Офіційний сайт управління охорони здоров'я Сумської ОДА

Розділи сайту
Календар
«    Октябрь 2012    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
Архіви

Зворотній зв'язокЗв'язок з адміністрацією


Опитування

Чи вважаєте Ви за потрібне щорічно проходити медичний огляд?
Так, це допоможе зберегти моє здоров'я
Ні, мені це не потрібно
Ще не визначився
Хмара тегів
Популярне
build_links(); ?>
Кориснi посиланняДля громадян, що змушені покинути свої оселі«Офісний» і «комп’ютерний» синдроми

«Офісний» і «комп’ютерний» синдромиУ сучасному світі комп’ютерних технологій з’явилася нова проблема, пов’язана з тривалим перебуванням у закритому приміщенні перед монітором комп’ютера – це «офісний» та «комп’ютерний» синдроми.


«Компютерний» синдром – це порушення зору, зумовлене тривалим поглядом на площину монітора, у зв’язку з чим людина підсвідомо практично не блимає очима. За останніми даними людина за монітором у 15 разів менше блимає очима, ніж у звичайному житті. Це стає причиною хронічного порушення зволоження ока, що веде до набряку слизової оболонки та рогівки ока, почервоніння очей. Пацієнти скаржаться на зниження гостроти зору як на близьку, так і на далеку відстань, неможливість сфокусувати зір, до того ж відчувають біль при рухах очима. 

Усім відомо, що найбільшу кількість часу ми проводимо на робочому місці. Досить часто специфіка роботи пов’язана з постійним перебуванням у зачиненому приміщенні з постійним або тривалим штучним освітленням, а також кондиціонером або електричними системами опалення. Більшість людей, які працюють у таких умовах, під кінець робочого дня відчувають біль в очах, головний біль, психічне пригнічення – «офісний» синдром. Ці скарги пов’язані з наслідками роботи кондиціонерів – зменшенням вологості повітря, неможливістю перевести зір на максимально далеку відстань, тривалою перенапругою очей при роботі на близькій відстані, а також неприродним спектром випромінювання сучасних штучних джерел освітлення. А якщо колектив, який працює в одному приміщенні, крім того ще й палить на робочому місці, то інтенсивність скарг подвоюється ще до обідньої перерви.

Але сама людина може попередити ці проблеми, дотримуючись певних правил:
 
- при роботі з комп’ютером обов’язково робити перерву кожні 40 хвилин, виконуючи спеціальні вправи для розгрузки очей, перевести погляд на горизонт;

- монітори повинні відповідати сучасним гігієнічним вимогам з частотою відновлення 75-100 Гц, відстань від очей до поверхні монітора повинна становити 50-70 см; 

- необхідно обов'язково провітрювати закрите приміщення, перевірити працездатність вентиляційних систем;

-  при увімкнених кондиціонерах або електричних системах опалення необхідно додатково зволожувати повітря; 

- не палити на робочому місці. 

Бережіть свій зір!