Офіційний сайт управління охорони здоров'я Сумської ОДА

Розділи сайту
Календар
«    Октябрь 2012    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
Архіви

Зворотній зв'язокЗв'язок з адміністрацією


Опитування

Чи вважаєте Ви за потрібне щорічно проходити медичний огляд?
Так, це допоможе зберегти моє здоров'я
Ні, мені це не потрібно
Ще не визначився
Хмара тегів
Популярне
build_links(); ?>
Кориснi посиланняДля громадян, що змушені покинути свої оселіНаступний крок у створенні Єдиної системи надання екстреної медичної допомоги в Україні та Сумській області

5 липня 2012 року прийнято Закон України  «Про екстрену медичну допомогу» за № 5081-VI, який визначає систему екстреної медичної допомоги, що складається з центрів екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, станцій екстреної (швидкої) медичної допомоги, бригад екстреної (швидкої) медичної допомоги, відділень екстреної (невідкладної) медичної допомоги багатопрофільних лікарень.
         Як на території України, так і в Сумській області громадяни  країни, іноземці та особи без громадянства мають право здійснити виклик екстреної медичної допомоги або звернутися за отриманням екстреної медичної допомоги до найближчого відділення екстреної (невідкладної) медичної допомоги лікарні чи іншого закладу охорони здоров’я, який може забезпечити надання такої допомоги.
         Виклик екстреної медичної допомоги здійснюється безкоштовно за єдиним телефонним номером екстреної медичної допомоги 103 та в подальшому - за єдиним телефонним номером системи екстреної допомоги населенню 112.
         Відповідно до Закону, особами, які зобов'язані надавати першу домедичну допомогу людині у невідкладному стані є: рятувальники аварійно-рятувальних служб, працівники державної пожежної охорони, працівники органів та підрозділів міліції, фармацевтичні працівники, водії автомобільних транспортних засобів, провідники пасажирських вагонів та інші особи, які не мають медичної освіти, але за своїми професійними чи службовими обов'язками повинні володіти практичними навичками надання такої допомоги.
         У випадку загрози життю людини, яка перебуває у невідкладному стані, медичні працівники та інші громадяни мають право використати будь-який наявний транспортний засіб для проїзду до місця перебування такої людини з метою надання їй невідкладної медичної допомоги або перевезення її до найближчого закладу охорони здоров'я, в якому цій людині може бути надано відповідну медичну допомогу.
         Відмова у можливості здійснення передачі та прийнятті викликів чи несвоєчасне надання або створення перешкод у наданні екстреної медичної допомоги забороняється, а особи, винні у зазначених діяннях, несуть цивільно-правову, дисциплінарну, адміністративну або кримінальну відповідальність залежно від характеру протиправних дій.
         Закон набирає чинності з 1 січня 2013 року і передбачає здійснення передачі видатків на функціонування станцій/відділень швидкої та невідкладної медичної допомоги, які будуть перейменовані у станції екстреної (швидкої) медичної допомоги, з районних бюджетів та бюджетів міст обласного значення до обласних бюджетів.
              Для організації адекватних заходів по виконанню Закону України «Про екстрену медичну допомогу» спільним розпорядженням голів обласної державної адміністрації та обласної  ради  від 12 жовтня 2012 року №411-ОД/33 створена робоча група з реформування системи екстреної медичної допомоги в Сумській області, до складу якої разом з управлінням охорони здоров’я ввійшли     представники юридичної, фінансової служб, управління майном обласної ради.
Після обговорення членами комісії можливих шляхів виконання Закону України «Про екстрену медичну допомогу» з урахуванням думки органів місцевої влади та самоврядування, планується прийняття конкретних рішень та здійснення виважених кроків, про що засоби масової інформації будуть повідомлені додатково.
На даний момент відсутній наказ профільного Міністерства щодо конкретних заходів по виконанню Закону «Про екстрену медичну допомогу». На запит МОЗ від 21 серпня 2012 року надіслана інформація про обсяги видатків, мережу та штатну чисельність закладів охорони здоров’я області, у тому числі тих, що надають екстрену, швидку та невідкладну медичну допомогу.