі охорони здоров’я на окремій території визначалися завдяки моніторингу, що проводився на виконання Постанов Кабінету Міністрів України. Моніторингу підлягали близько 50 показників, у тому числі інвалідність дитячого та дорослого населення, кількість пологів, проведення первинного вакцинального комплексу дітям до року, охоплення їх туберкулінодіагностикою, вакцинацією БЦЖ, впровадження новітніх технологій та форм медичного забезпечення, стандартів обсягів та якості діагностики і лікування, обсяг ліжкового фонду в денних стаціонарах, кількість пролікованих, укомплектованість посадами лікарів тощо.

 

«Третє місце в державі – це безперечно значне досягнення для медичної галузі області, – підкреслив начальник управління охорони здоров'я облдержадміністрації Петро Павлюк. – Ми пишаємося цим результатом, проте зупинятися на досягненому не плануємо. Пріоритетом залишається людина, її здоров’я, якість медичних послуг та відповідне ставлення до хворого».

 

На Колегії також були окреслені ключові завдання, які стоять перед Міністерством охорони здоров'я у 2013 році. Їх перелік задекларовано Національним планом дій на 2013 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава», затверджений Указом Президента України 12 березня 2013 року.

 

Серед пріоритетних напрямів реформування галузі у 2013 році визначено:

- продовження формування мережі первинної медичної допомоги на основі нових стандартів;

- подальша робота над формуванням інституту сімейної медицини і підвищенням кваліфікації сімейних лікарів;

- підвищення стандартів надання екстреної медичної допомоги;

- реалізація Національного проекту «Нове життя - нова якість охорони материнства і дитинства»;

- модернізація медичної допомоги вторинного рівня;

- формування електронних реєстрів пацієнтів;

- покращення якості медичної допомоги шляхом розробки та впровадження стандартів медичної допомоги на засадах доказової медицини. Зокрема, першочерговим завданням галузі є надання якісних медичних послуг вразливим верствам населення - людям похилого віку, інвалідам, дітям;

- посилення інформаційно-роз'яснювальної роботи за усіма напрямками діяльності Міністерства.