Офіційний сайт управління охорони здоров'я Сумської ОДА

Розділи сайту
Календар
«    Ноябрь 2012    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
Архіви
Июль 2018 (11)
Июнь 2018 (20)
Май 2018 (21)
Апрель 2018 (26)
Март 2018 (37)
Февраль 2018 (24)

Зворотній зв'язокЗв'язок з адміністрацією


Опитування

Чи вважаєте Ви за потрібне щорічно проходити медичний огляд?
Так, це допоможе зберегти моє здоров'я
Ні, мені це не потрібно
Ще не визначився
Хмара тегів
Популярне
build_links(); ?>
Кориснi посиланняДля громадян, що змушені покинути свої оселіГрип: чого очікувати у поточному сезоні

Грип: чого очікувати у поточному сезоні14 листопада відбувся круглий стіл на тему: «Захистись від грипу». Представники міської ради, санітарно-епідеміологічної станції, аптечної мережі, великих підприємств міста, головні лікарі міських та обласних закладів охорони здоров'я, науковці та інші запрошені проаналізували епідемічну ситуацію в області, обговорили методи профілактики та лікування грипу, а також переваги і недоліки вакцинації населення.

 

За словами головного державного санітарного лікаря міста Олександра ЧЕРНЯКА, у зимовий сезон 2012-2013 року в Україні прогнозується сумісна циркуляція трьох вірусів – А/Каліфорнія (H1N1), А/Вікторія (H3N2) та В/Вісконсін/1/2010. Уберегтися від них можна декількома шляхами: прийманням противірусних хіміопрепаратів, вітамінів, які мають імуностимулюючний ефект, дотриманням санітарно-протиепідемічного режиму (використання масок, обмеження перебування у людних місцях, уникнення контакту з хворими людьми тощо) та вакцинацією. Останньому методу профілактики присутні приділили особливу увагу. «Кращої профілактики проти грипу як вакцинація людство ще не винайшло», − зазначив завідувач кафедри інфекційних хвороб та епідеміології, професор Медичного інституту СумДУ Микола ЧЕМИЧ. Думку науковця підтримала й обласний інфекціоніст Ірина ТРОЦЬКа.

 

Гостем зустрічі став Олександр ВОЙНИЦЬКИЙ − представник міжнародної компанії «Аbbott», яка займається дослідженням, розробкою, виробництвом та розповсюдженням медичної продукції, зокрема вакцин. Він детально розповів про сучасні вакцини, умови їх зберігання та особливості використання. 


Активно обговорювалося і питання захворюваності на грип у дітей, адже ризик захворювання у малечі у 6-8 разів вищий, ніж у дорослого населення. Крім того, діти переносять цю хворобу найтяжче (ускладнення розвивається у близько 60% юних пацієнтів). Вакцинація дітей дозволена з 6 місяців. Якщо дитина не досягла цього віку, то бажано пройти щеплення батькам. Як підкреслив Олександр Черняк, вакцинація не дає 100 % гарантії, проте жодна дитина, яка пройшла щеплення проти грипу, не захворіла на цей недуг.

 

У цілому лікувальні заклади області готові до епідемічної ситуації. У достатній кількості закуплені ватно-марлеві пов’язки та противірусні лікарські засоби. Під час загострення епідемічної ситуації час прийому пацієнтів у поліклінічних відділеннях буде подовжено, до боротьби з хворобою залучатимуться й лікарі-інтерни.

 

Тож будьте обачливі, бережіть власне здоров’я!

 

Грип: чого очікувати у поточному сезоні

Грип: чого очікувати у поточному сезоні