Офіційний сайт управління охорони здоров'я Сумської ОДА

Розділи сайту
Календар
«    Октябрь 2012    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
Архіви

Зворотній зв'язокЗв'язок з адміністрацією


Опитування

Чи вважаєте Ви за потрібне щорічно проходити медичний огляд?
Так, це допоможе зберегти моє здоров'я
Ні, мені це не потрібно
Ще не визначився
Хмара тегів
Популярне
build_links(); ?>
Кориснi посиланняДля громадян, що змушені покинути свої оселі10 ОСНОВНИХ ФАКТОРІВ, ЯКІ МОЛОДЬ МАЄ ЗНАТИ ПРО ВІЛ ТА СНІД

10 ОСНОВНИХ ФАКТОРІВ, ЯКІ МОЛОДЬ МАЄ ЗНАТИ ПРО ВІЛ  ТА СНІД1. Хворобу на ВІЛ-інфекцію спричиняє вірус імунодефіциту людини, який руйнує імунну систему. Організм людини, враженої ВІЛ, втрачає здатність протистояти будь-якій інфекції. Це призводить до розвитку синдрому набутого імунодефіциту – СНІДу. Нині існують ліки, здатні уповільнити перебіг ВІЛ-інфекції та початок розвитку СНІДу. Проте вилікувати ВІЛ та СНІД у сучасному світі неможливо.

2. Хвороба на ВІЛ-інфекцію може нічим не проявлятися протягом 10 і навіть більше років від моменту інфікування. Людина, вражена вірусом, може бути на вигляд абсолютно здоровою і почуватися добре довгі роки, будучи при цьому носієм вірусу.

3. Вірус може передаватися на всіх стадіях розвитку ВІЛ-інфекції. ВІЛ передається через кров, сперму, овуляційні та вагінальні виділення, грудне молоко.

4. Найчастіше ВІЛ-інфекція передається через статеві контакти. Особливо небезпечними є сексуальні контакти за наявності ранок, розривів та інших уражень вагінальних чи анальних тканин партнерів. Украй ризикованими є сексуальні контакти для юних дівчат, оскільки завдяки анатомічним особливостям у цей період життя вони надзвичайно вразливі до проникнення інфекцій.

5. Молоді люди, які мають захворювання, що передаються через статеві контакти, особливо вразливі до інфекцій, оскільки їхні слизові оболонки не здатні протистояти ВІЛу. Таким людям необхідно терміново пройти курс лікування і до повного одужання утримуватися від статевих контактів, навіть з використанням презервативів. Вони також повинні поінформувати своїх партнерів про стан свого здоров’я. 

6. Молоді люди, які вживають наркотики ін’єкційно або мають сексуальні контакти з тими, хто вживає наркотики,  належать до групи найвищого ризику інфікування ВІЛ. Вживання  наркотиків змінює поведінку людини на ризиковану. Під дією наркотиків людина не усвідомлює: використовуючи нестерильні шприци, інші приладдя для ін’єкцій або не користуючись презервативом, наражає на небезпеку себе і своїх близьких. ВІЛ- інфекція може також передаватися через нестерильні інструменти: голки, шприци, ножиці та леза, наприклад, під час пірсингу, татуажу, педикюру, манікюру, тобто під час різних маніпуляцій, при яких травмується шкіра та є контакт з кров’ю.

7. Ризику ВІЛ-інфікування під час сексуального контакту немає, коли обидва партнери здорові, тобто ВІЛ-негативні. Ризик інфікування у разі, коли ВІЛ-статус партнера невідомий, можна знизити, використовуючи презерватив, але найкраще взагалі утримуватися від сексуальних контактів. Треба пам’ятати, що ВІЛ-статус людини неможливо визначити тестами до появи в неї антитіл до ВІЛ, а це відбувається протягом приблизно трьох місяців від моменту інфікування. Тобто весь цей час людина може вважати себе абсолютно здоровою, але вже носити і передавати вірус ВІЛ.

8. Обстеження-тест на ВІЛ здійснюють заклади охорони здоров’я й, у першу чергу, обласний центр профілактики ВІЛ/Сніду. Тест на ВІЛ є абсолютно конфіденційний. За бажанням, тестування можна пройти анонімно. Працівники центрів СНІД або інших закладів, які здійснюють таке тестування, мають провести до- та  післятестове консультування. Законом України також заборонено розголошувати результати тесту.

9. ВІЛ-інфекція не передається через обійми, потискання рук, користування туалетом, басейном, постільну білизну, кухонний посуд, укуси комах, кашель та чхання. Це означає, що спілкування з ВІЛ-інфікованими людьми на побутовому рівні є абсолютно безпечним для оточуючих.

10. Дискримінація людей, які є ВІЛ-інфікованими, тільки на підставі того, що вони є носіями вірусу, – це порушення прав людини. Така людина заслуговує на співчуття та потребує розуміння і підтримки.