Офіційний сайт управління охорони здоров'я Сумської ОДА

Розділи сайту
Календар
«    Февраль 2013    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
 
Архіви
Июль 2018 (14)
Июнь 2018 (20)
Май 2018 (21)
Апрель 2018 (26)
Март 2018 (37)
Февраль 2018 (24)

Зворотній зв'язокЗв'язок з адміністрацією


Опитування

Чи вважаєте Ви за потрібне щорічно проходити медичний огляд?
Так, це допоможе зберегти моє здоров'я
Ні, мені це не потрібно
Ще не визначився
Хмара тегів
Популярне
build_links(); ?>
Кориснi посиланняДля громадян, що змушені покинути свої оселіВірусний гепатит: обізнаність, діагностика та лікування
Вірусний гепатит: обізнаність, діагностика та лікуванняОбласний інфекціоніст Ірина Троцька та завідувач обласного гепатологічного центру Володимир Рябіченко взяли участь у тренінгу для журналістів «Чесно − про гепатит С», що відбувся у рамках проекту «Долаємо перешкоди разом: забезпечення діагностики та лікування вірусних гепатитів» у Сумському прес-клубі.

 

Мета даного заходу – підвищити рівень поінформованості журналістів щодо вірусних гепатитів для достовірного і професійного висвітлення у засобах масової інформації питань профілактики, діагностики та лікування цих захворювань. Тренінг організований громадською організацією «Клуб «Шанс» у партнерстві з Сумським прес-клубом за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

 

Протягом двох днів (14-15 лютого) представники ЗМІ Сумської та Полтавської областей працювали з головою прес-клубу, медіа-тренером Аллою Федориною, експертом громадської організації «Бюро аналізу політики», тренером із питань бюджетного моніторингу Віктором Бобиренком, головою громадської організації «Клуб «Шанс» Олексієм Загребельним, лікарями та пацієнтами.

 

У ході тренінгу учасники зустрічі дізнались про шляхи передачі гепатиту, клінічні прояви хвороби, сучасні можливості діагностики, лікування та профілактики. На заняттях обговорювалось, як позбавитись від потенційно ризикованих звичок та поведінки, розроблялись реальні заходи щодо покращення якості життя хворих.

 

Завідувач обласного гепатологічного центру Володимир Рябіченко ознайомив учасників тренінгу з обласною програмою «Антигепатит» − ключовою ланкою надання допомоги хворим у регіоні. Він зазначив, що за час дії програми в області покращилися діагностичні можливості медичної мережі з раннього виявлення вірусних гепатитів та доступність обстеження. У порівнянні з минулими роками виявляємість гепатитів зросла у 1,5-2 рази, що на перспективу прогнозує зниження інвалідності та смертності людей, особливо серед осіб працездатного віку. Упроваджене морфологічне дослідження біоптатів печінки, що є «золотим стандартом» діагностики гепатитів. Придбаний апарат для гемодіалізу з екстракорпоральною підтримкою печінки («штучна печінка»). У рамках програми проведене сучасне противірусне лікування 48 хворих на хронічний вірусний гепатит, досягнута достатня ефективність лікування (70%), що відповідає показникам у високорозвинених країнах. Активізовано вакцинацію населення та медичних працівників проти гепатиту В. Від 30 до 70%  усіх щеплень в Україні, що проводяться для профілактики гепатиту В у дорослих, здійснюється саме на Сумщині.

 

Як написати про вірусний гепатит так, щоб зацікавити й переконати загал? Голова Сумського прес-клубу, власний кореспондент газети «Україна молода» в Сумській області Алла Федорина ознайомила учасників тренінгу з практикою висвітлення медичної тематики в регіональних ЗМІ та провела майстер-клас.

 

Голова ГО «Клуб «Шанс» Олексій Загребельний зупинився на питаннях мобілізації людей, які живуть із вірусним гепатитом С, розповів про розвиток пацієнтського руху відстоювання доступу до діагностики та лікування.

 

Учасники тренінгу отримали цінний досвід щодо діагностики, профілактики гепатиту та професійного висвітлення цієї теми у ЗМІ. Окрім корисної інформації щодо сучасного стану проблеми, вони мали змогу безпосередньо поспілкуватись з досвідченими лікарями та пацієнтами.

Вірусний гепатит: обізнаність, діагностика та лікування
Вірусний гепатит: обізнаність, діагностика та лікування
Вірусний гепатит: обізнаність, діагностика та лікування
Вірусний гепатит: обізнаність, діагностика та лікування