Офіційний сайт управління охорони здоров'я Сумської ОДА

Розділи сайту
Календар
«    Декабрь 2012    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
Архіви
Июль 2018 (11)
Июнь 2018 (20)
Май 2018 (21)
Апрель 2018 (26)
Март 2018 (37)
Февраль 2018 (24)

Зворотній зв'язокЗв'язок з адміністрацією


Опитування

Чи вважаєте Ви за потрібне щорічно проходити медичний огляд?
Так, це допоможе зберегти моє здоров'я
Ні, мені це не потрібно
Ще не визначився
Хмара тегів
Популярне
build_links(); ?>
Кориснi посиланняДля громадян, що змушені покинути свої оселіТрансплантація в Україні – сучасна медико-соціальна проблема

Трансплантація в Україні – сучасна медико-соціальна проблема10 грудня в конференц-залі Сумської обласної клінічної лікарні відбувся «круглий стіл», присвячений обговоренню нового положення Закону України про трансплантацію. Захід організований управлінням охорони здоров’я облдержадміністрації за ініціативи Міністерства охорони здоров’я України.


«Круглий стіл» пройшов під головуванням начальника управління Петра ПАВЛЮКА, за участі головних, обласних фахівців УОЗ, головних лікарів лікувально-профілактичних закладів міста й області, науковців, представників засобів масової інформації, благодійних і правозахисних організацій, релігійних конфесій, місцевих органів виконавчої влади та правоохоронців.

 

Начальник управління Петро ПАВЛЮК відмітив актуальність та важливість питання розвитку й реформування трансплантаційної служби України, яке активно обговорюється в усіх регіонах держави, у тому числі й на Сумщині. За словами головного хірурга УОЗ Миколи КОБИЛЕЦЬКОГО, трансплантація (пересадка органів) – один із найбільш ефективних і реальних методів, що дозволяє зберегти чи поліпшити життя людини, яка раніше була приречена на неминучу смерть або важку інвалідність. Практика вилучення органів для подальшої трансплантації у людей, що померли, залишається досить поширеною у всьому світі.

 

На сьогодні у нашій державі діє Закон України «Про трансплантацію органів та інших анатомічних матеріалів». Проте і досі залишається нерозв’язаним питання здійснення трансплантації органів померлих. Відтак, зміни до закону передбачають заміну чинної норми про «презумпцію незгоди» щодо віддачі органів померлої людини на «презумпцію згоди»: якщо при житті людина юридично не зафіксувала свою незгоду, то у разі виникнення ситуації, не сумісної із життям, внутрішній орган людини буде вилучатися для подальших медичних цілей. Отже, кожен українець може стати безкоштовним донором органів, якщо за життя не оформить відмову.

 

Запрошений  протоієрей Василій КОРОВЕЦЬ, благочинний лікарняного округу Сумської єпархії Української православної Церкви, у своєму виступі зазначив, що «церква не може стояти на стороні «презумпції згоди» і закликав не поспішати з прийняттям конкретного рішення, а виважено й детально розглянути всі нюанси цього питання.

 

Підсумком проведення «круглого столу» стало рішення управління охорони здоров'я підтримати ініціативу Міністерства охорони здоровя України в частині розвитку трансплантології в Україні,  удосконалення законодавчої бази та внести пропозицію щодо розгляду змін до закону про трансплантологію на Всеукраїнському референдумі.


Трансплантація в Україні – сучасна медико-соціальна проблемаТрансплантація в Україні – сучасна медико-соціальна проблемаТрансплантація в Україні – сучасна медико-соціальна проблемаТрансплантація в Україні – сучасна медико-соціальна проблема