Офіційний сайт управління охорони здоров'я Сумської ОДА

Розділи сайту
Календар
«    Март 2013    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Архіви
Июль 2018 (14)
Июнь 2018 (20)
Май 2018 (21)
Апрель 2018 (26)
Март 2018 (37)
Февраль 2018 (24)

Зворотній зв'язокЗв'язок з адміністрацією


Опитування

Чи вважаєте Ви за потрібне щорічно проходити медичний огляд?
Так, це допоможе зберегти моє здоров'я
Ні, мені це не потрібно
Ще не визначився
Хмара тегів
Популярне
build_links(); ?>
Кориснi посиланняДля громадян, що змушені покинути свої оселіІмунізація – невід’ємне право людини на здорове життя

 

Імунізація – невід’ємне право людини на здорове життяІмунізація є невід’ємним правом людини на здорове і повноцінне життя та найефективнішою зброєю у подоланні інфекційних хвороб. Про це йшлося  нещодавно під час круглого столу "Актуальні питання імунопрофілактики в Україні” за участі провідних фахівців Міністерства охорони здоров’я, Академії Медичних Наук, представників міжнародних організацій ВООЗ та ЮНІСЕФ, лікарів-практиків та громадських активістів.

 

Інфекційні хвороби залишаються однією з основних причин інвалідності та смертності населення в усьому світі. За даними ВООЗ, близько 30% летальних випадків у дорослих зумовлені інфекційними хворобами та їхніми наслідками, у дітей цей показник становить понад 60%. Досвід розвинених країн вказує, що лише підвищення рівня охоплення вакцинацією серед населення призводить до зменшення захворюваності, інвалідизації та смертності у цілому.

 

Як зауважила заступник Директора - начальник Управління охорони материнства, дитинства та санаторного забезпечення Департаменту реформ та розвитку медичної допомоги МОЗ України Альона Терещенко, для нашої держави питання імунопрофілактики на сьогодні залишається одним із найважливіших. Для успішної боротьби із інфекційними недугами в Україні запроваджена та діє Загальнодержавна програми з імунопрофілактики та захисту населення від інфекційних хвороб на 2007-2015 роки.

 

За поширеністю серед усіх хвороб серед дітей віком від 0 до 17 років в Україні інфекційні хвороби займають 7 місце, а серед вперше зареєстрованих в житті хвороб - 3 місце після захворювань органів дихання та хвороб шкіри.

 

Як зауважив доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри дитячих інфекційних хвороб НМУ ім. О.О.Богомольця, головний позаштатний дитячий інфекціоніст МОЗ Сергій Крамарьов, щороку від інфекцій в Україні помирає 300-350 дітей, з яких 130-200 дітей віком до 1 року. Всього за період від 2005 р. до 2011 р. від інфекційних хвороб в Україні померло 2274 дитини. Більшість цих дітей можна було б врятувати завдяки вчасно проведеній вакцинації.

 

Не менш вагомою умовою безпечності щеплень є питання якості вакцин. За словами заступник директора Департаменту медичних імунобіологічних препаратів та імунопрофілактики ДП "Державний експертний центр МОЗ України” Ганни Мойсеєвої, усі вакцини, які використовуються в Україні для імунізації дітей проходять ретельний лабораторний контроль якості ще до того, як потрапити на фармацевтичний ринок. В нашій державі контроль якості медичних імунобіологічних препаратів здійснюється сертифікованою ЄС лабораторією ДП "Державний експертний центр МОЗ України”. При цьому перевірці підлягає кожна серія вакцини.

 

Ще одними з важливих елементів реалізації Загальнодержавної програми є каскадне навчання лікарів, яке успішно реалізується в Україні не перший рік, та правильна організація процесу імунізації. Так за словами медиків, які прибули на круглий стіл із Вінниччини та Полтавщини, як тільки вакцина, закуплена за державний кошт, потрапляє до регіону, там на неї чекає чіткий порядок розподілу серед районних медустанов, залежно від кількості пацієнтів. Зберігаються та перевозяться такі вакцини виключно в холодильних установках. Вже на місці, в кожній конкретній поліклініці чи амбулаторії, у визначений день здорову дитину у присутності батьків оглядає педіатр чи інший фаховий спеціаліст. Лише після ретельного огляду, вимірювання температури, визначення анамнезу та письмової згоди батьків малюкові вводять необхідну дозу вакцини. Процедура здійснюється виключно у спеціально відведеному кабінеті для щеплень сертифікованою медичною сестрою. Після щеплення дитина ще 30хв знаходиться у кабінеті під наглядом лікаря для відстеження реакції організму та уникнення негативних наслідків. Спостереження за маленьким пацієнтом триває і у наступні дні після процедури.